'Nu staat de wagen ergens illegaal' Wethouder en raadsleden ten strijde tegen hoge eigen bijdrage Big Chief Sugar Winkelende mensen balen van gesloten parkeergarages. "fpN Lokale politiek kan het verschil maken, zeggen ze in Middelburg. Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen] Pensioenen Kinderen maken krant in Zeeuws Museum Speciaal kerstfeest voor gehandicapten Bieb verzamelt kunst voor in kinderatelier GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? IAAT ONS 'M VOOR U VINDEN waar anders? www.autoshak.nl w PZC Maandag 24 december 2007 23 Het college van Middelburg weigert haar vier parkeergarages open te stellen op koopzondag. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Vier parkeergarages en niet eentje open op koopzon dag. Dat wordt zoeken en vloeken, voorspelde de Middelburgse mid denstand. En jawel... Twee rondjes Bachtensteene, Kor te Burg, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Lange Noordstraat: de enige vrije parkeerplaatsen zijn ge reserveerd voor invaliden. Hof van Tange, Damplein, Plein 1940? Pre cies hetzelfde verhaal. Na één uur is het onmogelijk dichtbij de bin nenstad te parkeren. Tenzij je de rode letters 'VOL' bij de Albert Heijn aan het Groene Woud voor lief neemt en geduldig wacht tot ie mand is uitgewinkeld. Hedy en Jacques Carrier uit Koude- kerke hadden geluk. Zij waren er net een uurtje eerder. „Maar toen was het ook al zoeken. We wilden de auto eigenlijk in de kelder zet ten, gewoon bij de Geere, maar we zagen ineens dat-ie dicht was. Bela chelijk. Dat kan toch niet meer, ze ker niet met deze dagen." Dat vinden ook mevrouw Snoeij uit 's-Heerenhoek en haar dochter. Al hebben zij geen klagen. „De au to staat ergens aan het water. Par keergarages, ik wist niet eens dat Middelburg ze had", lacht moe der. „Voor ons maakt het ook niet zo veel uit, wij hebben goede be nen! En zo vaak komen we hier niet." De familie Geurden-Van Dreumel ook niet. Het gezin uit Grave viert vakantie in Hof Domburg en wil de een middagje winkelen in Mid delburg. Al scheelde het niet veel of ze was doorgereden naar Goes. 'Verschrikkelijk' noemt vader Joep 'We wilden de auto eigenlijk in de kelder zetten, maar die was dicht. Belachelijk.' hun verwoede pogingen om de au to kwijt te raken. „We hebben drie rondjes gereden en aan mensen ge vraagd waar de garages waren. Die zijn dicht, is ons verteld. Die rode kruizen hadden we inderaad al ge zien. Belachelijk. Wat die garages zo'n gemeente al kosten!" Nu staat de wagen 'ergens illegaal'. „Bij een supermarkt, op een plaats om te laden en te lossen", verraadt moeder Wies. „Zo'n me neer zei: zet hem er maar neer. En een parkeermeter stond er niet. We hebben het er maar op ge waagd." En anders geven we de bon wel af bij de gemeente, knipogen dochter Nancy en haar partner Richard. Gelukkig, het is maar een grapje. Hun winkelplezier is er in elk ge val niet minder om geworden. Dat van de mensen die Vlissin- gen verkozen om de laatste bood schappen te halen, ook niet. Want daar was het gistermiddag, in tegenstelling tot Middelburg, stik- druk. Ook op de parkeerplaatsen, ook in de parkeergarages. Maar met nog genoeg ruimte voor ieder een. Grote Kade 40/42 Segeersstraat 66/68 GOES MIDDELBURG VLISSINGEN - Voor de laatste keer dit jaar geeft de band Big Chief Su gar maandag 31 december een op treden in café de Hoppit, in de Walstraat in Vlissingen. De Vlis- singse bluesrockers staan daar van af 16.00 uur op het podium. Toe gang is gratis. