Brand eist leven van vrouw (85) Boerenverstand mooiste woord voor agrariërs maai wzMamBÊmÊMm afTMI Tekort truckers vormt risico voor verkeersveiligheid Ook PSV gaat als koploper onderuit Vissersdorp treurt om de vier zusjes die door het vuur omkwamen. n vu Permanent wonen in vakantiehuis De beste swensen voor 2008 Word ook abonnee! Donderdag 27 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 304 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Arnemuiden rouwt door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Arnemuiden is stil en verdrietig na de dood van de vier zusjes Lin. De meisjes kwa men op kerstavond om het leven bij een brand in hun woning bo ven Chinees-Indisch restaurant Oriental Paradise in de Noord straat. De ouders waren op het mo ment dat de brand uitbrak, rond kwart voor zeven, beneden aan het werk. Tijdens verschillende bijeenkom sten is de afgelopen dagen stilge staan bij de dood van Paulien (8), Melissa (7), Michelle (3) en Win nie (1). Gisterochtend kwamen kin deren, ouders en leerkrachten bij een in basisschool 't Vierschip, de school waarop de twee oudste meisjes zaten. Een dag eerder was er 's ochtends een bijeenkomst voor Arnemuidenaren in vereni gingsgebouw De Arne. Ook in kerkdiensten werd deze eerste kerstdag stilgestaan bij de dood van de meisjes. Bij het restaurant zijn de afgelopen dagen veel knuf fels, bloemen en kaarten neerge legd. Ook werden op deze plek kaarsen aangestoken. De meisjes hadden maandagavond geen schijn van kans. Het vuur was hevig en breidde zich snel uit. De brandweer kon daardoor het pand niet in. Pas na middernacht konden de lichamen worden ge borgen. De brandweer heeft dinsdag de he le dag onderzoek gedaan naar de oorzaak van de brand. Aan het eind van de middag werd bekend gemaakt dat de brand waarschijn lijk is ontstaan door een overver hit geraakt elektriciteitssnoer. De wijkbeheergroep Arnemuiden is van plan een collecte te houden voor de ouders van de meisjes. Vol gens Kees d'Huy van de wijkbe heergroep is het de bedoeling dit op korte termijn te doen, 'waar schijnlijk binnen een week'. „De kinderen kunnen we helaas niet te ruggeven, maar we kunnen mis schien wel materieel iets doen." Het is de bedoeling dat er huis-aan-huis gecollecteerd zal worden en dat er bussen komen 1*5 Tijdens verschillende bijeenkomsten hebben inwoners van Arnemuiden de afgelopen dagen stilgestaan bij de dood van de vier zusjes Lin. bij de supermarkt in Arnemuiden en bij het Stadskantoor in Middel burg. Vanochtend overlegt de wijk beheergroep met onder meer ver tegenwoordigers van de kerken in Arnemuiden over de collecte. Vandaag en morgen kan er in mul tifunctioneel centrum 't Stadthuys aan de Langstraat in Arnemuiden een condoleanceregister worden getekend, 't Stadthuys is op beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur geo pend. De meisjes worden zaterdag begra ven in Heinkenszand. Om 12.00 uur is er een bijeenkomst in de zaal bij de gereformeerde kerk in Arnemuiden; om 14.00 uur wor den de meisjes begraven. pagina 2 en 3: ledereen leeft mee Het duurt uren voor de kinderen kun nen worden geborgen Een klasgenootje van de omgekomen Paulien heeft op haar tafeltje op school een herinnering neergelegd. ANDRÉLON SHAMPOO 4 X 300 ml Keuze uit diverse soorten. andrélon TV Bijvoorbeeld 4 stuks Iedere Dag Actie geldig t/m 6 januari 2008. zolang de voorraad strekt DE ENIGE ECHTE VOORDEELDROGIST VAN NEDERLAND! DEN HAAG - Veel mensen die per manent in vakantiewoningen ver blijven wordt vanaf 2010 niets meer in de weg gelegd. Dat kan het gevolg zijn van maatre gelen die minister Cramer (Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu) wil treffen. pagina 7: pardon voor vaste bewoner BURGH-HAAMSTEDE - Bewoners en personeel van zorgcentrum Duin oord in Haamstede waren tijdens de kerstdagen in rouw vanwege de dood van een 85-jarige bewoon ster afgelopen maandag. De vrouw overleed als gevolg van brand in haar aanleunwoning. De brand ontstond vermoedelijk toen de vrouw zat te roken en in slaap viel. pag 2: Duinoord verwerkt ongeval BREDA - Het woord 'boerenver stand' is verkozen tot het mooiste agrarische woord dat onze taal rijk is. Wim Daniëls, taaiauteur en schrij ver van het boek Nederlands mooi ste woord, koos het woord uit een reeks inzendingen van lezers van Nieuwe Oogst, het ledenblad van landbouworganisatie LTO. Lezers reageerden massaal op de oproep om het woord dat zij het mooist vonden in te sturen. „Mooier dan 'boerenverstand' kun nen boerenwoorden nauwelijks zijn. De begin- en eindletter van het woord zijn omklapletters van elkaar. Als je de 'b' omslaat zoals een pagina in een boek, dan krijg je de 'd'", valt onder meer in het juryrapport te lezen. Volgens Wim Daniëls is het woordje ook een compliment voor boeren. „En zo zien we het graag." Vakantiepark is prima plek om permanent te wonen reageer op www.pzc.nl 2008 wordt een prachtig jaar eens 37% aantal reacties: 537 63% foto Lex de Meester en TT Hl Zeeland: 2, 3, 33 t/m 39; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 11; Meningen: 12, 13; Economie: 14; Beurs: 15; Auto: 19; Consu ment: 24, 25; Geld en werk: 27; Boeken: 29; Weer: 30; Cultuur: 42, 43; Televisie: 63, 63. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1