Buitenland Thaksin-getrouwen winnen in Thailand Sinds zaterdag is het al een beetje Dokter Diego. Straf voor Britten die betalen voor seks Belgische verpleger doodt vier bewoners rusthuis Plan Jan Tuinstra B.V. Turkse luchtmacht bestookt Koerdische doelen in Irak Parlement België steunt regering PPP krijgt nog net geen meerderheid in het parlement. Handel in Land- en Tuinbouwprodukten Specialiteit: AARDAPPELEN voor INDUSTRIE BINNENLAND EXPORT Wij wensen U goede Kerstdagen en een gezond 2008 Wetsvoorstel mede bedoeld om smokkel 'seksslaven' te stoppen. PZC Maandag 24 december 2007 I 7 GENT - Een 46-jarige Belgische ver pleger heeft vier bejaarde bewo ners van een rusthuis vermoord. Hij gaf hen een overdosis insuline. Zijn motiefis nog een raadsel. De zaak kwam aan het rollen toen een Gentse arts een klacht indien de, omdat hij binnen korte tijd twee vrouwen uit het tehuis moest behandelen wegens een te veel aan insuline, terwijl hen dat medicijn niet was voorgeschreven. Uit onderzoek bleek dat vijf men sen uit het rusthuis binnen korte tijd waren overleden. Na een uitge breide huiszoeking eerder deze week in het particuliere rusthuis werd de hoofdverpleger meegeno men voor verhoor. Deze zou nu vier moorden heb ben bekend. BANGKOK - De Thaise verkiezingen zijn overtuigend gewonnen door de Partij van de Volksmacht (PPP), een verbond van aanhangers van de vorig jaar verdreven premier Thaksin Shinawatra. De stembus gang was de eerste democratische verkiezing sinds de coup tegen Thaksin. PPP-voorman Samak Sundaravej eiste gisteren de overwinning op. Hij verklaarde dat hij de volgende premier van Thailand wil worden. Het leger had Thaksin vorig jaar september afgezet wegens corrup tie. De ex-premier leeft nu in bal lingschap in Engeland. De PPP vergaarde net geen absolu te meerderheid in de 480 zetels tel lende volksvergadering. De partij heeft daardoor een coalitiegenoot nodig om een regering te kunnen vormen. De PPP kreeg vooral steun van ar men in het dichtbevolkte noorden van het land die Thaksin nog steeds een warm hart toedragen. De rivaliserende Democratische Partij (DP) werd tweede. Deze oudste partij van het land heeft vooral veel aanhang in de hoofd stad Bangkok en in het zuiden. Volgens de kiescommissie kwa men er zeker 157 zware klachten over onregelmatigheden binnen. m De Thaise verkiezingen zijn gewonnen door de PPP, een verbond van aanhangers van de verdreven premier Thaksin. Dat is een klap voor de junta. In het ernstigste geval kunnen de autoriteiten besluiten een kandi daat te diskwalificeren. De ver wachting is dat de militairen zul len proberen zoveel mogelijk PPP-kandidaten te laten uitsluiten. De overwinning van de PPP is een klap in het gezicht voor de junta die vorig jaar de macht overnam. De generaals dragen de PPP alles behalve een warm hart toe en zien liever dat de zwakke DP de rege ringstouwtjes in handen krijgt. Sommige waarnemers sluiten een hernieuwde coup niet uit. De kans dat de militairen aan de zijlijn zul len toekijken, zou niet groot zijn. Thaksin-getrouwen wezen het le ger en het kamp rond koning Bhu- mibol Adulyadej aan als de verant woordelijken voor het afzetten en het vervolgen van de populaire po liticus. Tijdens en na Plan's tv-show 'Global dancing with the stars' heeft de telefoon niet stil gestaan. En dat is mooi. Want nu wordt niet alleen het plan van Diego om dokter te worden structureel gesteund, maar ook het plan van duizenden andere kinderen. Namens Plan: bedankt allemaal! Mocht u er zaterdagavond niet doorheen zijn gekomen of heeft u de tv-show gemist, u kunt nog steeds bellen: 0900-0030 0,20 p/m). U kunt natuurlijk ook de bon invullen of