Binnenland Groep cafégangers mishandelt politie Superkoopzondag blijkt superzaterdag Neckermann geeft weer 50,- cadeau Zoek er een mooie bestemming voor www.50eurocadeau.nl Oogarts: pas op voor Croftybom Vier Werkendammers opgepakt voor geweld na zwaar ongeluk. Prognose recordomzet van 700 miljoen euro waarschijnlijk gehaald. Extreemrechtse partij heft zichzelf op Drugskoerier gepakt op luchthaven Lima Dode en gewonde bij steekpartij Zoekactie vermist raadslid zonder succes Zwaargewonde vrouw in weiland gevonden Man loopt botbreuken op bij aanhouding 4 Maandag 24 december 2007 PZC AMSTERDAM - Oogartsen uit het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam waarschu wen voor een levensgevaarlijke flesbom. Drie jongens zijn de afgelopen we ken met ernstig oogletsel behan deld. De zogenaamde Croftybom bevat een gootsteenontstoppings- middel, water en versnipperde stukjes aluminiumfolie en kan ern stig oogletstel veroorzaken, meld de Maarten Mourits, hoofd van de afdeling oogheelkunde van het zie kenhuis. De waarschuwing van de oogart sen komt juist nu, omdat met oud en nieuw in het verschiet veel jon geren experimenteren met zelfge maakt vuurwerk en zelf gefabri ceerde bommen. Hiermee laten wij u weten dat wij onze bedrijfsactiviteiten gaan beëindigen, omdat wij onze tijd anders willen gaan besteden. Per 1 januari 2008 zal Bosma Elektro B.V. worden overgenomen door Geko Elektro te Vlissingen. Van harte bevelen wij u Geko Elektro aan voor al uw elektrotechnische werkzaamheden. Wij danken u hartelijk voor het vertrouwen dat u in ons stelde in de afgelopen jaren en wensen u heel fijne feestdagen en een goed en gezond 2008! ELEKTRO LICHTINSTALLATIES KRACHTINSTALLATIES MEDISCHE INSTALLATIES DATANETWERKEN GLASVEZDJECmtK door Cyriel Rosman WERKENDAM - Drie agenten zijn vrijdagavond in Werkendam mis handeld door een groep cafégan gers. De agenten verleenden op dat moment assistentie bij een zwaar ongeluk. Een van de agen ten liep een hersenschudding op. Vier Werkendammers (respectieve lijk 26, 34,36 en 41 jaar) zijn aange houden. Het ongeluk gebeurde rond 21.45 uur toen de bestuurder van een be stelbusje de macht over het stuur verloor en tegen een boom beland de. Een inzittende kon zelf uit de auto komen, de bestuurder moest door de brandweer uit de auto worden gehaald en werd met zwa re verwondingen naar het Dijk- zigt-ziekenhuis in Rotterdam ge bracht. Het ongeluk had veel bekijks. De politie had volgens een woordvoer der moeite om de toeschouwers achter de afzetting te houden. „Wij waren genoodzaakt sommi gen met geweld op afstand te hou den." Ook ontstond er een vecht partij tussen enkele toeschouwers. Toen de politie ingreep, keerde een groep zich tegen de agenten. „Onze mensen zijn geschopt en ge slagen. Een agent is ook tegen het hoofd geschopt, terwijl hij op de grond lag. Twee collega's hebben zich ziek moeten melden", aldus de woordvoerder. Drie agenten hebben aangifte gedaan van mis handeling. Drie Werkendammers, onder wie twee broers, werden vrijdagavond opgepakt, een vierde werd zaterdag gearresteerd. Vol gens de politie hebben zij toegege ven dat er alcohol in het spel was. door Ap van den Berg DEN HAAG - In de grote steden van Nederland kon je gisteren en zater dag over de hoofden lopen: de mensen verdrongen zich in de winkelstraten voor de laatste kerst inkopen. Met name in grootwin kelbedrijven, elektronicazaken, speelgoed- en kledingwinkels was het erg druk. Zij hebben een re cordomzet van naar verwachting 700 miljoen euro gedraaid. In su permarkten stonden ook lange rijen voor de kassa's. De zondag - aangekondigd als 'su per sunday' - legde het in drukte af tegen de zaterdag. Op die dag tel de Equense (voorheen Interpay Nederland) ongeveer negen mil joen pinbetalingen, tegen 3,2 mil joen pinbetalingen op zondag. Op een normale zaterdag registreert het bedrijf 6,5 miljoen pinbetalin gen, tegen 1,5 miljoen op een ge wone