Perez krijgt nu een Louis van Gaal heeft titelrace nog niet uit zijn hoofd gezet FC Twente nipt langs Heerenveen Alkmaarse formatie komt niet verder dan 1-1 tegen Roda JC. Canadees acteert onverschilligheid omtrent paspoort. Wouters hekelt besluit van KNVB Deense middenvelder heeft Jan Wouters nu wel overtuigd. TOPSCORER mm 1. Huntelaar 13 (foto); 2. Alves, N'Kufo beiden 11; 4. Suarez, Nelisse, Makaay en Koevermans allen 9 Beslissende 58 Maandag 24 december 2007 PZC Romano Denneboom: matchwin naar tegen zijn oude club. foto anp heerenveen - FC Twente boekte zaterdagavond een 2-i-overwin- ning bij SC Heerenveen. Romano Denneboom bezorgde zijn oude club na de hervatting de neder laag. Blaise N'Kufo en Afonso Al ves hadden voor een i-i-ruststand gezorgd. Scheidsrechter Kevin Blom eiste een opvallende hoofd rol voor zich op door tweemaal on terecht een strafschop te geven. SC Heerenveen kon voor het eerst sinds li november weer een be roep doen op Alves. De Braziliaan was de afgelopen vier duels ge schorst. De Friese doelpuntenpro ductie had daar, met twaalf doel punten, niet onder te leiden. Toch deed trainer Gertjan Verbeek on middellijk weer een beroep op zijn topschutter. Alves deed direct van zich spre ken. Na twintig minuten mocht hij vanaf de penaltystip aanleggen, maar de Braziliaan faalde. Blaise N'Kufo deed dat even later niet, aan de andere kant van het veld: o-i. Vlak voor rust zette Alves zijn eerdere misser recht (1-1), maar na rust namen de bezoekers opnieuw een voorsprong. Denneboom rond de van dichtbij af: 1-2. door Theo Brinkman ALKMAAR - AZ is bezig aan een in haalrace, alleen wil het inhalen nog niet erg lukken. Ook gisteren tegen Roda IC (1-1) wist het weer niet te winnen van een concur rent. Nu het is uitgeschakeld in KNVB-beker en Uefa Cup, resteert voor AZ alleen nog de competitie. Daarin gaat het allesbehalve voor spoedig, met een tiende plaats en nu al 23 verliespunten. Maar wie aan Louis van Gaal vraagt of het voor AZ 'nu al een te leurstellend seizoen' is, krijgt nul op het rekest. De trainer heeft op die vraag twee opmerkingen klaar. Eén: „Dat is een suggestieve vraag." En twee: „Het seizoen is nog lang en dus zijn we nog in de race voor de play-offs en een ticket voor de Champions League." Van Gaal heeft zelfs de titelstrijd nog niet uit zijn hoofd gezet, zei hij gisteren. Hij verwees daarbij naar het verloop van vorig sei zoen, toen AZ een enorme achter stand op koploper PSV wist weg te werken en op de laatste speel dag opeens zelf bovenaan stond. De kanttekening dat die geslaagde inhaalrace te danken was aan een grote terugval van PSV, plaatste Van Gaal niet. De kans dat PSV nóg eens zo'n cri sis meemaakt is klein, de kans dat niet alleen PSV maar ook Ajax en Feyenoord het zo gaan laten lig gen, is nog kleiner. Belangrijker nog is tenslotte het spel van AZ zelf Dat geeft weinig aanleiding tot optimistische beschouwingen. Op een enkele wedstrijd na - voor namelijk tegen middenmoters en laagvliegers - slaagt AZ er maar niet in duels echt te controleren. Een voorsprong is bijna nooit com fortabel. De scheidslijn tussen win nen en verliezen is dun. Voor de tweede seizoenshelft is de hoop gevestigd op de gisteren ge contracteerde Deense linkermid denvelder Simon Poulsen en op een nieuwe spits. „Je kunt niet zo maar het vertrek van twee topsco rers compenseren. Dat heb ik aan het begin van het seizoen al ge zegd en dat wordt iedere week weer bevestigd", zei Van Gaal giste ren nog maar eens, doelend op het vertrek van Shota Arveladze en Danny Koevermans. Gisteren kon AZ moeilijk overweg met de speelwijze van Roda JC. De Limburgers zetten de Alkmaar- se defensie al vroeg onder