Veldhuis sluit topjaar af met Boom verslaat oude meester Vervecken en heeft eindelijk zijn sprinttriomf binnen Tirza Pentury mag met ploeg Europees spelen Schaatser Kees Cijsouw tweede in Breda De Bruijn plaatst zich voor NK pentatlon Anita Joziasse tweede in Pallandtloop Terneuzense judoka Mechielsen op dreef Wielertalent is Belg nu ook op een korte aankomst de baas. 661 Maandag 24 december 2007 PZC TUBBERCEN - Tirza Pentury is giste ren met haar basketbalploeg Yel low Bike winnaar geworden van de Final Four. In de finale versloeg de Helderse ploeg de winnaar van de laatste twee jaar, ProBuild Lions met 74-67. De Souburgse Pentury nam zeven punten voor haar rekening. In de halve finale had Yellow Bike van Perik Jum pers gewonnen (68-57). De Final Four wordt gespeeld door de beste vier teams uit de eerste competitie helft. De winnaar mag Europa in. BREDA - De Zeeuwse schaatsers de den het goed in de vijfde mara thon van de competitie Regio Zuid. Op het kunstijs van Breda eindigde Kees Cijsouw uit Oost burg als tweede. Flip Salomé (Bres- kens) werd derde en Ed de Looze (Zierikzee) kwam als vierde over de streep. Adriaan Provoost en Peter van Waes eindigden als elfde en zestiende. De wedstrijd werd gewonnen door Aart van Dalen, die daarmee ongeslagen blijft. ROSMALEN - Jean Paul de Bruijn uit Hulst is er in Rosmalen in ge slaagd zich te plaatsen voor het NK pentatlon. Voor het eerst sinds twintig jaar staat de titelstrijd in de vijfkamp in januari weer op de agenda. De Bruijn gaf zijn visitekaartje niet alleen af door ongeslagen de voorronde te overleven, maar ook proportioneel het beste moyenne over alle poules te spelen. De Bruijn kwam tot 256.26. MIDDELHARNIS - Anita Joziasse uit Goes is op de tweede plaats overall geëindigd in de Pallandtloop over tien Engelse mijlen. Joziasse liep 1 uur, 9 minuten en 44 seconden. Ze won de vrouwen D45-klasse, maar voor de eindoverwinning kwam ze een halve minuut tekort op Marieke Boekensteyn (Maas sluis). Theo den Herder (Kapelle) pakte de zilveren plaats bij de man nen H55 en Joop Lasseur (Bruinis- se) was goed voor brons bij de mannen H60. Gerard Posthuma (Goes) liep in het besneeuwde Middelharnis de snelste Zeeuwse tijd in 1.00.26 als twaalfde overall. DEN HAAC/OPCLABBEEK - Judoka Paul Mechielsen heeft afgelopen zaterdag van zich doen spreken. De Terneuzenaar (19) won voor ju doteam Essink zijn partij bij de zwaargewichten tegen de veertig kilo zwaardere Raymond Destery (Judo Haaglanden). Hoewel het Eindhovense team van Mechielsen de wedstrijd mede daardoor op punten won (25-27), bleek dat net niet genoeg voor brons. Later op de dag schreef Mechiel sen nog het internationale judo toernooi van Opglabbeek - nu on der de vlag van sportcentrum Del ta - op zijn naam. De Zeeuws-Vla ming werd kampioen bij de junio ren in de klasse tot too kilogram. Pieter van den Hoogenband na zijn winnende finale op de 200 meter vrije slag. De zwemmer slaagde er bij de Nederlandse kampioenschappen kortebaan in Amsterdam niet in zijn Europees record op deze afstand te verbeteren. foto Marcel Antonisse/ANP beerd om weg te rijden." Bij de achtste doorkomst plaatste hij een venijnige demarrage waar uiteinde lijk alleen Vervecken antwoord op had. Het duo kwam samen de laat ste bocht door en op het asfalt ver wees de Brabander de Belg naar de tweede plaats. Al te zwaar was het parcours ook niet. „Je kon hier snelle tijden neerzetten." En op de beruchte honderd traptreden ging hij ook vlot omhoog. „Ik kijk niet op een tree of twee." Thijs Al was van de achtervolgers degene die nog het langst aan kon haken. De renner uit Eist kwam in de laatste ronde nog in de buurt bij de koplo pers op de beruchte honderd trap pen van Zeddam, maar bijhalen lukte niet. „Het was een moeilijk parkoers, vooral in de bochtjes waar het nog behoorlijk glad was." Een dag eerder werd er een wed strijd gereden in Huijbergen. Bart Aernouts was daar de verrassende winnaar. 1^ Met zijn overwinning in Zeddam geeft Boom zijn visitekaartje af voor de komende periode. Hij verdedigt binnenkort zijn Neder landse titel. lovende woorden op van de versla gen Belg, die vorig jaar in hetzelf de Zeddam nog de wereldtitel had gepakt. Hij roemde Lars Boom als een van de belangrijkste kandida ten voor het komend WK. Boom: „Ik ben nog niet in topvorm, maar ik voel me wel steeds beter wor den." En dat is mooi met het Ne derlands kampioenschap dat na dert en waar hij zijn rood-wit-blau- we trui wil verdedigen. Vorm was er genoeg om in het Montferland Erwin Vervecken af te schudden op de streep. „Ik had hem nog niet in een sprint versla gen en dat had ik nog op mijn lijst je staan", aldus Boom. Een goed voornemen dat al voor de jaarwis seling doorgestreept kon worden. „Al moet ik zeggen dat ik hem ei genlijk al niet meer verwachtte", sprak Boom na afloop over de sprintzege. Vervecken: „Ik moest nog bijschakelen en toen was het gebeurd. Zo snel ben ik nu ook niet meer." Lars Boom had pas laat in de wed strijd de belangrijkste concurren tie afgeschud. „Ik heb in de eerste helft van de koers vrij rustig aan gedaan en pas daarna heb ik gepro- door Jaap Rademaker ZEDDAM - Waar liggen de grenzen voor Lars Boom? De veldrijder uit Vlijmen, die komende zondag 22 jaar wordt, heerste gisteren in Zed dam. De Nederlandse kampioen versloeg in de Grote Prijs Montfer land de Belgische wereldkampioen Erwin Vervecken. In een heuse sprint. Het leek een beetje een wisseling van de wacht in Zeddam. De 21-ja- rige wereldkampioen bij de belof ten die de oude meester Ver vecken versloeg. Het leverde hem Lars Boom overtuigde met een sprintoverwinning op Erwin Vervecken. Zelf heeft de jonge renner niet het gevoel in topvorm te zijn. foto Robert Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74