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Wethouder Albert de Vries van Middelburg gaat met staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid praten over de ei gen bijdrage die bewoners van ver zorgingshuizen moeten leveren. Niet alleen de wethouder is ge schrokken van het verhaal van me vrouw Van den Hemel, de 83-jari- ge bewoonster van verzorgings huis Sint Willibrord. Met een ei gen bijdrage van 1600 euro per maand houdt zij nog maar dertig euro over om vrij te besteden. Van de gekke, vindt Joke van Nieu- wenhuizen, fractievoorzitter van GroenLinks. De WD gaat de T\veede Kamerfractie bevragen, be looft Chris Simons. „Want dit is natuurlijk de omgekeerde wereld. Eigen bijdrage is prima, maar men sen moeten ook kunnen genieten van hun pensioen en niet eerst dat moeten opeten voordat ze ergens voor in aanmerking komen." En dit is nog maar één voorbeeld, stelt Menno Visser van de SP. „Dat had ik al onze Haagse fractie begre pen. Hier zijn we nog niet mee klaar." Allemaal willen ze dat hun zorg wethouder Albert de Vries ermee aan de slag gaat. Dat doet hij. Hij moest in februari 'toevallig' toch bij de staatssecretaris zijn. „We la ten in januari een onderzoek uit voeren naar een heleboel maatrege len in de zorg die vervelend uitpak- De lokale politiek van Middel- burg wil dat wethouder De Vries iets doet aan de hoge bijdrage van bewoners in verzorgingshui zen. Dat gaat hij ook doen. ken. Zorgverleners zijn nogal ge kort, waardoor gemeenten huis houdelijke hulp voor zelfstandigen moeten verstrekken. Een rare prik kel, vind ik. De eigen bijdrage, die individuele mensen raakt, komt daar nog eens bij. Dertig euro per maand is tamelijk extreem. Mis schien is mevrouw Van den He mel een uitzondering, maar dit moet gewoon niet kunnen." De Vries zegt zich zorgen te ma ken om het zorgbeleid. „Daarom hebben we ook het participatie fonds bedacht. Dat is voor oude ren in woonservicezones. Die hou den in principe nóg minder over. Middelburg heeft al meerdere ma len aan de bel getrokken bij de staatssecretaris. Het ministerie noemt ons koploper. Lokale poli tiek kan het verschil maken. On der druk een stel PvdA-wethou- ders, waaronder ik, is onlangs een bezuiniging teruggeschroefd." RISICOBEHEER i Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118-615151 jwww.donrisicobeheer.nl MIDDELBURG - In de kerstvakantie mogen kinderen zélf een krant ko men maken in het Zeeuws Mu seum. Tijdens de workshop, die el ke dag van 13.00 tot 15.00 uur gege ven wordt, vormen kinderen zelf een redactie. Ze leren wat persbu reaus zijn en bespreken wat ze zélf het liefste zouden willen lezen. Er is ook een tentoonstelling over de beste nieuwsfoto van 2007 en daar kan ook op worden gestemd. Aan melden: info@zeeuwsmuseum.nl MIDDELBURG - Speciaal voor men sen met een verstandelijke handi cap of een functiebeperking orga niseert de commissie bijzonder kerkenwerk van PKN Walcheren een kerstfeest op eerste kerstdag. Voorgangers zijn meneer Simons en meneer Bimmel en het jeugdor kest van Onda zorgt voor een mu zikale omlijsting. De dienst vindt plaats in de Morgenster en begint om 14.30 uur. VLISSINGEN - Alle kinderen van Vlissingen worden door de biblio theek uitgedaagd om het aller mooiste kunstwerk te maken. Ze mogen aan de slag met verf foto's, klei, karton, lijm of wat dan ook. Als ze hun knutselkunstwerk voor 24 februari 2008 inleveren bij de balie, belandt het misschien wel in het kinderkunstatelier. Dat atelier krijgt de komende tijd een plaats in de Michiel de Ruyterkamer. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49