Sport nieuw record Spectaculaire carnavalsaanbiedingen BERLIJN Scholten verslaat King en bereikt laatste zestien Lornah Kiplagat heeft opnieuw te kampen met kuitproblemen KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Zwemster zwemt eigen toptijd op de 100 meter vrij uit de boeken. Nederlander bewaart beste darts voor de laatste twee sets. Wereldkampioene weer aan de kant met zelfde kwetsuur. Supervoordelige 5-daagse vliegreizen Duitsland Inclusief vliegreis en verblijf in 4- of 5-sterren hotel! waarom zou je verder zoeken PZC Maandag 24 december 2007 67 door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - In haar laatste werk week van 2007 pakte zwemster Marleen Veldhuis al een Europese kortebaantitel (50 meter vrij) en werd ze uitgeroepen tot Sport vrouw van het Jaar. Op het beetje energie dat ze daarna over had, ver brak de 28-jarige sprintster gister middag op het NK kortebaan in Amsterdam haar eigen Europese kortebaanrecord op de 100 vrij: 52,08 seconden. Als hij verschijnt, draaien de hoof den en fluisteren de mensen el kaar in de oren: daar heb je Pieter van den Hoogenband, tweevoudig olympisch kampioen op de 100 meter vrij en wereldrecordhouder. Hoewel sommigen, vooral in het buitenland, menen dat zijn rol is uitgespeeld, geldt de eerste zwem- miljonair van Nederland nog steeds als het uithangbord van het vaderlandse zwemmen. Langzaam maar zeker heeft zich het laatste jaar echter een opvolger aangediend. Ze heeft nog steeds geen belangrijke langebaantitel ge wonnen, maar met haar vijf Euro pese kortebaantitels op rij, haar kortebaanwereldrecord op de 50 vrij (23,58) en haar Europese korte baanrecord op de 100 vrij lijkt dat voor Marleen Veldhuis een kwes tie van tijd. Tijdens de eindstrijd op de 100 vrij, vorige week tijdens de EK kor tebaan, ging Veldhuis nog de mist in bij een keerpunt. Even leek een oude kwaal - tijdens finales door technische onvolkomenheden ti- Pieter van den Hoogenband toont goede vorm. Zijn recordpo ging op de 200 vrij mislukt, maar hij wint wel drie gouden medail les. tels verspelen - weer op te spelen. Ze moet haar eerste perfecte finale daardoor nog steeds zwemmen, en hoopt op augustus 2008. Veldhuis is inmiddels zover dat als ze op het startblok staat 'er rare dingen kunnen gebeuren', aldus coach Jacco Verhaeren twee weken geleden. Het wereldrecord op de 50 vrij was daar een voorbeeld van. Het Europese record van gistermiddag op de too vrij ook. In beide races - geen belangrijke finales - voerde Veldhuis nagenoeg perfect uit wat haar was geïnstrueerd. „Dat geeft veel vertrouwen voor volgend jaar", aldus de zwemster. Topzwemmer Pieter van den Hoo genband won in totaal drie gou den medailles op het toernooi. Hij was blij dat hij in Amsterdam de bevestiging kreeg dat hij weer in staat is tijden van niveau neer te zetten. „Het voelt weer zoals vroeger", zei de Brabander, na wellicht zijn laat ste optreden op een NK korte baan. „Ik moet nog wel een stapje maken, maar ik doe in ieder geval weer mee." Zeeuwse deelnemers De uit Slijkplaat afkomstige Sandra Temmerman won zil ver op de 200 wissel met 2.20,33. Ze komt uit voor Mer- wede Nautilus uit Dordrecht. Op het open NK kortebaan- zwemmen is één Zeeuws re cord gezwommen. Judith Stap kwam in de series van de 200 meter rugslag tot een tijd van 2.24,78. Ze werd vijftiende. Sonny Corré boekte de beste klassering van de Zeeuwen. Op de 1500 meter vrij werd hij vierde in de categorie jongens junioren 3 met een tijd van 17.27,51. LONDEN - Roland Scholten en Jan van der Rassel hebben zich als eer ste twee Nederlanders gekwali- fieerd voor de derde ronde bij het wereldkampioenschap darts van de profbond PDC in Londen. Titel verdediger Raymond van Barne- veld, Vincent van der Voort en Er- win Extercatte kunnen zich ko mende week bij het tweetal voe gen. Scholten plaatste zich zaterdaga vond voor de derde ronde door de Engelsman Mervyn King met 4-2 naar huis te sturen. Tot 2-2 hielden beide darters elkaar in evenwicht, daarna nam Scholten het heft in handen. Hij gooide zijn beste darts en had aan één wedstrijddart ge noeg om de wedstrijd te beslissen. King, twee keer verliezend finalist in Frimley Green, stapte dit jaar over van dartsbond BDO naar de PDC. Scholten speelt donderdag in de derde ronde tegen Wayne Mardle. Van der Rassel was zaterdag met 4-1 te sterk voor de Engelsman De- nis Ovens. Hij keerde meteen te rug naar Hoogerheide om de kerst dagen thuis door te brengen. „Het was een zware wedstrijd. Denis is een goede speler", zei