Zeeland Popquiz laat kenner bovendrijven Zes gewonden bij aanrijding in Groede Wandeling door historisch Sluis Twee Lanparty's in de regio Morel kampioen op 'eigen' show Hulp afgeslagen www.reynaertaudio.nl Eerste Zeeuws-Vlaamse Popheid gekroond na finale in Scheldetheater. Hengelen waar anders? www.autoshak.nl GEEN WD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN Z PZC Maandag 24 december 2007 23 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Elkaar vliegen afvan gen door de meest onbenullige weetjes te debiteren. Typisch iets voor mannen, zeker als het over voetbal of popmuziek gaat. De behoefte om elkaar af te troe ven, neemt toe als 'er drank is in de man'. De kroeg is dan ook de ideale locatie om te imponeren met nutteloze, doch veel vreugde schenkende kennis. Het stond te voren dan ook bijna vast dat de Popheid 1955-1970 een mannelijke stamgast zou zijn. Dat de winnaar van de finale van de eerste Zeeuws-Vlaamse pop quiz een kroegtijger is, kon bijna niet missen. Ook al omdat alle zes tien voorrondes in cafés werden gehouden én de naamgever en sponsor van de popquiz Heineken heet. De zestien teams die zater dag aantraden voor de finale in het Terneuzense Scheldetheater schuilden onder de paraplu van het café waarin zij in de voorron de hun popkennis toonden. Twee vrouwelijke cafégangers schopten het tot de finale. Eén van hen scoorde een kostbaar punt met een antwoord over Janis Jop- lin, maar uiteindelijk viel haar team, evenals dat van de andere da me, gelijk in de eerste ronde af Overigens bleek het jukeboxgeheu gen van de ene deelnemer meer aangetast - al dan niet door de con sumpties in de kroeg - dan dat van de ander. Willie van Landeghem (Den Dullaert, Hulst) en Leen Oe- le ('t Keldertje, Terneuzen) dreun den de meest obscure feitjes zon der aarzelen op. Enkele collega-fi nalisten incasseerden een blame rende nederlaag. Een vrouw, die uit de zaal roept: „Die vraag wist ik nog wel." Het leed van de eerste afvallers werd weggespoeld door The Black Jewels. Vijf 'Indorockers' met Schaamtevolle nederlaag: een vrouw die roept, 'die vraag wist ik nog wel'. Zeeuws-Vlaamse roots, die - soms al lang de rock-and-rolldood gestor ven - artiesten deden herleven. Als oud-leden van in de regio legenda rische bands als The Concords en Link brachten zij bij velen nostal gische gevoelens boven. Net als Boaz Black 8c The Patrol, met be kende soulkrakers, later op de avond deden. Voor Boaz Black de benen van de altijd wat langzaam op gang komende Zeeuws-Vlamin gen echt van de vloer kreeg met slijpers en stampers, werd de grote finale gespeeld. Favoriet Van Landeghem raakte van slag door een verkeerd begre pen vraag, zodat de weg open leek te liggen voor Leen Oele. Die mocht utieindelijk met teamge noot Pascal van Es van 't Keldertje (tot popkroeg gebombardeerd) uit maken wie Popheid 1955-1970 werd. Oele bleek, zoals de voorron des deden verwachten, de kennis het snelst paraat te hebben en ging er met de eretitel vandoor. Smetje was wel dat Oele én Van Es niet wisten dat voormalig top man Syd Barret er niet bij was tij dens het legendarische optreden van Pink Floyd in Terneuzen in 1968. SLUIS - Op vrijdag 28 december vindt in Sluis een winterrondlei- ding plaats onder leiding van een gids. De wandeling start om 10.30 uur bij het VW-kantoor aan de Sint Annastraat. Naast de wallen van de voormalige vestingstad bezoe ken de winterwandelaars onder meer het enige belfort van Neder land, het stadhuis van Sluis. Reserveren kan bij het VW-kan toor in Sluis, telefoon: 0117- 461700. The Black Jewels, vijf Zeeeuws-Vlaamse 'indo-rockers' van de (vroege) Beatles- en