druk, waardoor van opbouwen weinig terechtkwam. Het alternatief, de lange bal, leverde AZ weinig op. Tegelijkertijd was er voor AZ wei nig aan de hand, omdat Roda wel af en toe dreigend was, maar ook niet tot grote kansen kwam. Voor de toeschouwers werd het zodoen de een karige wedstrijd. Waar beide ploegen elkaar weinig ontliepen, werd AZ gesteund door een vroege voorsprong. Al in de vijfde minuut kreeg het die ope ningstreffer 'cadeau'. Na een slech te balaanname van Graziano Pellè kon Bram Castro de bal onder scheppen, maar de Roda-doelman liet die weer los toen Pellè hem met zijn knie in het gezicht raakte. Scheidsrechter Van Egmond stond het toe, Pellè tikte binnen. Kort na rust gaf AZ de minimale voorsprong weg. Roda-spits Jean- vion Yulu-Matondo kon na een vrije trap van Anouar Hadouir de 1-1 inkoppen. Met een bal op de paal (Demy de Zeeuw) en één op de lat (Ari) kon AZ na afloop aan spraak maken op meer dan een ge lijkspel. Maar datzelfde vond Ro- da-trainer Raymond Atteveld van zijn eigen ploeg. „We hebben AZ het voetbal onmogelijk gemaakt en zelf beter gevoetbald. We had den recht op meer dan een punt." Ondanks het feit dat AZ nu op de tiende plaats in de eredivisie staat, heeft Louis van Gaal de strijd om het kampioenschap nog niet uit zijn hoofd gezet. door Hans Leber NIJMEGEN - Hij is nét twintig jaar en toch al zo belangrijk voor Feye noord. Jonathan de Guzman scoor de gisteren in Nijmegen tegen NEC twee keer (0-2) en was daar mee beslissend voor zijn club. Dat een reeds aangevraagd Nederlands paspoort hem direct tot Oranje kandidaat voor het EK bombar deert, wil de jongeling echter niet weten: „Ik zeg daar niets over. Ik concentreer me op Feyenoord." De Guzman zegt zelfs niet te we ten wanneer hij het document krijgt. Maar dat doet een beetje ge kunsteld aan. Al was het omdat een Nederlands paspoort zijn mo gelijkheden om binnen de EU te spelen, vergroot. Wellicht is hij wat schuw gewor den door de gekte rond oud-ploeg genoot Salomon Kalou. De jonge Ivoriaan kwam twee jaar geleden klem te zitten tussen bondscoach Marco van Basten en Johan Cruijff aan de ene kant, en toenmalig mi nister Rita Verdonk aan de andere kant, omdat die hem niet versneld Nederlander wilde maken met het oog op het WK van 2006 in Duits land. De Guzman is echter al bijna acht jaar in Rotterdam, een beetje Ne derlander dus. Hij krijgt ruim voor het EK het paspoort. En of de jon geman uit Canada dan graag voor Oranje speelt, is amper een vraag. Een groot toernooi zal hij met zijn eigen (ijshockey)land niet gauw meemaken. Hij groeide op bij Feyenoord, pu- berde in Rotterdam, waar hij het vorig jaar nogal aan de stok had met Pierre van Hooijdonk. „De sfeer is nu erg goed, vorig jaar niet. We zijn echt een eenheid samen en daar profiteert iedereen van. Meer zeg ik er niet over." Voor Andwele Slory was het giste ren een vervroegde kerst. Zijn doel treffendheid wordt nogal betwij feld na twee kapitale missers in de slotfase tegen Ajax (2-2). Toen hij gisteren eigenlijk de eerste treffer van de wedstrijd maakte (De Guz man tikte de bal slechts voor de ze kerheid nog even aan) ontferm den eerst de spelers onder leiding van Roy Makaay zich liefdevol over hem, en daarna Bert van Mar wijk. De trainer vindt dat hij een mooie groep heeft. „En dan krijg je dit soort dingen. Maar soms denk ik wel eens dat ze te lief voor elkaar zijn. Ze mogen mekaar af en toe best wel hard de waarheid zeggen. Maar ach, dit was wel even mooi zo." Een prachtdag ook voor Rotter dam. Niet zo vaak scandeert de Feyenoord-aanhang de naam van stadsgenoot Excelsior. De eigen wedstrijd in Nijmegen tegen NEC was gespeeld en in Rotterdam ver loor Ajax van