Ad de Rooy knap tweede in regio Kousemaker torenhoge favoriet Aad Andriessen vertrekt na dit seizoen als oefenmeester van eersteklasser SSV'65 Hans Groffen verlengt titel met veel moeite Voskamp Boys beste darters, RnA Boys beste zaalvoetballers Prins gaat naar De Jonge Sapartaan, Wijnands stopt bij DFS. Ijsbaan FlevOnice niet geheel veilig Koploper staat in strijd om Zeeuwse damtitel twee punten los. w PZC Maandag 24 december 2007 63 OOSTKAPELLE - Het jubileumtoernooi ter gelegen- van de drie deelnemende ploegen namens ZV Om de stemming wat te verhogen was er ook heid van het 25-jarig bestaan van zaalvoetbalvere- Domburg. Dertig seconden voor het einde maak- een dartcompetitie. Die werd gewonnen door de niging Domburg is gisteren gewonnen door RnA te Renato Dijkstra de beslissende goal. In de pou- Voskamp Boys, met spelers uit Vlissingen en Boys, een team met spelers van VC Vlissingen. In Ie had RnA Boys al met 7-2 van Jerommeke ge- Oost-Souburg. In een leg van 1001 punten ver- de finale versloegen zij met 2-1 Jerommeke, een wonnen. Er deden acht zaalvoetbalploegen mee. sloegen zij in de finale RnA Boys. foto Ruben Oreel door Rudy Boogert GOES - Aad Andriessen verlaat SSV'65. De oefenmeester uit Brui- nisse maakte dit zaterdag bekend. Ook Wil Wijnands gaat weg bij zijn club. Hij heeft besloten om niet verder te gaan als trainer van zaterdag-vierdeklasser DFS. Gerjo Prins zet er na twee jaar een punt achter bij zaterdag-tweedeklasser- Bruse Boys. Aad Andriessen is aan zijn eerste door Joop van den Oudenhoven WOUWSE PLANTAGE - Ad de Rooij van VEGABV veroverde in de Wouwse Plantage een fraaie twee de plaats in het regionaal kam pioenschap libre derde klasse. De titel ging naar André Botermans van De Kastanje uit Bergen op Zoom. Boy Vader van De Herberg uit Kapelle werd derde. Ad de Rooij leverde een bijzonde re prestatie. Het was zijn eerste fi nale in zijn nog prille biljartcar rière. Tot het begin van de slotron- de had de Vlissinger één keer ver loren. Om kans op de titel te ma ken moest hij met een hoog ge seizoen bezig bij SSV'65. Dat ver loopt ronduit moeizaam. Na elf duels pakte hij met de club uit Goes pas in de laatste wedstrijd voor de winterstop de eerste over winning. SSV'65 staat laatste. Andriessen, jarenlang actief als profvoetballer bij Sparta, was voor zijn periode bij SSV'65 oefenmees ter van onder meer Capelle, Lyra, Heerjansdam en Achilles Veen. Het is nog onbekend wat hij vol gend seizoen gaat doen. Wijnands is aan zijn tweede sei zoen bezig bij DFS. Hij staat met de club na vijftien van de 26 duels ongeslagen aan de leiding in de middelde van Botermans winnen. De Rooij ging voortvarend van start en leidde lang. Maar de gerou tineerde Brabander achterhaalde hem, ging erop en erover en pakte ongeslagen de titel. Opmerkelijk genoeg werd de hoogste serie van het toernooi met 28 gemaakt door de nummer zeven van het klasse ment Wilco van Thillo uit Hooger- heide. Het zou zijn enige winstpar tij zijn. Boy Vader deed goed mee en vero verde het brons. Hij bleef Nelson den Dekker van IVO met éénhon derdste punt voor. Rinus Mulder van Delta werd zesde. vierde klasse A. Ook hij gaat op zoek naar een nieuwe club. Gerjo Prins koos ervoor volgend seizoen bij De Jonge Spartaan uit Middelharnis aan de slag te gaan. „Het was een gevoelskwestie", ver duidelijkte hij. In eerste instantie leek het er op dat Prins zijn contract met Bruse Boys zou verlengen, maar hij kwam toch op die beslissing terug. De bottleneck was een mededeling van twee jaar geleden. „Toen ik destijds met Bruse Boys in gesprek kwam, is gezegd dat de club nooit langer dan drie jaar met een trai ner doorgaat. Dat gold ook voor BIDDINGHUIZEN - Het is onzeker of er dit seizoen schaatsmarathons op FlevOnice in Biddinghuizen worden verreden. Wedstrijdcoördinator van de KNSB Teun Breedijk liet gisteren weten dat de gloednieuwe vijf kilo meter lange ijsbaan onveilig is. „Naast de ijsrand ligt een