smaakt naar meer us springt naar grote hoogten Van Marwijk jaloers op Van Bommel Met dank aan het hondje van Piqué lüi PI! Mediastop voor Nordin Amrabat Tennisser vergokte 90 euro op duels PZC Maandag 24 december 2007 65 keelerseizoen. Beide Zeeuwse rijders komen dan uit in de A-categorie, het hoog- foto Ingrid Bertens Marathonschaatsen In een marathon om de KNSB Cup rijden schaatsers in zowel de A- als de B-categorie hon derd rondjes, ofwel een kleine veertig kilometer. t- In totaal staan er veertien wed strijden op de kalender. De A-rijders deden er zaterdag in Breda 52 minuten en 12 se conden over. De gemiddelde snelheid bedroeg 46 kilometer per uur. De B-rijders hadden 57" minu ten en 12 seconden nodig. Zij reden 42 kilometer per uur. De marathon in de A-categorie werd gewonnen door Arjan Stroetinga, de nummer twee in het tussenklassement. Gisteren haalde Stroetinga in Amsterdam tijdens een mara thon in het kader van de Es- sent Cup de 21e plaats. De ze ge was voor Miel Rozendaal. t- Normaal gezien promoveren de beste tien B-rijders van een seizoen naar de A-categorie. De schaatsen waarop Erwin Me- su en Andries Minderhoud rij den kosten per paar een kleine duizend euro. e De buizen die Mesu en Minder houd gebruiken zijn de Maple Comet Laser Steel Gold. Hun schoenen (inclusief klap- mechanisme) zijn niet hetzelf de. Mesu rijdt met Raps Vult ure, in feite een skeelerschoen, terwijl Minderhoud het houdt bij de Viking Gold 2005. In het algemeen zijn de mes sen waarmee de schaatsers op het ijs staan 1,1 millimeter breed. tweede in het eindklassement. En dat leverde promotie naar de A-ca tegorie op. Omdat het niveau daar heel hoog ligt, richt hij zich niet op het klassement maar bekijkt hij het van wedstrijd tot wedstrijd. Andries Minderhoud (23) hoopt op een zorgeloos skeelerjaar. Het afgelopen seizoen ging het enkele maanden erg slecht. „Ik kwam niet vooruit. Iedereen stond voor een raadsel. Onderzoek wees geluk kig uit dat er niks engs aan de hand was. Gaandeweg het seizoen ging het een stuk beter. Dat geeft vertrouwen voor volgend jaar", al dus de inwoner van Waarde. Mesu en Minderhoud treden zater dag voor de KNSB Cup aan op de kunstijsbaan van Breda. Ze zijn op deze accommodatie kind aan huis, want ze trainen er iedere week twee keer met de gewestelijke se lectie. Bovendien heeft Minder houd er een bijbaantje in de win kel die schaatsen verhuurt en ver koopt. Mesu en Minderhoud rijden at tent mee. Even lijkt Mesu halver wege de wedstrijd mee te zitten in een goede onsnapping, maar het groepje wordt na zeven ronden ge grepen. Als troost pakt Mesu pun ten voor het sprintklassement, waarin hij die avond als tweede eindigt. Andries Minderhoud be hoort in 82e ronde tot een achttal dat er tussenuit glipt. Een ronde la ter worden ze alweer achterhaald. De wedstrijd eindigt in een mas saspurt die wordt gewonnen door Rudi Groenendal uit Peize, de lei der in het tussenklassement. Er- win Mesu wordt 26e, terwijl Andries Minderhoud de 42e plek voor zich opeist. Beide schaatsers zijn tevreden. „Al het hele seizoen is het haast onmogelijk om te ont snappen. Dat zag je vandaag ook weer. Maar het ging lekker", aldus Mesu. Dat vindt Andries Minder houd ook. Die kwam in de slotfa se nog bijna ten val doordat zijn voorganger tegen het ijs smakte. de hoogste categorie, beiden op het onderdeel mini-trampoline. Verder waren er podiumplaatsen voor Yardin den Engelsman, Lisa Waterman, Joost van Diemen, Marloes Verburg en Moniek de Bruine. Baltus wordt gezien als het groot ste springtalent van Zeeland. In slechts drie jaar tijd heeft hij zich opgewerkt tot de nationale top in zijn leeftijd. In zijn finale-oefening van zaterdagavond voltooide hij voor het eerst een oefening met de moeilijkheidsgraad 9,1. „Ik heb vandaag al mijn records verbe terd", keek Baltus tevreden terug op zijn optreden. Het was belang rijk voor de Vlissingse scholier om goed te presteren, want de Forza Cup telt mee als meetmoment voor de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Op ba sis van verschillende meetmomen ten wordt gekeken wie geschikt is om toe te treden bij Jong Oranje. Vanaf vijftien jaar kan Baltus tot dat keurkorps toetreden. Hij ziet het als mooie tussenstop. „Ik denk dat ik een goede kans heb om bij Jong Oranje te komen. Ik ga er he lemaal voor. Het doel is om uitein delijk aan WK's en de Olympische Spelen mee te doen." Het lijkt mis schien grootspraak, maar aan de in zet van Baltus zal het niet liggen. Hij traint nu al ruim dertien uur per week, verdeeld over zes dagen. Bert Dammers, technisch adviseur voor de KNGU, ziet mogelijkhe den in de jonge Vlissinger. „Hij heeft het juiste bewegingsgevoel en hij heeft