de Braban der die vrijdag in de volgende ron de Peter Manley treft. De Engelsman versloeg zaterdag zijn landgenoot Alan Warri- ner-Little, eveneens met 4-1. Man ley, bijgenaamd One Dart, bereik te driemaal de finale van het WK. In 1999, 2002 en 2006 was Phil Tay lor telkens te sterk. Voor Van der Rassel is het de eerste keer dat hij bij het WK de laatste zestien be reikt. Scholten verraste met een overwin ning op King. foto Ad van Hasselt Van der Voort en Extercatte zijn woensdag aan de beurt voor hun partij in de tweede ronde, Van Bar- neveld komt donderdag in actie. Phil Taylor, dertienvoudig winnaar van het toernooi, heeft moeite zijn beste vorm te tonen. Na de miracu leuze ontsnapping tegen Michael van Gerwen moest Taylor op nieuw tot het gaatje gaan tegen Mark Walsh. Hij won met 4-3. door Hans Koenekoop BRUSSEL - Lornah Kiplagat heeft in aanloop naar de marathon van Du bai op 18 januari fysieke tegenslag opgelopen. De Nederlandse we reldkampioene veldlopen viel giste ren in de Crosscup van Brussel uit met mogelijk een verrekte kuit- spier. De Vlaamse Veerle Dejaeghere ging nu met de zege aan de haal. In haar kielzog finishte Adriënne Herzog knap als zesde. Kiplagat domineerde de veldloop in het park van Laken. Er leek geen vuiltje aan de lucht, totdat ze na ongeveer vijf kilometer naar haar been greep en hinkend uit stapte. „Ik weet niet precies wat er gebeurde, misschien stapte ik op een steentje", zei de atlete op de Vlaamse televisie. „Ik denk dat ik een spiertje in mijn kuit heb ver rekt." De 33-jarige kampioene had eerder dit jaar ook al te kampen met een kuitblessure. Ze kon daar door de hele zomer nauwelijks trai nen en moest de wereldkampioen schappen baanatletiek in Osaka la ten schieten. Kiplagat maakte in oktober echter een zeer sterke comeback. In het Italiaanse Udine veroverde ze op permachtig de wereldtitel op de weg met een wereldrecord op twee afstanden, de halve mara thon en de 20 kilometer. De lucratieve marathon van Dubai is voor de atlete uit Groet een tus senstation. Daarna wil ze zich con centreren op de baan en zich kwa lificeren voor de 10.000 meter op de Olympische Spelen in Peking. NW Lornah Kiplagat valt met een blessure uit tijdens de Crosscup in Brussel. De Vlaamse Veerle De jaeghere wint de cross. Adriënne Herzog wordt zesde. Alleen 2 februari! vanaf uTiTrrTrr'iïj»- u si 's .BTrïïïtftt! -. t r - II i« Tl *1 Ifflltlmi ill tl II II I» H ssx' .••TUvi!" Heerlijk er tussen uit tijdens het carnaval? Dan heeft KRAS een geweldige aanbieding voor u! Door onze uitstekende samenwerking met transavia.com hebben wij spotgoedkope vluchten kunnen bemachtigen! Daardoor hebben wij zeer voordelige reizen samen kunnen stellen! U boekt al een 5-daags verblijf in het 4-sterren Quality Hotel Berlin v.a. slechts 249! Wilt u liever naar een 5-sterren hotel? Dat kan uiteraard ook! U boekt al een 5-daags verblijf in het 5-sterren Berlin Marriott hotel v.a. slechts 349! Maar wees er snel bij, want er is alléén vertrek op 2 februari en VOL=VOL! HIGHLIGHTS BERLIJN Bekijk de Rijksdag, de BrandenburgerToren de Berliner Dom. Ga shoppen in één van de vele winkels op o.a. de Kurfürstendamm. U kunt ook de optionele stadstour bij boeken voor slechts 19,95 per persoon. QUALITY HOTEL BERLIN**** v.a.€249 Het hotel ligt in een levendig stadsdeel van Berlijn en heeft een bushalte voor de deur. In ca. 20 minuten staat u op de Kurfürstendamm. Het hotel beschikt over o.a. liften, bar en sauna. Reisnr. HZ 23.358, zie www.kras.nl/23358 COURTYARD BY MARRIOTT**** v.a. €279 Dit hotel ligt in hartje stad op loopafstand van Checkpoint Charlie. Het beschikt over o.a. liften, restaurant en gratis gebruik sauna en fitness. Reisnr. HZ 23.359, zie www.kras.nl/23359 MARRIOTT BERLIJN***** v.a. 349 Dit super-de-luxe 5-sterren hotel ligt in hartje stad, aan de Potsdamer Platz. Het hotel beschikt over o.a. lobby, lift, restaurant, health club met sauna en overdekt zwembad (gratis). Tegenover het hotel is een metrohalte. Reisnr. HZ 23.360, zie www.kras.nl/23360 INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Berlijn v.v. met transavia.com, luchthavenbelasting, reserveringskosten, transfer vliegveld-hotel v.v., verblijf in een 4- of 5-sterren hotel naar keuze en het uitgebreide ontbijtbuffet. Vertrekdatum: 2 februari Quality Courtyard Marriott v.a. 249 v.a. 279 v.a. 349 Toeslag: optionele stadstour 19,95 p.p. Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/23358 23359 23360 SGR ï-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75