Zeeland Personeelsuitjes in Zeelandhallen Nachtbus tijdens nieuwjaar Horecatijger Nel Evers stopt Stuivend zand bedekt oud boerenland Happy Wok, Merral en Carambowl hebben elkaar gevonden. Nell's feesten, die twee keer per jaar worden gehouden, gaan door. Recreatiewethouder en duindeskundige onthullen infopaneel. GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN waar anders? S PZC Maandag 24 december2007 23 door Lilian Dominicus GOES - Zaterdagavond in de Zee landhallen van Goes. Honderden mensen hebben onderdak gevon den in Chinees restaurant Happy Wok, bowling-, pool- en dartcen trum Carambowl, de nieuwe bio scoop Merral of de tijdelijke ijs baan. Al sinds de opening in sep tember hebben de uitbaters het druk. De Zeelandhallen is de nieu we uitgaansgelegenheid voor de personeelsuitjes, familiebijeenkom sten en vrijgezellenfeestjes. Happy Wok biedt plaats aan ruim vijfhonderd mensen. Bijna alle ta fels zijn bezet, en eigenlijk is dat el ke zaterdagavond wel zo, zegt be drijfsleidster Weifang Yao. Ook mede-eigenaar Camil Bosman van Carambowl is tevreden. „Het is een sterke formule, omdat we met z'n allen bij elkaar zitten. We vul len elkaar aan en we gaan in de toekomst ook meer samenwerken. Een arrangement wokken en bow len of bowlen en bios." Bioscoop Merral lijkt hersteld van de wat rommelige start, twee we ken geleden. Het Italiaanse restau rant is inmiddels open, de filmlad der op de homepage is in de lucht en je kunt nu bitterballen bij je biertje bestellen terwijl je naar een filmpje kijkt. Mede-eigenaar Henry Bernard is tevreden over de bezoekers aantallen. „Onder de Merral-thea- ters in Nederland staan we in de top drie." door Melita Lanting RENESSE - De horecagelegenheden in Renesse zetten tijdens de jaar wisseling weer bussen in voor de feestgangers. Die vertrekken van uit Burgh-Haamstede (0.20 uur), Bruinisse (0.30 uur), Schudde- beurs (0.50 uur) en Zierikzee (0.51 uur en 1.30 uur) richting de bad plaats. De bussen rijden de gebruikelijke (lijn)routes en doen dus de ver schillende dorpen op het eiland aan. De heenreis richting Renesse is gratis. „Dat is om logistieke rede nen", zegt Koen Jachmann na mens de horeca. „Voor de terug reis moeten passagiers wel een kaartje kopen en dat zijn de nor male nachtbuskaarten, die verkrijg baar zijn bij café Lub, de Snackcor ner en café De Stulp." De meeste café's in Renesse zijn op 31 december gesloten en ope nen de deuren rond half één 's nachts. Voor die nacht geldt geen sluitingstijd. De meeste kroegen gaan dus door tot in de vroege och tenduren. De bussen terug naar de verschil lende dorpen vertrekken vanaf Renesse om 4.00 uur (lijn 133 en 134). Om 5.00 uur vertrekt de laat ste bus via Zierikzee naar Bruinis se (lijn 133). door Esme Soesman DEN OSSE - Het zijn best wel eens tropenjaren geweest, maar Nel Evers zou het zonder twijfel zo weer doen. Na dertig jaar in de ho reca op Schouwen-Duiveland te hebben gewerkt, sluit ze de deu ren van Neli's Place in Den Osse in januari definitief Zaterdag pak te ze op die 'prachtige plek' nog één keer onvergetelijk uit met deji- nal edition van Neli's Kerstfeest. Helemaal final zijn haar twee keer per jaar gehouden feesten overi gens hoogstwaarschijnlijk niet. „Ik wil proberen ze door te zetten. Ik ben nog op zoek naar een goede lo catie", belooft Evers. De run op kaarten voor Neli's feesten is altijd groot. Het enthousiasme van de feestgangers - zo bleek zaterdag weer - niet minder. Gasten en dj's (Miss Monica, Juani- to en Lacroix) staan zij-aan-zij in de in kerstsfeer gedompelde ruim te. „Het is een soort private party. Heel informeel en gezellig", geeft Evers de formule weer. Wat de horeca betreft, houdt Nel het in principe („Maar zeg