Stonesgeneratie, brachten het publiek in de stemming, foto Peter Nicolai WATERLANDKERKJE - Op vrijdag 28 december om 12 uur gaan, bij vol doende deelname, in de dorpshui zen van Waterlandkerkje en Bier vliet Lan-party's (Local Area Net work) van start. In Biervliet kunnen spelletjesfana ten 24 uur achtereen spelen. In Waterland kerkje mogen compu terfreaks, eventueel af en toe on derbroken door een weinig slaap, zelfs twee dagen 'gamen'. Het ein de van de party in 'Kerkje' is voor zien op 30 december om 12.00 uur, in Biervliet een dagje eerder. Aanmelden om met gelijkgestem den langdurig spelletjes doen, kan nog op beide dorpshuizen. BRESKENS - De concurrentie was hevig, maar toch stond Bressiaan- der Piet Morel weer bovenaan de lijst van kampioenen op de druk bezochte, jaarlijkse vogeltentoon stelling in De Uitkomst in Bres- kens. Achttien deelnemers hadden ruim driehonderd vogels, kanaries, parkieten, tropische vogels en ze- bravinken ingebracht. Volgens de vier Brabantse keurmeesters was de kwaliteit uitmuntend. Met maar enkele punten verschil bezet ten Ch. De Rijcke, C. Looij, P. Ocké en J. Vinke de plaatsen ach ter Morel. De kampioen hoopt vol gende maand bij het NK in Apeldoorn hoge ogen te gooien. CROEDE - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de Tra verse in Groede zijn zaterdaga vond rond acht uur zes personen gewond geraakt. Een 55-jarige automobilist uit de gemeente Sluis hield niet voldoen de rechts, en botste tegen een hem tegemoetkomende, 23-jarige be stuurder uit Breskens. De 55-jarige bestuurder en een van zijn inzittenden, een 23-jarige man uit Deventer, zijn beiden met nekklachten naar het ziekenhuis vervoerd. Een andere inzittende, een 52-jarige vrouw uit de ge meente Sluis is met een beenfrac tuur naar het ziekenhuis overge bracht. De 23-jarige automobilist uit Bres kens had pijn op de borst en een bloedneus. Zijn inzittenden, een 20-jarige en een 23-jarige man uit Breskens, zijn met nekklachten en een pijnlijke elleboog naar het zie kenhuis vervoerd. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Als krant is het soms ook hengelen naar onderwerpen. Een bericht via persbureau ANP dat Polen verzot zijn op karper en Nederland leeg vissen, bracht een verslaggever laatst op een internetstartpagina. Daar stond keurig per provincie ge noemd welke sportvisverenigingen hier actief zijn. Het overzicht maakte meteen duidelijk dat de meeste clubs kiezen voor traditione le en voor de hand liggende na men. Zoals de Ruischvoorn en de Eerste Goese Hengelsport Vereni ging. Sommigen zijn echter wat wufter, staan te boek als De Natte Nimf en de Slappe Wurm. Mochten die twee ooit nog eens fuseren, wat krijg je danOns Genoegen? KLOOSTERZANDE - Een 24-jarige dronken Hulstenaar is zaterdag morgen even na drieën aangehou den in de Cloosterstraat in Kloos- terzande. De man had in een café in dezelfde straat de hulp van enke le vrouwelijke bezoekers en perso neelsleden, die hem naar huis wil den begeleiden vanwege zijn ken nelijke staat, letterlijk afgeslagen. Nadat hij zijn roes in het politiebu reau had uitgeslapen, mocht hij za terdagmiddag weer naar huis. De laagste (internet) prijzen van de vakspecialist led/plasma tv hd dvd/blu ray stereo/ homecinema foto pc/multimedia telecom wassen drogen koelen koken klein huishoudelijk app. pers. verzorging Alle artikelen direct uit voorraad leverbaar. Originele verpakking en Nederlandse garantie. Eigen servicedienst en thuisinstallatie 7 dgn p. week. Fr. van Waesberghestraat 16 Hulst 0114-371230 Ma/Zo. 09.30 - 17.30 uur AUTOBEDRIJF S HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27