Sport Debuut in marathonscha; Dwight Bal Hoek VIJF VRAGEN AAN IONEL LORD Erwin Mesu en Andries Minderhoud gevestigde namen bij B-rijders. Vlissinger wint trampolinespringen tijdens Forza Cup. 64 1 Maandag 24 december 2007 PZC Deelname aan de KNSB Cup is Erwin Mesu (links) en Andries Minderhoud vooral bedoeld als voorbereiding op het nieuwe ste landelijke niveau. Lionel Lord verruilt de Belgische tweedeklas ser KV Oostende per direct voor het één ni veau lager spelende Eendracht Aalst. Naam: Lionel Lord Leeftijd: 27 Woonplaats: Vlissingen Beroep: voetballer door Barry van der Hooft Vorig seizoen wasje met twaalf goals topscorer van Oostende. Een halfjaar later vertrekje van de ene op de andere dag. Leg eens uit. „Ik begon superfit aan de voorbereiding, maar liep al snel een lelijke en kelblessure op. Daarna ben ik blijven sukkelen. Ik heb maar acht wed strijden gespeeld en kreeg het steeds minder naar m'n zin. Dat heb ik de mensen bij de club ook verteld. Ik vond het beter om te vertrekken." Hoe reageerden ze bij Oostende „Ze vonden het jammer, maar hebben ook niets aan een speler die niet meer gemotiveerd is. Daarnaast drukte ik ook behoorlijk op de begro ting. Oostende wilde dit seizoen bovenin meedraaien, maar staat nu ze ventiende. Het liep voor geen meter. Omdat ik vorig seizoen topscorer was, wilden ze graag dat ik speelde. Ook wanneer ik niet helemaal fit was. Daardoor ben ik blijven sukkelen. De laatste tijd had ik bijvoor beeld last van mijn buikspieren." Nu begin je bij Eendracht Aalst aan je zevende club in zeven jaar. Waar kom je terecht? „Bij een heel ambitieuze club, die afgelopen seizoen is gepromoveerd en nu weer wil promoveren. Aalst staat bovenaan in Derde Klasse. Ik heb er nu één wedstrijd gezien en dat beviel me wel. Er zaten vierduizend toeschouwers op de tribune. Het voetbal leeft, er gaan ook vijftienhon derd fans mee naar uitwedstrijden." Je hebt een contract tot het einde van dit seizoen getekend. „Klopt. Bij promotie wordt dat automatisch met één jaar verlengd." Na de kerst begin je dus weer aan een nieuw avontuur. „Tijdens de kerst zelfs al. Woensdag vliegen we voor een trainingskamp van vijf dagen naar Marokko. En we beginnen het nieuwe jaar met een mooie wedstrijd, uit voor de beker tegen Dender. Daar wil ik bij zijn." En weer trekt een trainer de deur in Hoek straks achter zich dicht. Dat Willem Leushuis dat in mei zelf doet en - in tegenstelling tot vele voorgangers - dus geen schop onder zijn kont krijgt, kan bij de Zeeuws- Vlaamse voetbalclub inmid dels als redelijk uniek worden omschreven. Ga maar na: Adriaan Nieu- wenhuijse, Frans Vermeulen, Angelo Nijskens, Johan Balie- geer, Eric Tetaert, Eddy Mest- dagh, Cees Houtepen en Wim Hofkens vertrokken het afgelopen decennium alle maal via de achterdeur. Paul Telussa trad tussendoor twee keer met succes als interim trainer op, maar beschikt niet over het gewenste diploma. En dus moeten ze bij Hoek voor de zoveelste keer op zoek naar een nieuwe trainer. Leushuis liet het bestuur van de club weten dat hij zich op een maatschappelijke carrière wil richten en daardoor te weinig tijd over zou hebben voor Hoek. Toch opmerkelijk dat iemand van 55, die de afgelopen jaren behoorlijk wat Koeweitse dol lars opstreek, zich daar nog op wil richten. Vervolgens maakte Leushuis bekend vol gend seizoen aan het roer te staan bij ASWH. Daar heeft hij dus wél tijd voor. Binnen de selectie van