PZC 57 Ajax maakt er weer een potje van 58 en 59 64 en 65 Ploeg van Adrie Koster morst opnieuw punten op Rotterdamse bodem. Leushuis houdt het voor gezien bij Hoek Lord tekent contract bij Eendracht Aalst Real Madrid slaat gat van zeven punten Rijkaard wijst functie als bondscoach af Edwin van der Sar gaat nog jaar door Basisklant Perez schiet PSV terug naar koppositie Minderhoud en Mesu schaatsen zich in vorm voor skeelerseizoen Maandag 24 december 2007 Tip? sport@pzc.nl Ajax-aanvaller Luis Suarez (rechts) en doelman Ronald Graafland van Excelsior kijken de bal na, terwijl ze in elkaar verstrengeld liggen. foto Olaf Kraak/ANP door Oick Sintenie ROTTERDAM - Kerstmis 2007 kan in Rotterdam niet meer stuk. Excel- •sior versloeg Ajax gistermiddag met 2-1 en Feyenoord won van NEC (2-0). De Amsterdammers duikelen door die nederlaag van de eerste naar de derde plaats op de ranglijst. „Dit mag niet gebeu ren", zei trainer Adrie Koster, „maar het is al gebeurd." De bodem in Zuid-Holland is Ajax niet gunstig gezind. Van de veertien punten die de club dit sei zoen verloor, raakte de helft zoek in Rotterdam: twee bij Sparta (2-2), twee bij Feyenoord (2-2) en drie in het miniatuurstadion Wou- destein. Het was een even onnodi ge als pijnlijke nederlaag die Ajax kort voor de kerst leed. Eentje die nog behoorlijk zwaar op de maag kan liggen. „Als je om de prijzen wil spelen, moet je dit soort wed strijden winnen", vond Adrie Kos ter, die zes jaar voor Excelsior werkte. Hij weet als geen ander hoeveel moeite grotere clubs soms hebben om de weinig tot de verbeelding sprekende entourage (3500 toe schouwers) in Kralingen niet van invloed te laten zijn op het resul taat. PSV speelde vorig seizoen op het kneuterige complex gelijk (1-1), om van de mislukte kam pioensmissie van AZ op de slotdag van de competitie nog maar te zwijgen. Daar kwam gisteren nog eens bij Ajax gaat met 2-1 onderuit bij Ex- celsior. Van de veertien verlies- punten die de ploeg van Adrie Koster nu heeft, raakte de helft zoek in Rotterdam. dat het veld vanwege de snel inval lende dooi nauwelijks bespeelbaar was. Koster had zijn ploeg voor al le valkuilen gewaarschuwd, vertel de hij na de wedstrijd, maar zijn goede raad werd in de wind gesla gen. Na 32 seconden opende voor malig Ajacied Mitchell Piqué de score voor de thuisploeg. Hedwiges Maduro scoorde na rust nadat doelman Graafland een vrije trap van John Heitinga had losgela ten. Daarmee verkleinde Maduro de achterstand die kort na de pau ze was opgelopen tot 2-0. Geert den Ouden scoorde in de 49e mi nuut. Ajax maakte er dus ook aan het be gin van de tweede helft een potje van en werd door een degradatie kandidaat te kijk gezet. Kansen kwamen er wel voor de Amster dammers, maar het heilige vuur ontbrak. Ajax mocht zich wel be klagen over het feit dat arbiter Nij- huis als enige geen overtreding zag in de wijze waarop Leen van Steensel Luis Suarez in het straf schopgebied tegen de grond werk te. „Dat was een penalty", zei Kos ter. „En daar hoef ik geen tv-beel- den voor terug te zien. Dat kon ik vanaf de bank nog wel beoorde len." GOES - Willem Leushuis is aan zijn laatste maanden als trainer van Hoek bezig. De oefenmeester trad half oktober aan bij de zater dag-hoofdklasser, als opvolger van interim-trainer Paul Telussa. In ze ven duels pakte Leushuis slechts zeven punten. Hij liet het bestuur van Hoek zater dag weten na dit seizoen niet te willen blijven. Dezelfde dag kwam hij tot een akkoord met ASWH. Bij de ploeg uit Hendrik-Ido-Am- bacht treft hij voormalig Hoek-aan- valler Arjan Human. pagina 64: Hoek GOES - Lionel Lord verruilt KV Oostende met onmiddellijke in gang voor Eendracht Aalst. De voetballer uit Vlissingen heeft een contract voor een halfjaar, met een optie voor nog een seizoen gete kend. Eendracht Aalst komt uit op het derde niveau in België. De club is bijzonder ambitieus en wil het liefst zo snel mogelijk te rug naar de Eerste Klasse. Lord speelde eerder voor onder meer SC Heerenveen, Cambuur, Sport- freunde Siegen en Fortuna Sittard. pagina 64: Vijf vragen aan Lionel Lord BARCELONA - Real Madrid heeft Barcelona een pijnlijke nederlaag toegebracht. Op bezoek in Camp Nou won de Koninklijke met 0-1, door een doelpunt van julio Bap- tista op aangeven van Ruud van Nistelrooij. Door deze overwin ning verstevigde Real zijn kopposi tie. De ploeg heeft nu zeven pun ten voorsprong op Frank Rijkaards Barcelona, dat nog steeds op de tweede plaats staat. Espanyol klom naar de derde plaats door een over winning bij Atletico Madrid (2-1). pagina 61: Real Madrid deelt rechtse directe uit BARCELONA - Frank Rijkaard heeft geen behoefte terug te keren als bondscoach van het Nederlands elftal. De trainer van FC Barcelona zei dat gisteren op tv bij de NOS. Op de vraag of hij de ambitie heeft om Marco van Basten op te volgen bij Oranje antwoordde hij heel duidelijk: „Nee." Rijkaard was van januari tot augustus 1998 bij Oranje assistent-trainer van Guus Hiddink, waarna hij de functie overnam tot en met het Europees kampioenschap in Nederland en België in 2000. In dat toernooi strandde Oranje in de halve finale. MANCHESTER - Edwin van der Sar heeft zich contract bij Manchester United met een jaar verlengd. De Engelse topclub nam de 37-jarige Oranje-doelman in 2005 over van Fulham. Daarvoor stond de recor dinternational bij Ajax en Juven- tus onder de lat. „Zijn betrouw baarheid en ervaring zijn van gro te waarde geweest voor de club", aldus trainer Alex Ferguson. Van der Sar beëindigt zijn interlandcar rière na het EK 2008. Bij Man. Uni ted moet hij volgende seizoen de concurrentie aan met het dan weer fitte talent Ben Foster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65