Zeeland Goes heeft weg naar de Zeelandhallen gevonden Excursies bos en duin Stilte rond het tekort van de marinedagen 'Dit is van de gekke' Zes gewonden in Groede Staatsbosheer verzorgt diverse wandeltochten in de kerstvakantie. Uitbaters hebben het druk met bedrijfsuitjes en familiefeestjes. Raad Vlissingen staat alléén garant voor kosten van veiligheid. Wethouder Middelburg en raad strijden tegen hoge eigen bijdrage. waar anders? B PZC Maandag 24 december 2007 23 WESTENSCHOUWEN - Uitbuiken tij dens de kerstvakantie, met excur sies door bos en duin. Staatsbosbe heer (SBB) verzorgt verschillende activiteiten. Onder leiding van een gids wordt donderdag 27 december en woens dag 2 januari gelopen door bos- wachterij Westerschouwen. Op 28 december en 3 januari zijn de Meeuwenduinen aan de beurt. Daarnaast staan er reeënspeurtoch- ten (28 december en 3 januari) en damhertexcursies (29 december en 4 januari) op het programma. Voor al deze activiteiten is opgave bij de VW Schouwen-Duiveland noodzakelijk, via telefoonnummer 0900-2020233 of via het kantoor in Haamstede. Daar is ook meer in formatie opvraagbaar. Tijdens de kerstvakantie is de Ex- cursieschuur van SBB in de bos- wachterij Westerschouwen, elke dag open van 13.30 tot 16.30 uur. door Lilian Dominicus GOES - Zaterdagavond in de Zee landhallen van Goes. Tientallen au to's staan op de parking, honder den mensen hebben onderdak ge vonden in Chinees restaurant Hap py Wok, bowling-, pool- en dart centrum Carambowl, de nieuwe bioscoop Merral of de tijdelijke ijs baan. Al sinds de opening in sep tember hebben de uitbaters het druk. De Zeelandhallen is dé nieu we uitgaansgelegenheid voor per soneelsuitjes, familiebijeenkom sten en vrijgezellenfeestjes. Een knus, gezellig restaurant kun je het nauwelijks noemen. Happy Wok biedt plaats aan ruim vijfhon derd mensen. Kleine kinderen ren nen tussen de lange tafels door, de buggies staan in het gangpad, rijen mensen sluiten zich met een bord je aan bij de koks die het vis, vlees en de groenten in hun pannen 'wokken'. 'Een vreetschuur', zo ty peert Bart van Doorn uit Colijns- plaat het restaurant. Hij is er voor het eerst, 'uit interesse', want hij komt zelf uit de horeca. „Maar het personeel zorgt goed voor de gas ten, het eten is voor de prijs goed. Het is hier geen rommeltje en het stinkt niet zoals in andere wokres taurants. En ook de vloer is niet vet en glad. Ik hoop dat ze dit ni veau zo houden", vindt hij. Helemaal achterin de zaak zingen circa twintig medewerkers van paardenpension Nova Vita uit Nieuwdorp 'Lang zal ze leven' voor een jarige collega. Ze hebben nog een lange avond voor de boeg: eerst wokken, dan bowlen en daar na stappen in de stad. „We vor men een hechte club en gaan wel eens vaker op stap met elkaar. Dit is weer een iets nieuws, en tegelij kertijd jaag je mensen niet op ho- 'Sind dat de Happy Wok openging, zaten we vol. Een sterke formule.' ge kosten. Voor nog geen twintig euro heb je een compleet menu", verklaart Nicole Versteeg van No va Vita. Bijna alle tafels zijn bezet, en eigen lijk is dat elke zaterdagavond wel zo, zegt de vriendelijke bedrijfsleid ster Weifang Yao. Het buffet op eerste en tweede kerstdag is al bijna helemaal volgeboekt, ,,'s Za terdags moet je echt reserveren." Ook mede-eigenaar Camil Bos man van Carambowl is een tevre den ondernemer. „Het is een ster ke formule, omdat we met zijn allen bij elkaar zitten. We hebben de afgelopen vier maanden vooral veel bedrijfsfeesten gehad. Sinds het moment dat de Wok open ging, zaten we helemaal vol. We vullen elkaar aan en we gaan in de toekomst ook meer samenwerken. Een arrangement wokken en bowl ent of bowlen en bios. Bioscoop Merral lijkt hersteld van de wat rommelige start twee we ken geleden. Het Italiaanse restau rant is inmiddels open, de filmlad der op de homepage is in de lucht, de lampjes in de bioscoopzalen doen het en je kunt nu bitterbal len bij je biertje bestellen terwijl je een filmpje kijkt. „Mensen moe ten nog wel aan het concept wen nen", heeft mede-eigenaar Henry Bernard gemerkt. „Hebben ze een combiticket gekocht met drankje, komen ze achteraf naar me toe om te zeggen dat ze op de pauze had den zitten wachten met hun te goedbon voor een drankje. Ze be seffen nog niet goed dat ze hun drankje in de zaal kunnen bestel len." Hij is tevreden over de bezoe kersaantallen. „We hebben tot nu -toe geen dag onder de verkoop van Terneuzen gehad. Onder