Zeeland Facelift Holiandsche Hoeve Dansen voor het goede doel 21 Man mishandeld in Middelburg Gesnapt met 15 kilo vuurwerk BEVELANDEN-THOLEN 32 29 Waterspeeltuin wordt klim- en klauterparadijs voor kinderen. Hengelen GOV brengt sprankelende musical Oliver Maandag 24 december 2007 Politie bereidt zich maanden voor op jaarwisseling Tip? redgoes@pzc.nl door Lilian Dominicus GOES - Dansschool Janvier uit Goes heeft gisteren in een twaalf- uursmarathon 6394 euro bij elkaar gedanst. De opbrengst gaat naar Ki- ka, een organisatie die zich inzet voor de bestrijding van kanker bij kinderen. Veel leerlingen van de school wa ren gisterochtend om negen uur al in de weer met dansen als de rum ba, chachacha en tango. Ook mo dernere dansen kwamen aan bod, zoals streetdance, breakdance en jumpstyle. Voor elke dans kregen de deelnemers een bedrag van hun sponsoren. Rond een uur of twaalf was er al bijna duizend eu ro bij elkaar verzameld. 's Middags was er een Chinese lunch, aangeboden door een van de sponsoren. In totaal deden zo'n tweehonderd dansers aan de dansmarathon mee. Een deel van de opbrengst van de dag kwam uit de verkoop van Kika-beren en een sjoelwed strijd. Dansschooleigenaar Martijn Jan vier sprak gisteravond van 'een ge slaagde dag'. v door Lilian Dominicus GOES - Goes knapt de waterspeel tuin van De Holiandsche Hoeve grondig op. Ook mindervaliden kunnen het stadsrecreatiepark straks beter doorkruisen. De face lift kost de gemeente ruim 240.000 euro. De jeugd van tussen de zes en twaalf jaar moet de natuur spelen derwijs kunnen ontdekken, vindt het college van burgemeester en wethouders. Die moeten dus geen aangeharkt park hebben, maar een plek waar je kunt schuilen achter struiken, ravotten in het water en klauteren in bomen. Dat kon al in De Holiandsche Hoeve, maar de speelvoorzieningen konden wel een facelift gebruikten. Die komt er dus in 2008. Zo komt er een touwbrug als ver binding tussen de 'gewone' en de waterspeeltuin. Kinderen kunnen straks op verschillende manieren het eilandje bereiken; er komen onder meer bewegende vlonders. Een vlonderplateau op het eiland wordt opstappunt om met vlotjes het water te verkennen. Onder de brug tussen de waters peeltuin en de oostelijk gelegen na- tuurspeelplek, komt een wirwar van touwen. Zo kunnen kinderen over het water van de ene naar de andere plek komen. De struiken aan het laagwatergedeelte mogen UJ Met vlonders, vlotten, touwbrug- gen en boomstammen kunnen kinderen tussen zes en twaalf jaar straks 'spelenderwijs de na tuur ontdekken'. verwilderen, dus die laat de ge meente gewoon staan. Het eiland van de natuurspeelplek krijgt een verbinding met het vasteland door een boomstam of een touw tussen twee palen. Verder wordt het hoofdpad, dat nu eindigt bij de speeltuin, doorge trokken naar de tweede parkeer plaats. Zo kunnen ook mindervali den het hele terrein over. Ü2JI De raadscommissie bespreekt de opknapbeurt in de vergadering van 10 januari, aanvang 19.30 uur in het stadskantoor van Goes. MIDDELBURG - Een 19-jarige man uit de gemeente Veere is gisteroch tend tussen 04.00 uur en 04.15 uur mishandeld op de Vlasmarkt in Middelburg. De man werd door enkele meisjes nageroepen, waar na hij met hen in discussie ging. Daarna kwam een vriend van een van de meisjes erbij en begon de 19-jarige direct te slaan en te schop pen. Een uitsmijter van een hore cagelegenheid kwam tussenbeide, waarna de nog onbekend gebleven man stopte met slaan en weg liep. OUD-VOSSEMEER - Een zestienjarige jongen is zaterdagmiddag om onge veer half zes in Oud-Vossemeer aangehouden met 15 kilo illegaal vuurwerk op zak. De jongen had het knal- en sier vuurwerk illegaal in België ge kocht. Hij heeft afstand gedaan van het vuurwerk. In de nacht van zaterdag op zon dag is verder een 25-jarige Kapel- lenaar aangehouden in de Lange Kerkstraat in Goes voor het afste ken van vuurwerk. Ook hij moest zijn vuurwerk inle veren. Tip? redactie@pzc.nl Als krant is het soms ook henge len naar onderwerpen. Een be richt via persbureau ANP dat Po len verzot zijn op karper en Ne derland leegvissen, bracht een verslaggever laatst op een inter- netstartpagina. Daar stond keu rig per provincie genoemd welke sportvisverenigingen hier actief zijn. Het overzicht maakte met een duidelijk dat de meeste clubs kiezen voor traditionele en voor de hand liggende namen. Zoals de Ruischvoorn en de Eerste Goe- se Hengelsport Vereniging. Som migen zijn echter wat wufter, staan te boek als De Natte Nimf en de Slappe Wurm. Mochten die twee ooit nog eens fuseren, wat krijg je dan? Ons Genoegen Kinderen vermaken zich in de waterspeeltuin van De Holiandsche Hoeve. In 2008 krijgt de speelplek een opknapbeurt. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41