Real Madrid deelt rechtse directe uit internetstore.nl Koploper vergroot gat met Barcelona door zege in Camp Nou. W PZC Maandag 24 december 2007 61 door Barry van der Hooft DEN HAAC - Verliezen in Camp Nou tegen pakweg Sevilla is voor Barcelona een pijnlijke aangelegen heid. Het staat echter in schril con trast met een nederlaag in het ei gen stadion tegen de grote aartsri vaal. De fans van Bar^a weten sinds gisteravond weer hoe dat voelt. In het hol van de leeuw kwam, zag en overwon Real Ma drid voor bijna 100.000 toeschou wers (o-i). Het trotse gevoel van de Catalaan se fans liep daarmee weer een flin ke deuk op. Afgelopen seizoen za gen de 'socios' tot hun afgrijzen hoe in de hoofdstad van Spanje uitbundig de landstitel werd ge vierd. Nu de competitie bijna hal verwege is, kijkt Barcelona op nieuw tegen een ruime achter stand aan. Zeven punten bedraagt het gat inmiddels met de Konink lijke uit Madrid, na de eerste com petitienederlaag op eigen veld sinds 5 februari 2006. Ook toen won een ploeg uit Madrid, al was dat dan Atletico. De enige treffer kwam gisteravond na 35 minuten op naam van Julio Baptista. De middenvelder, vorig jaar door Real verhuurd aan Ar senal, werd bediend door Ruud van Nistelrooij en rondde be kwaam af Ronaldinho had kort daarvoor aan de andere kant van het veld een prima kans op de ope ningstreffer laten liggen. Zijn inzet werd prachtig gekeerd door doel man Iker Casillas. De ene Braziliaan die bekend staat om zijn sambabewegingen (Ronal dinho) verzuimde dus te scoren, de andere Braziliaan wiens bij naam 'Het Beest' luidt (Baptista) slaagde daar wel in. De twee momenten gaven het ver schil tussen de Spaanse grootmach ten treffend weer. Barcelona tracht in een aanvallend concept schoon heid om te zetten in doelpunten. Bij Real Madrid hoeft het allemaal niet zo mooi te zijn. De defensie liet gisteravond een Real Madrid wint op het veld van aartsrivaal Barcelona (0-1). De enige treffer komt op naam van Julio Baptista. Het gat bedraagt nu liefst zeven punten. sterke indruk achter, met de krachtpatsers Baptista en Diarra daar kort voor. De creatieve impul sen werden van Robinho en We sley Sneijder verwacht, in de rug van de afmakers Raül en Van Nis telrooij. Het bleek een juist gekozen strate gie van Bernd Schuster, die Royston Drenthe buiten de selec tie had gelaten en Arjen Robben naast zich op de bank zette. Schuster zag Real via Robinho en Van Nistelrooij nog goede moge lijkheden missen. Sneijder was ge vaarlijk met afstandsschoten. Het sterrenensemble van Barcelona, zonder Lionel Messi en Thierry Henry maar mét Ronaldinho en Samuel Eto'o, had weinig in te brengen. Ronaldinho kreeg geen voet aan de grond tegen Sergio Ra mos, Eto'o zat in de tang bij Fabio Cannavaro en Pepe. Nadat Sneijder naar de kant was gehaald en Robben in het veld was gekomen voor Robinho, slaag de Barcelona erin de druk op te voeren. Het leidde tot kansen op de gelijkmaker, maar Real weiger de te capituleren. Voor Barcelona was het de eerste thuisnederlaag te gen Real sinds december 2003 (1-2). Met drie punten op zak en een heerlijk gevoel in het trotse lichaam, stapten de spelers van de Koninklijke het veld van de aartsri vaal af Door de rechtse directe zal de druk de komende dagen toene men op Frank Rijkaard en zijn as sistent Johan Neeskens. Schuster zit daarentegen stevig in het zadel. Nadat Real Madrid met de afge dankte Fabio Capello kampioen van Spanje werd, ligt de Duitser aardig op koers voor Reals tweede landstitel op rij. D-é c^rVoAe i/JiAV^VrVrtxcvV' *vraag naar de voorwaarden De Barcelona-verdedigers Rafael Marquez (links) en Eric Abidal krijgen geen grip op Real Madrid-aanvaller Robinho. foto Bernat Armangue/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69