nooit: nooit") wél voor gezien. „Ik zal het missen, maar op een gegeven moment voel je dat het genoeg is ■geweest. Met Nell's Place wilde ik het al rustiger aan gaan doen, maar dat kwam er gewoon niet van." Haar zaak gaat medio januari in an dere handen over. Wat ze dan gaat doen, ziet ze nog wel. Het is na al Nel Evers tijdens de final edition van Nell's Kerstfeest die jaren hard werken vooral tijd voor een beetje rust. Nels horecaloopbaan begon op haar negenentwintigste, achter de bar van The Pub in Renesse. Daar na volgden Mirabelle in Zierikzee en restaurant De Waag in Seroos- kerke. Ze kocht De Waag, maar verruilde haar zelfstandig onderne merschap na een paar jaar weer voor loondienst bij het Cafeetje en Zeerust in Renesse. „Dat was ei genlijk de aanloop naar 't Swarte Schaep. Daar zat ik tien jaar in", verwijst Nel naar het woonhuis aan de Brouwse haven, dat ze ei genhandig omtoverde in een gezel lig eetcafé met (klein) hotel. Toen golden er nog geen verplich te sluitingstijden, blikt Nel op het horecabeleid van de voormalige ge meente Brouwershaven terug. Wat haar betreft moet de horeca die vrijheid ook gewoon hebben. Dan is het gelijk afgelopen met herrie (door concentratie) op straat. foto Marijke Folkertsma Bijna tien jaar geleden opende de horeca-ondernemer Neli's Place aan het strandje van Den Osse. „Een prachtige locatie. Veel water- gasten en het informele restaurant- werk. Dat vond ik wel het leuke van hier." Nee, ze heeft geen secon de spijt van haar tropentijd in de horeca. Ze houdt ervan gastvrouw te zijn. „En dan vooral in een va- kantiegebied als dit, waar mensen meestal vrolijk zijn en waar je steeds weer andere gasten ziet." door Esme Soesman NIEUW-HAAMSTEDE - Wethouder Ad Verseput ziet het helemaal voor zich. Panelen bij elke duino vergang, die informatie geven over de omgeving. Duindeskundige Frans Beekman is minder enthou siast. „Hoever ga je met recrea tie?", vraagt hij zich hardop af. Het duo onthulde zaterdag samen het paneel 'Aardkundige Waarden' bij het Vuurtorenpad in Nieuw-Haamstede. Op zichzelf al bijzonder, maakt Ewoud Voogd van de Stichting Landschapsbe heer Zeeland duidelijk. Aardkundi ge waarden is geen begrip dat vaak wordt gebezigd. Het gaat, kort ge zegd, om onderdelen van bodem en landschap die iets vertellen over het ontstaan van een gebied. Levendig wordt dat onderwerp meteen als Beekman, gepromo veerd op het duingebied van de Kop van Schouwen, in grove lij nen het ontstaan schetst van dat omringende reliëf Zand dat ooit kilometers ver in zee lag, waaide naar binnen. „Stuivend zand op boerenland", verwoordt Beekman dat eeuwenlange proces haast poë tisch. Zo moet, ergens tussen 1600 en 1800, een gebied van 170 hecta re met zeven duinboerderijen ver loren zijn gegaan. Informatie te over dus. Maar of je dat nu wel of niet op infopanelen aan de wandelaar moet aanbie den, daarover lopen de meningen uiteen. Beekman is geen fan van borden die het landschap aantas ten. Verseput ziet (als wethouder recreatie) wel degelijk brood in be- bording. Juist om ook de gasten te bedienen die andere interesses hebben dan zon, zee en strand. De gemeente Schouwen-Duive land maakt zich sterk voor verbete ring van alle duinovergangen, on der meer door bebording gastvrij er te maken. Daar passen ook de panelen van de Stichting Land schapsbeheer bij. Kijk uit hoe ver je gaat met recreatie, trapte Beek man in reactie op de rem. Hij ver wees naar het vertrek van de grau we kiekendief na aanleg van een struinpad, decennia geleden. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstroat 38 0113-561381 ■~!K USUey i Frans Beekman en Ad Verseput (rechts) bij paneel, foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35