PZCI33 Zeeland Stampershoek met Pasen bomvrij Lobby voor nieuwe R4 aansluiting I KORTINGEN TOT WEL deDRVKKERY www.groenrijk.nl 39 ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 Sluis neemt geen risico bij aanleg woonwijken en bedrijventerreinen. Brasseriemenu met Pop quiz Aaike Jordans Pieter Kreef piano Herinrichting wegen in Kanaalzone is op termijn noodzakelijk. Op Zeeuwse akkers staat in 2008 meer tarwe dan ooit Tip? redtern@pzc.nl Donderdag 27 december 2007 Film by the Sea viert verjaardag met top-25 films van lezers PZC door René Hoonhorst OOSTBURG - Pas volgend jaar Pasen is het bedrijventerrein Stampers- hoek-Zuid in Oostburg definitief bomvrij. Daarna duurt het nog wel een jaartje of vier voor het wa pentuig uit de TXveede Wereldoor log in heel de gemeente Sluis uit de grond is, schat ambtenaar veilig heidsbeleid Humphrey Saffrie. Het is al een half jaar geleden (28 juni) dat demonteurs een vijfhon derdponder ruimden op het bedrij venterrein in aanleg. Maar de con tainers die de omgeving bescher men tegen ontploffende explosie ven staan er nog. Niet voor niets, want een gespecialiseerd bedrijf zoekt nog steeds minutieus naar bommen, (hand)granaten, scher ven, kogels en hulzen. Saffrie: „Het hele terrein wordt tot een be paalde diepte afgegraven en de grond wordt gezeefd. Dat hoeft niet altijd, maar als we een nieuwe woonwijk of een bedrijventerrein aanleggen, en er dus echt behoor lijk gegraven moet worden, is het noodzakelijk om de veiligheid te garanderen. Dat ben je de inwo ners én de recreatiegasten gewoon verplicht." Stampershoek ligt vlakbij een voor malig commandopost van de Duit sers. Op een dozijn plaatsen in de regio, Breskens als strategische plaats aan de Westerschelde voor Een gespecialiseerd bedrijf zoekt nog steeds minutieus het bedrij venterrein Stampershoek-Zuid in Oostburg af naar bommen, grana ten en kogels. op, zijn bewoners de afgelopen 25 jaar al eens geëvacueerd voor de montage van bommen. Saffrie durft niet te voorspellen hoe vaak er nog een evacuatie nodig is. Hij inventariseert momenteel de gebie den waar grootschalige veranderin gen op stapel staan. De herinrich ting van Cadzand-Bad, uitvoering van plan Waterdunen, werkzaam heden aan rijksweg N61 en de nieuwbouwwijk Schoondij- ke-Oost bijvoorbeeld. De ambtenaar veiligheidsbeleid laat op een kaart zien hoe al die projecten met elkaar in verbinding staan en koppelt ze ook aan al uit gevoerde bomruimingen. Als de specialisten klaar zijn op Stampers hoek kunnen ze direct elders in de regio verder speuren, hoopt Saf frie. Door het ministerie te overtuigen van de samenhang en de nood zaak van verder onderzoek kan Sluis van geldende subsidieregels (tot tachtig procent rijksvergoe ding) profiteren. Als de werkzaam heden na Pasen doorgaan, hoeft de gemeente bovendien niet op nieuw 2,50 euro per inwoner te be talen. iopruimingI GroénRijc Markt 51 Middelburg T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Zeeuwse mosterdsoep, zuurkoolschotel en bavaroise van veenbessen 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur za. 29-12,13.30-14.45 uur 2007 in sonnetten kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl za. 29-12,13.30-17.00 uur maandag 31 december open van 9.00-17.00 uur door René Hoonhorst LAMSWAARDE - De stuifsneeuw uit het kanon was nattig en koud, maar het witte spul verwarm de de door het kerstgevoel toch al milde harten van de nachtmisbezoekers in de kerstnacht. Toen ze op eerste kerstdag tussen kwart over twaalf en half één de Corneliuskerk in Lamswaar- de verlieten, werden de kerkgangers opgewacht met warme glühwein, een snee kerstkrenten brood en een douche van poedersneeuw. Zaliger kan de kerst haast niet beginnen, lieten veel en thousiaste parochianen weten. Weliswaar zagen ze in het Heilig Land dit jaar in december al een beetje sneeuw, maar die viel - net als elders in de regio - vijf dagen te vroeg. En was dus allang voor de kerstnacht weer gesmolten. Een kerkelij ke werkgroep, de fanfare Vrijheid Eendracht en andere verenigingen hadden de koppen gelukkig al bij elkaar gestoken om de kerstmisvierders te verrassen. Het, van tevoren aangekondigde, af schieten van sneeuwwolken leverde de Cornelius kerk zeker enkele tientallen extra bezoekers op tijdens de nachtmis, schatte kerkbestuurder Jo- han van Driessche. foto Peter Nicolai door Conny van Gremberghe ZELZATE - De Kanaalzonegemeen ten aan weerszijden van de grens onderzoeken op korte termijn hoe de wegeninfrastructuur in de regio het best kan worden ingericht. Voor Terneuzen is het dan vooral van belang dat de R4-westelijk van het kanaal Gent-Terneuzen zo wordt ingericht dat de weg, beter dan nu het geval is, kan dienen als hoofdtransportas. In het verleden hebben Zeeuwse instanties tijdenlang vergeefs bij de Belgen gepleit om de R4 west door te trekken tot aan de N62 (de Westerscheldetunnelweg). De Bel gen hielden dat tegen, omdat die weg het krekengebied bij Assen ede geweld aan zou doen. Van een directe verbinding zal in de toe komst ook geen sprake zijn, maar de Terneuzense bestuurders heb ben hun collega's van Zelzate en Evergem nu wel zo ver gekregen dat zij willen meedenken aan het verbeteren van de aansluitingen op de R4. Ook werden er na een bezoek van B en W van Terneu zen aan Zelzate afspraken gemaakt voor een gezamenlijke lobby in de richting van Brussel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61