Dol-Fijn weer leeggepompt Kerstinstuif van Anbo Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 32 21 29 IJspret kort maar krachtig Beschermlaag zwembad Nieuwerkerk laat los en wordt vernieuwd. Hengelen jaarsio GOV brengt sprankelende musical Oliver Maandag 24 december 2007 Politie bereidt zich maanden voor op jaarwisseling Tip? redzzee@pzc.nl NIEUWERKERK - „Eén zo'n dag, met zoveel blije gezichten. Dat nieuwe schaatsbaan in het Duivelandse dorp te realiseren. Za- Lang kon er, door de stijgende temperatuur, niet van de ijs- maakt al het werk de moeite waard". Sam Flikweert van de terdag was het eindelijk zover dat de ijzers ook daadwerkelijk pret worden genoten. Maar Flikweert klaagt niet. „We reke- Nieuwerkerkse ijsvereniging kan het niet krachtiger zeggen, onder gebonden konden worden. Naar schatting zeker 500 nen erop dat we later in de winter nog een keer de kans krij- Bijna vijf jaar heeft het ijsclubbestuur hard gewerkt om een mensen (schaatsers én kijkers) kwamen op het ijsfestijn af. gen." foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman NIEUWERKERK - Voor de tweede keer in een half jaar tijd staat zwembad Dol-Fijn in Nieuwer kerk zonder water. De in de zomer aangebrachte coating blijkt niet te houden. Volgende week wordt een nieuwe bodemlaag aange bracht. Daar hebben de vaste bezoekers geen last van, meldt voorzitter Cees Bax. Het Nieuwerkerkse zwembad is tijdens de kerstvakan tie altijd gesloten. Pas na de laatste les, vrijdag, zijn vrijwilligers begon nen met het leegpompen. Als het goed is, is de schade eind volgende week hersteld. De blauwe coating is aangebracht om het zwemwater vrij te houden van de korreltjes die de voegen gin gen afgeven. „Dat kwam in de fil ters terecht. Bovendien kregen de tegels scherpe randjes." De aange brachte beschermlaag bleek niet lang te houden. Al na twee weken liet het op de voegen los. Onder zoek wijst uit dat het om een ver keerde menging gaat. „Jammer", stelt Bax. „Dit levert heel veel werk op voor de vrijwilligers." De gemaakte kosten legt het zwembadbestuur bij het coatingbe- drijf neer. Zo moet het 150 kuub water bevattende bad leeggehaald en opnieuw gevuld worden. Om te voorkomen dat het bad door druk van het grondwater in elkaar klapt, wordt ook het grondwater rondom het bad weggezogen. „Het bad is 1 meter 80 diep. Het grondwater wordt tot 3 meter weg gehaald", verduidelijkt Bax. W* Voor de tweede keer in korte tijd is het Nieuwerkerkse zwem bad leeggepompt. De deze zo mer aangebrachte coating begon al snel af te bladderen. Dol-Fijn is het oudste overdekte bad op Schouwen-Duiveland. Eind vorige eeuw dreigde sluiting, maar dat kon worden afgewend. Tot 2015 kan het bad rekenen op 45.000 euro subsidie van de ge meente. Dol-Fijn heeft eigenlijk 60.000 euro nodig. Dankzij spon sors is dat gat de afgelopen jaren gedicht. Eind 2008 lopen deze overeenkomsten af Aan het be stuur de taak komend jaar alle sponsors om verlenging te vragen. Behoud van het bad is zonder meer nog altijd gewenst, geeft Bax aan. „Als zo'n klein badje 25.000 bezoekers haalt, dan voorzie je in een behoefte." ZIERIKZEE - De Anbo voor 50-plus- sers, afdeling Zierikzee houdt woensdag haar jaarlijkse Kerstin stuif. Deze gezellige middag is be doeld voor mensen die zich alleen voelen met de kerstdagen. Er is wat lekkers te eten en te drinken. Ook wordt het kerstverhaal voorge lezen. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur en is in het Her vormd Kerkcentrum aan het Ha venplein in Zierikzee. Tip? redactie@pzc.nl Als krant is het soms ook henge len naar onderwerpen. Een be richt via persbureau ANP dat Po len verzot zijn op karper en Ne derland leegvissen, bracht een verslaggever laatst op een inter- netstartpagina. Daar stond keu rig per provincie genoemd welke sportvisverenigingen hier actief zijn. Het overzicht maakte met een duidelijk dat de meeste clubs kiezen voor traditionele en voor de hand liggende namen. Zoals de Ruischvoorn en de Eerste Goe- se Hengelsport Vereniging. Som migen zijn echter wat wufter, staan te boek als De Natte Nimf en de Slappe Wurm. Mochten die twee ooit nog eens fuseren, wat krijg je dan? Ons Genoegen? Mededeling openingstijden Kerst Lezersservice, advertentiebedrijf en het hoofdkantoor van de PZC zijn op maandag 24 december na 16.00 uur niet meer bereikbaar. Op 25 en 26 december zijn wij gesloten. Wij wensen u prettige kerstdagen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33