koopzondag. Ruwweg 40 procent van alle beta lingen gebeurt met de pinpas. De negen miljoen pinbetalingen zijn een record. Ruim 100.000 meer dan vorig jaar voor kerst en bijna een miljoen meer dan in 2005 in die periode. Voor zover bekend hebben in het afgelopen weekeinde zich geen gro te storingen voorgedaan met pin betalingen. Zaterdag werden circa 350 pinbetalingen per seconde uit gevoerd, het netwerk is volgens Equense bestand tegen 450 elektro nische betalingen per seconde. De Raad Nederlandse Detailhan del (RND) is zeer te spreken over de verkoopcijfers van zijn leden. Afgelopen weekeinde was het topdrukte in detailhandels en su permarkten. Zaterdag werden ne gen miljoen pinbetalingen ge daan, zondag 3,2 miljoen. RND-directeur Henk Kok: „Ik denk dat we onze prognose van 700 miljoen gaan halen. Dan heb ben we het over een recordomzet. Zo'n 15 procent meer dan vorig jaar." Tegenover het record staan nog wel de extra loonkosten voor de medewerkers. Op de vloer van grootwinkelbedrijven als V&D, Hema en Bart Smit liep een kwart meer personeel dan gebruikelijk, om de extreme drukte op te van gen. De meeste supermarkten zijn ook zeer te spreken over hun omzetten in het weekeinde, meldt het Cen traal Bureau Levensmiddelen (CBL) „Doordat veel supermark ten op vrijdag, zaterdag en zondag open waren, verliep de verkoop bo vendien keurig gespreid, waardoor de voorraden prima op peil zijn ge bleven", aldus CBL-woordvoerder Miranda Boer. Verwacht wordt dat het vandaag ook nog storm zal lo pen in de supermarkten. LANSINGERLAND - De extreemrecht se partij Nieuw Rechts heeft zich zelf opgeheven. Uit de tekst van de partij van Michiel Smit blijkt dat 'intimidatie-acties en doodsbedrei gingen' de doorslag gaven om er mee te stopen. Vrijdag werd be kend dat de vacature voor de raads- zetel van Nieuw Rechts in de ge meenteraad van Lansingerland niet wordt opgevuld, omdat de partij geen kandidaat kon leveren. LIMA - Een Nederlandse drugskoe rier is zaterdag op de luchthaven van het Peruaanse Lima gesnapt met 15,1 kilogram cocaïne in haar bagage. Het goedje zat verstopt in koffers met een dubbele bodem. De 30-jarige vrouw verklaarde dat zij via Schiphol naar Spanje zou reizen om de drugs af te leveren in Valencia. Zij zou daarmee ruim 4000 euro verdienen. HENDRIK-IDO-AMBACHT - Een l8-ja- rige jongen uit Hendrik-Ido-Am- bacht is in de nacht van zaterdag op zondag doodgestoken in zijn woonplaats. Een 17-jarige jongen uit diezelfde plaats raakte gewond. Dat heeft de politie bekendge maakt. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Zij kan nog niets zeggen over de achtergrond van de steeekpartij. VUGHT - De politie heeft gisteren weer op de Vughtse hei en in het Drongelse Kanaal gezocht naar het vermiste WD-raadslid Henri du Long uit Vught. De zoekactie lever de niets op. De 60-jarige man werd vorige week dinsdag voor het laatste gezien. Zijn auto werd later teruggevonden in de buurt van het kanaal. De zoektocht wordt vandaag hervat. LENT - In Lent bij Nijmegen heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een zwaargewonde vrouw in een weiland aangetrof fen. De 42-jarige inwoonster van Lent was nauwelijks aanspreek baar en is naar het Radboudzieken- huis gebracht. Zij had onder meer hoofdletsel en was onderkoeld. De politie verdenkt de 37-jarige partner van de vrouw van betrok kenheid bij de verwondingen. GELEEN - Een 40-jarige man uit het Limburgse Burchten heeft zich bij zijn aanhouding gisterochtend zo hevig verzet, dat hij door het ge weld dat de politie bij de arrestatie moest gebruiken, botbreuken op liep. Hij werd aangehouden op ver denking van rijden onder invloed. De man leek de pepperspray en de wapenstok niet te voelen. Later ble ken zijn neus en arm gebroken. Boek vóór 31 januari 2008 een zomervakantie van Neckermann en u krijgt maar liefst 50,- cadeau. /y Ze. Du^pr wel-, i?ie corvtNiE-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4