kijken op PlanNederland.nl Ja, ik word sponsor van het plan van een kind voor 0,70 per dag 21,50 per maand) Ja, ik wil graag meer informatie over Plan ontvangen Naam: I I I I I I l _L Voor de toekomst von een kind 5«j Voorletter(s): IIII Geboortedatum: IL -I I l-l l I I I i j_i MD VD Straat en huisnummer: I Postcode: III I III Woonplaats: I I I I I I I I I JI ICBFi E-mailadres: L I Stuur deze coupon in een envelop naar: Plan Nederland, t.a.v. Judith Emmerich, antwoordnummer 7676,1000 SL Amsterdam. Telefoon: I I I I I I I I I I I Telefoon 0187,669555 W.A. Tuinstra 0187-669891 J.L. Tuinstra 0187-669250 B.g.g. P. Schouls E-mail: jantuinstrabv@hetnet.nl www.jantuinstra.nl Fax 0187-669062 Gsm 06-53303025 Fax 0187-669701 Gsm 06-53578414 Fax 0187-669903 Gsm 06-51945771 Molendijk 83a 3249 AN Herkingen door onze correspondent Esther Gotink LONDEN - Mannen die in Groot-Brittannië betalen vopr seks zullen strafrechtelijk worden ver volgd. Dat staat in een wetsvoor stel waarover binnenkort in het La gerhuis wordt gestemd. Behalve in Zweden is er geen land in Europa waar mannen in de gevangenis be landen als zij betrapt worden op het betalen voor seks. De wet is mede bedoeld om de smokkel van 'seksslaven' aan te pakken. In Groot-Brittannië wer ken naar schatting 25.000 vrou wen, van wie velen jonger dan 21 jaar, die het land zijn binnenge smokkeld voor de seksindustrie. Oud-staatssecretaris Denis Mac- Shane heeft het wetsvoorstel ge schreven, waarbij hij adviezen kreeg van gemeentes en politie teams. „Dit zijn meedogenloos geëxploiteerde meisjes en vrou wen, geen vrijwillige sekswerkers. Zij worden geslagen, verkracht en gevangen gehouden om te vol doen aan de vraag van Britse man nen om betaalde seks. Het betreft internationale criminaliteit en de mannen die betalen moeten bij zichzelf te rade gaan." Het Engels Prostitutie Collectief zegt dat vervolging van hun klan ten ertoe leidt dat vrouwen onder gronds gaan werken. „Daarmee worden zij nog kwetsbaarder voor geweld", aldus woordvoerder Cari Mitchell. Volgens haar is het beter met vergunningen te werken. Alan Gordon, voorzitter van de Politie Federatie, vindt ook dat de plan nen leiden tot verdere criminalise ring en risico's voor vrouwen. ISTANBUL - Turkse gevechtsvliegtui gen hebben gisteren opnieuw Koerdische doelen in het noorden van Irak gebombardeerd. Een woordvoerder van de Koerdische strijders in het gebied heeft dat ge zegd. De Turken bombardeerden een gebied 85 kilometer ten noor den van de Iraakse stad Irbil, zei Ja- bar Yawar. Er vielen volgens de woordvoerder geen burgerdoden, omdat het gebied uit angst voor Turkse bombardementen is verla ten. Yawar zei niet te weten of er Koerdische strijders zijn gedood. Zaterdag waren Turkse militairen voor de derde keer in een week tijd betrokken bij grensoverschrij dende operaties. De Turken heb ben het gemunt op strijders van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), die vanuit het noorden van Irak Turkse doelen bestoken. De Verenigde Staten hebben Tur kije gemaand geen omvangrijke militaire operaties te ondernemen in Irak. Wel voorzien de Amerika nen Turkije van informatie over de verblijfplaatsen van PKK-strij- ders. BRUSSEL - De interim-regering van Guy Verhofstadt heeft gisteren het vertrouwen gekregen van het Bel gische parlement. De regeerploeg kreeg in de plenai re vergadering 97 stemmen voor en 46 stemmen tegen. Eén parle mentariër onthield zich van stem ming. België beschikt daarmee na 196 da gen weer over een regering. Het gaat om een interim-regering, die slechts op de winkel past totdat er een echte nieuwe regering is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7