de Merral-theaters in Nederland staan we in de top drie. Ik had niet verwacht dat we zo'n stijgen de lijn zouden zien." GROEDE - Bij een aanrijding op de Traverse in Groede tussen een 55-jarige automobilist uit Sluis, die niet voldoende rechts hield, en een 23-jarige bestuurder uit Bres- kens, zijn zaterdagavond rond acht uur zes personen gewond geraakt. De 55-jarige bestuurder en een van zijn inzittenden, een 23-jarige man uit Deventer, zijn beiden met nekklachten naar het ziekenhuis vervoerd. Een andere inzittende, een 52-jarige vrouw uit Sluis is met een beenfractuur naar het zie kenhuis overgebracht. De 23-jarige Bressiaander had pijn op de borst. Zijn inzittenden, een 20-jarige en een 23-jarige man uit Breskens, zijn met nekklachten en een pijnlijke elleboog naar het zie kenhuis vervoerd. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het tonnentekort van de Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter, zit hem in de marineda gen en niet in Sail. Dat zegt de or ganisatie van Sail, maar ook de ge meente Vlissingen. De stichting zelf zegt helemaal niks. Vorige week moest de gemeente raad van Vlissingen besluiten waar ze de garantstelling van vierenhal ve ton voor de Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter van zou beta len. Welke garantstelling, moeten veel mensen hebben gedacht. De belofte was bewust geheim ge houden. Om te voorkomen dat de organisatie roekeloos zou begro ten, legt wethouder Ton Croné uit. „Het is nooit handig om te zeg gen voor hoeveel je garant wilt staan. Daarom hebben we het maximale bedrag aan niemand ver teld, ook de organisatie niet. Ik heb die heel hoog zitten, maar je weet nooit. Je kunt beter een ach terdeur hebben, om speculaties zo veel mogelijk te voorkomen. De ga rantstelling op zich hebben we stil gehouden, omdat we altijd hoop ten dat het niet nodig zou zijn." Maar dat was het wel. De marine- dagen trokken niet de zeventigdui zend mensen per dag die de stich ting had verwacht. „De veiligheidsdriehoek van poli tie, brandweer en gezondheids zorg hield daarbij nog eens een marge in acht, en was berekend op 115.000 mensen. Nog meer par keerplaatsen en nog meer EHBO' ers, en dus meer kosten. Daar was de stichting niet op berekend. Daarom wilde de raad - omdat hun voorzitter, de burgemeester, ook voorzitter is van de veiligheids driehoek - daar wel garant voor staan. Niet voor het feestje," aldus Croné. Uiteindelijk kwamen er minder mensen naar de marinedagen. Veel minder zelfs. Al die grote eet- tenten aan de wal zijn niet nodig geweest. Dutch Event Factory, die de walca- tering verzorgde, heeft nog een rechtszaak lopen tegen de Stich ting 400 jaar Michiel de Ruyter. Al wil Richard van Herk van dat be drijf er niet veel over kwijt. „Bin nenkort hoor je meer." De stichting zelf houdt de lippen stijf op elkaar. Voorzitter André Bakker heeft al dagen zijn voice- mail aanstaan. Op boodschappen reageert hij niet. Rob Timmerman, de penning meester, is vooral boos dat de cij fers zijn uitgelekt. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Wethouder Albert de Vries van Middelburg gaat met staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid praten over de ei gen bijdrage die bewoners van ver zorgingshuizen moeten leveren. De wethouder is geschrokken van het verhaal van mevrouw Van den Hemel, de 83-jarige bewoonster van verzorgingshuis Sint Willi- brord. Met een eigen bijdrage van 1600 euro per maand houdt zij nog maar dertig euro over om vrij te besteden. „Van de gekke", vindt Joke van Nieuwenhuizen, fractievoorzitter van GroenLinks. De WD gaat de Tweede Kamerfractie bevragen, be looft Chris Simons. „Want dit is natuurlijk de omgekeerde wereld." De Middelburgse raad wil dat zorg wethouder Albert de Vries ermee aan de slag gaat. Hij moet in fe bruari 'toevallig' toch bij de staats secretaris zijn. „We laten in januari een onder zoek uitvoeren naar een heleboel maatregelen in de zorg die verve lend uitpakken. Zorgverleners zijn nogal gekort, waardoor gemeenten huishoudelijke hulp voor zelfstan digen moeten verstrekken. Een ra re prikkel, vind ik. De eigen bijdra ge komt daar nog eens bij. Lokale politiek kan het verschil maken. Onder druk van een stel PvdA-wet- houders, waaronder ik, is onlangs een bezuiniging teruggeschroefd." De koks van Happy Wok bereiden vol vuur de maaltijden in hun pannen. foto Willem Mieras AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43