Hoek vloeiden geen tranen over zijn besluit. Het zou ook een beetje vreemd zijn, na een weinig succesvolle samenwer king van amper twee maan den. De afgelopen weken was het gemor vanuit de spelers groep al hoorbaar. Leushuis verklaarde afgelo pen week dat de coach en zijn spelers nog naar elkaar toe moeten groeien. Tijdens een forum in Sluiskil kwam hij afgelopen woensdag ook met advies voor de Zeeuwen. Ze moeten volgens hem bru taler en zelfbewuster worden. Die woorden kwamen een beetje arrogant over zijn lip pen en juist die eigenschap ligt niet zo goed bij enkele voetballers van Hoek. Dat Leushuis zijn vertrek nu al openbaar heeft gemaakt, heeft ook één groot voordeel. Het bestuur van Hoek kan nu rustig op zoek naar een nieu we coach en het is voor de club te hopen dat het daarin nu eindelijk eens een kundige hand heeft. Het zou een mooie uitdaging zijn voor Diederik Hiensch, maar de trainer heeft bij Kloetinge nog een contract voor ander halfjaar. Roks lijkt ook niet te staan springen, terwijl Michel Leonhart na drie jaar HW'24 wél meteen in het gat zou wil len duiken. Of is het een idee om Angelo Nijskens eens van de golfbaan te trekken? Eén ding weten ze wel al zeker bij Hoek. Na de kerstkaarten stroomt de brievenbus nu vol met sollicitatiebrieven. Barry van der Hooft door René van Stee BREDA - Skeeleren staat helemaal bovenaan. Maar het schaatsen komt er al snel achteraan. En nu blijkt dat Erwin Mesu en Andries Minderhoud in hun eerste seizoen in de B-categorie van het mara- thonschaatsen om de KNSB Cup goed mee kunnen komen, kriebelt het toch wel een beetje. „Als je merkt dat je dit aankunt, wil je meer. Net als in het skeele ren wil je dan hogerop. Ooit mee doen met de allerbesten, de A-rij- ders dus, zou echt heel mooi zijn", vertelt Erwin Mesu zaterdag bij de twaalfde marathon van het sei zoen. Mesu is van origine schaat ser, maar tegenwoordig één van de vier boegbeelden van skeelerteam VW Zeeland. Op de schaats wist hij zich dit seizoen meteen in het peloton te handhaven. Zijn beste uitslag is tot dusver een 17e plaats in Utrecht, een klassering die ook punten opleverde voor het tussen- klassement. Andries Minderhoud is vooral de laatste weken op dreef „In het be gin had ik moeite met het tempo. Dan rijd je zo'n wedstrijd niet uit. Maar ik heb de slag nu te pakken en doe goed mee." Deelname aan de KNSB Cup is voor beide Zeeuwen vooral be doeld als voorbereiding op het nieuwe skeelerseizoen. Minder houd en Mesu komen dan uit in de A-categorie, het hoogste lande lijke niveau. Daarop maakt Erwin Mesu zijn debuut. De 18-jarige Middelburger beleefde een prima seizoen. Bij de B-rijders werd hij De deelname van Erwin Mesu en Andries Minderhoud aan de KNSB Cup is vooral bedoeld als voorbereiding op het nieuwe skeelerseizoen.. - 71 b mm -L. B-'L:'k;: "L- Dwight Baltus in actie op de trampoline. foto Willem Mieras door Jasper Harthoorn GOES - Het was een drukte van be lang tijdens de achtste Forza Cup in Sportpunt Zeeland. Onder de ruim vijfhonderd springers uit Ne derland, Frankrijk en België waren liefst 67 Zeeuwse deelnemers: 59 van Forza Dynamica en nog eens acht van MTV Middelburg. Dwight Baltus stal daarbij de show. De veertienjarige Vlissinger won zaterdag het onderdeel tram polinespringen bij de jongens jeugd in categorie A. Paulien Verburg en Dagmar Jan sen wonnen ook hun wedstrijd in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 72