dertig centimeter dikke koelbuis. Als je daar met volle vaart tegenaan botst zijn de gevolgen niet te over zien", aldus een verontruste Breed ijk. Directeur Roel Ketelaar van FlevO nice erkent het probleem. „We gaan samen met de schaatsbond werken aan een oplossing", rea geerde hij. De eerste marathon in Biddinghuizen staat over ruim twee weken op de kalender. mij. We hebben nu een geweldige groep en ik mag toch wel zeggen dat ik ze lekker aan het voetballen heb gekregen. Maar de gedachte dat dat nog maar één jaar kon, bleef in mijn achterhoofd zitten." Daarbij kwam dat De Jonge Spartaan hem een zeer aanlokke lijk aanbod heeft gedaan. „Het is de grootste club op het eiland en die speelt slechts in de vierde klas se. Dat kan niet. Ik mag er doen en laten wat ik wil: een assistent en tweede trainer zoeken en ik mag met de jeugd aan de slag. Ik ben vrij man. Wie zegt mij dat ik vol gend jaar wéér zo'n aanbod krijg?" door Roeland Alders KRUININGEN - Hans Groffen heeft in Kruiningen het kerstschaaktoer nooi op zijn naam geschreven. Met acht punten uit negen duels bleef hij Wouter Bliek van de orga niserende vereniging De Zwarte Dame nipt voor. Joey Grochal werd derde. 42 schakers vonden hun weg naar Kruiningen. Titelverdediger Hans Groffen, spelend voor Het Witte Paard uit Sas van Gent, begon moeizaam. Anton Quakkelaar, veel minder ingeschaald, snoepte een half puntje af. Daarna was het de gevaarlijke outsider Joey Gro chal uit Goes die het punt met Groffen deelde. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Arjo Kousema- ker gaat het nieuwe jaar in als de torenhoge favoriet voor de Zeeuw se damtitel. Zaterdag bleef de Goe- senaar goed overeind in het belang rijke duel tegen Martijn Rentmees ter, een van zijn achtervolgers. De coming man van het Zeeuwse dammen, die in januari debuteert in de halve finale van het NK dam men, kwam met een iets betere stand uit de opening. Zijn voor deel was echter lang niet voldoen de om de koploper op de knieën te krijgen. Kousemaker ontweek al le valkuilen en wikkelde foutloos af naar een gelijkspel. Met nog drie ronden te gaan heeft Kousemaker twee punten voor sprong op zijn stad- en clubgenoot Johnny de Leeuw. Deze won van Jan van de Weteringh, die al in de opening wat nadeel moest accepte ren en in het middenspel ten on der ging aan een damcombinatie. Op één punt van de Leeuw volgen Martijn Rentmeester en Daaf Kas se. Laatstgenoemde veroverde te gen Rianka Rentmeester al in het vroege middenspel een schijf en pakte de twee punten. In de degra datiezone deed Piet Allaart goede zaken. Hij won zijn eerste partij in dit toernooi. Jaap de Jonge sloeg in het middenspel verkeerd en zag een prima stand in een puinhoop veranderen. Rianka Rentmeester en Jaap Veerhoek, die remiseerde met Martin van Dijk, staan er in de hoofdklasse het slechtst voor. In de promotieklasse nam de span ning toe. De koplopers Niels Roe- lofsen en Wim Koppejan speelden remise, zodat Eric Boogert via een overwinning op Ludwig Wilson langszij kon komen. Ook in de eer ste klasse is de titelstrijd lang niet beslist. Jan de Jonge leidt, maar Jan van der Hart, Han van de Vel de en Danny Wattel liggen met een punt achterstand op de loer. Arie van de Weteringh gaat na een overwinning op Ineke Flikweert aan kop in de tweede klasse. Ger- ben Hoek van Dijke volgt op een punt. Wouter Bliek, die uiteindelijk tweede werd, had lange tijd zicht op de titel. In de laatste ronde ver sloeg hij Michael Wise die een ge vaarlijke combinatie niet gezien had. Groffen zat ondertussen te zwoe gen tegen Souburger Jeroen Hek huis. Het eindspel was gewonnen voor Hekhuis, maar wat onnauw keurigheden gaven Groffen verras send de zege. Hierdoor ging Grof fen met de kampioensbeker naar huis. Sjaak Dieleman uit Goes ontving de ratingprijs tot 1700. Hij heeft 1459 als rating, maar won af en toe verrassend van sterkere tegenstan ders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71