Excelsior. Bovendien keerden middenvelder Nick Hofs en de Koreaanse aanval ler Chun-Soo Lee terug op het veld na respectievelijk een knie blessure en heimwee. Van Marwijk: „Ik heb het de laat ste maanden niet gezegd, wilde geen excuses zoeken. Maar we heb ben moeten spelen zonder onze meest aanvallende spelers, de jon gens met voorwaartse druk. Roy Makaay kan het niet alleen. Als het elftal geen druk genereert, kan de tegenstander zich helemaal op hem richten." „Vandaag zag je dat het mét Lee aanvallend gemakkelijker loopt. Het ook is mooi dat Nicky Hofs te rug is en dat Luigi Bruins er weer aan komt. Dat geeft lucht. We be kijken dinsdag of Luigi bij de groep kan zijn voor de wedstrijd tegen Sparta, tweede kerstdag. Als we die winnen hebben we een mooie kerst." Vier dagen later moet Feyenoord, dat nu één punt achter staat op koploper PSV en één punt meer heeft dan Ajax, nog op bezoek bij SC Heerenveen. Jonathan De Guzman bezorgt Feyenoord met twee doelpunten een belangrijke zege op NEC (2-0). De Canadees zegt niet veel over zijn Nederlandse paspoort. eindhoven - Met frisse tegenzin brengen spelers en trainers van PSV de kerstdagen door in het noorden van het land. Morgenochtend stapt de selectie de bus in om zich in de buurt van Groningen voor te bereiden op de wedstrijd tegen FC Groningen. Dat duel staat gepland op tweede kerstdag, aanvang 14.30 uur. Trainer )an Wouters was er niet blij mee dat de voetbalbond de ver ste uitwedstrijd van het seizoen tij dens de kerstdagen plande. „Die mensen in Zeist hebben zeker niks met hun familie", mopperde de coach zaterdagavond. „Nu worden FC Twente-Ajax, Ro da JC-Heerenveen en FC Gronin- gen-PSV allemaal in deze periode gespeeld." „Voor ons is het onmogelijk om op de wedstrijddag nog naar Gro ningen te reizen. Dus zit er niks anders op dan eerste kerstdag te trainen en daarna de bus in te stap pen." De Braziliaan Alcides 'poetst' de schoenen van Kenneth Perez, nadat de Deen de stand op 3-1 heeft gebracht. foto Ed Oudenaarden/ANP door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Jan Wouters deed er niet moeilijk over. „Ook ik kan er wel eens naast zitten." De twee doelpunten waarmee Kenneth Pe rez zaterdag het verschil maakte te gen FC Utrecht (4-1) leveren hem voorlopig weer een basisplaats op. „Als iemand zó speelt, kun je niet om hem heen", vond Wouters. De coach van PSV hield Perez de afgelopen vier wedstrijden op de bank. Normaal gesproken had de aanvaller zich ook zaterdag kun nen instellen op een koude avond, maar hij had het 'geluk' dat de zus van Ismail Aissati die dag betrok ken raakte bij een auto-ongeluk en dat de jonge middenvelder even van de schrik moest bekomen. Daardoor ging de basisplaats die toebedacht was aan Aissati naar Pe rez. Die had maar een kwartier no dig om zich van de anderen te on derscheiden. Perez trof het dat de slechtste keeper van Nederland, Grandel, een zachte kopbal van La- zovic via de lat terug het veld liet instuiteren. Attent tikte de Deen de bal binnen: 1-0. Zijn tweede treffer (de 3-1) besliste de wedstrijd en getuigde weer van zijn mooie traptechniek. Met een makkelijke voetbeweging knalde Perez een afgeslagen bal in de ver re hoek. Perez stelde zich na afloop onder koeld bescheiden op. „Ik ben naar PSV gehaald vanwege mijn kwali teiten, niet om wat ik niet kan." De discussie over zijn kwetsbaar heid bij balverlies liet hij voor wat die was. „De trainer heeft mij dui delijk uitgelegd waarom ik niet speelde. Dat kan ik waarderen, al denk ik niet dat het juist is." Wouters moest zaterdag erkennen dat het wél kan: een middenveld met Perez en Afellay. Gesteund

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66