guts. Als topspringer moet je over een gezond portie lef beschikken. De valkuilen voor Baltus zullen zich snel aandienen. Dammers: „Hij moet het springen nog jaren leuk blijven vinden. Hij wordt ouder en hij moet ook achter de vrouwen aan, maar springen zal op nummer één moeten staan. Het moet zijn way of life worden." Als de gedreven Baltus die verlei dingen weerstaat, ziet Dammers de toekomst zonnig tegemoet. „Voor het Europees kampioen schap voor de jeugd in 2008 komt hij nog tekort, maar in 2010 moet hij er staan. Dan heeft hij de ideale leeftijd. De resultaten die hij daar behaalt, zullen bepalend zijn voor zijn eventuele topsportcarrière." In Engeland willen ze je op straat allemaal een hand geven. Ik heb geen smetvrees of zo, maar ik heb toch liever dat ze in het voorbijgaan gewoon 'hoi Barney' of 'one-hundred-and eighty' roepen, zoals in Nederland." Darter Raymond van Barneveld over zijn status in Enge land. In de Telegraaf. „De geboorte van mijn zoon moet niet het einde zijn van mijn seizoen." Schaatser Shani Davis wil ondanks het vaderschap nog steeds een aanval doen op de troon van Sven Kramer. In AD. „Je moet niet bang zijn voor die muur, je moet er naartoe zwemmen." Zwemtrainer Jacco Verhaeren over het keerprobleem van zijn pupil Pieter van den Hoogenband. In AD. „De fans ervaren het effect van een kat in de zak. Je ziet iets wat je mooi vindt en de verkoper gaat het product aanprijzen. Thuisgekomen is het product steeds minder naar je zin. Na een tijdje heb je daar de ziekte over in." Bondscoach Marco van Basten denkt in AD dat de suppor ters hem als een miskoop zien. „Als het Sinterklaas was, was ik altijd bang dat ze mij zwarte Piet zouden noemen. Tegelijk was ik bang dat kinderen bang voor mij waren, omdat ze bang waren voor zwarte Piet." Oud-Feyenoorder Ulrich van Gobbel over zijn jeugdjaren in het Brabantse Bavel. In AD. Een tikje jaloers sprak Feye- noord-trainer Bert van Marwijk gisteren in Nijme gen over zijn schoonzoon Mark van Bommel. De mid denvelder van Bayern Müyn- chen viert de kerstdagen ko mende week met zijn gezin in het zonnige en warme Du bai. „En wij? Wij gaan eerste kerstdag op trainingskamp. Ik kan niet anders. Ik moet de spelers voor het duel met Sparta op tweede kerstdag uit de kerststemming halen. Leuk is anders. Voor mij hoeft dat voetballen helemaal niet tijdens de feestdagen." Feyenoorder Andwélé SIo- ry liep gisteren stralend rond in het NEC-stadion. De Rotterdamse aanvaller was blij met de zege van zijn ploeg (0-2) en verrast door de nederlaag van rivaal Ajax bij zijn vorige club Excelsior (2-1). In dat laatste duel scoor de zijn vriend Mitchell Piqué al in de eerste minuut. „Ja, ja, hij had nog iets goed te ma ken met mij", zei Slory. „Afge lopen week pieste zijn hond je over mijn voet. Ik moest het plasje nota bene zelf op ruimen. Maar met zijn goal heeft hij dit akkefietje ruim schoots gecompenseerd." VW-Venlo heeft voor Nor din Amrabat, gisteren uit blinker en matchwinnaar in het duel met Vitesse (2-0), een mediastop afgekondigd. „We moeten hem in bescher ming nemen", verklaarde trai ner André Wetzel. „Die jon gen is helemaal over zijn toe ren door alle aandacht die er voor hem is. Over enkele we ken mag iedereen weer met hem praten, maar nu even niet." Wetzel noemde zichzelf'eufo risch' na de zege op Vitesse. „Het komt niet vaak voor dat ik me zo voel." Twee Italiaanse tennissers zijn door de ATP ge schorst, omdat ze op tennis wedstrijden hebben gegokt. Tot de geschorste spelers be hoort Potito Starace, met de 31e plaats op de wereldrang lijst de hoogst genoteerde Ita liaan. Starace is vanaf 1 janua ri 2008 zes weken niet wel kom op de ATP-Tour. Daar naast moet hij een boete van 30.000 dollar betalen omdat hij vijf keer gokte op de resul taten van tennisduels. In to taal zette hij daarbij 90 euro in. Daniele Bracciali, de num mer 258 van de wereld, is drie maanden geschorst. De korfbalbond KNKV experimenteert komende week op de Korfbal Challenge met een zogenoemde tweepunter. Rake schoten van 8 meter vanaf de korf of verder tellen voor twee punten in plaats van één. In 2004 werd ook een dergelijk experiment gehouden op het internationale toernooi. De nieu we regel moet meer druk op de verdediging zetten en het spel spannender maken. Een uitgebreide analyse moet uitwijzen of de tweepunter ook in de competitie wordt ingevoerd. Aan de Korfbal Challenge (26-29 december) in het Topsportcentrum in Rotterdam doen België en Taiwan mee. Een aantal Neder landse internationals, aangevuld met spelers uit de Korfbal League, doet mee onder de naam Tulips. steler-, tkecier- en verhuur van sch 1 si

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73