Zeeland PZC Hart Terneuzen 'compacte stad' 'Maria met den inktpot' treedt uit de schaduw 21 Terneuzenaar rijdt tegen boom ZEEUWS-VLAANDEREN 32 29 Meer huizen in centrum stad ook goed voor winkel- en uitgaanshart. Aardenburg maakt als 'lichtstad' promotie voor cultuur en historie. udejaarsloterij GOV brengt sprankelende musical Oliver Maandag 24 december 2007 Politie bereidt zich maanden voor op jaarwisseling Tip? redtern@pzc.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - Gemeente, woning bouwvereniging Clavis en Coördi natie en Management (C8cM) wil len de komende jaren meer bewo ners naar de binnenstad van Ter- neuzen lokken. Met bewoning van de appartemen ten bij het Merral Theater (de bio scoop) en de Arsenaalstraat en de in aanbouw zijnde huizen aan de Walstraat komt het ideaal van de 'compacte stad' dichterbij. Voor de binnenkort te bouwen nieuwe ap partementen op de kruisingen van de Korte Kerkstraat met Dijkstraat en Nieuwe Diepstraat en wonin gen in de abdij (het voormalige waterschapskantoor) is veel ani mo. Dat geeft de Terneuzense in stanties vertrouwen dat aan de zuidwestkant van de Nieuwstraat binnen afzienbare tijd nog meer huizen kunnen worden gebouwd. Als de panden tussen het voorma lige bankgebouw - het pand van de Stichting Welzijn - en galerie Legrand plaatsmaken voor een aan tal huizen, kan de horeca meer aan de noordkant van de Nieuwst raat worden geconcentreerd. Meer samenhang in het uitgaanscen trum geeft de binnenstad niet al leen een compacter en aanspreken- der uitgaanshart, maar maakt haar aantrekkelijk voor nieuwe bewo ners, verwachten de samenwerken de partners. Coördinator Bram Stoffels van C&M roept al jaren dat de Terneu zense binnenstad in de lift zit. Voorzitter Bram Legrand van de ondernemersvereniging City Ter- neuzen ondersteunt hem daar de laatste tijd in. Sinds de opknap beurt van de Noordstraat en omge ving vindt het publiek de weg naar de winkels in het centrum steeds beter. Een vestiging van Hennes en Mauritz, een kledingbe drijf met wier belangstelling al ja ren wordt geschermd, laat nog wel een paar jaar op zich wachten. En Met bewoning van de apparte menten bij het Merral Theater en de in aanbouw zijnde huizen aan de Walstraat komt de com pacte stad dichterbij. ook uitbaters van een viswinkel en een parfumeriezaak zijn nog niet over de streep getrokken. Ondanks dat zoeken steeds meer Belgen van net over de grens koop- en flaneer- vertier in Terneuzen, constateren wethouder Adhemar van Waes en adviseur Ron Barbé van Coördina tie en Managment. Barbé: „We zijn op de goede weg. De compac te stad kan meer vorm krijgen door het pleintje bij de bioscoop bij het winkelhart te trekken." Als dat lukt, komen die paar leegstaan de winkelpanden in het centrum ook wel vol, verwacht Stoffels. door Frank Gijsel AARDENBURG - De rooms-katholie- ke kerk Maria met den inktpot stond zaterdagavond volop in het licht bij het jaarlijkse concert van het Jongerenkoor rond Dickens' Christmas Carol. Het concert lokte zaterdagavond zo'n vijfhonderd kerkgangers. Monumentaal en karakteristiek Aardenburg staat dezer dagen vol op in het licht. De kerstverlichting en de in het schijnsel staande ker ken en monumenten - zoals het beeld van Margareta 'Sandra, het castellum, 'De Paardjes' aan de He- rendreef en de kerststal op de Markt - geven het stadje een feeë rieke uitstraling. Het project 'Aardenburg Lichtstad' is extra promotie voor het histori sche kikkerstadje. Na het ontste ken van de feestverlichting, begin december, volgden en volgen een serie concerten en optredens. Op donderdag 27 december gaat om 19.30 uur vanaf de Kaai de tweede lichtwandeling van start. Begeleid door lantaarns en fakkels lopen wandelaars langs de verlichte ob jecten. Op 6 januari is een Driekoningen- tocht. Een kerstboomverbranding aan de Noordstraat en een nieuw jaarsconcert van Het Zeeuws Or kest in de Sint Baafs op 12 januari sluiten het lichtproject af. Het optreden van het Jongerenkoor trok zo'n 500 bezoekers naar de sfeervol verlichte kerk Maria met den inktpot in Aardenburg. foto Peter Nicolai CADZAND - Bij een eenzijdig onge val op de Ringdijk Noord in Cad- zand zijn zaterdagochtend rond half zes twee mannen gewond ge raakt. De 20-jarige bestuurder uit Terneuzen verloor in een bocht de controle over zijn auto, kwam in de berm terecht en botste tegen een boom. Hij moest, evenals zijn inzittende, een 18-jarige man uit Oostburg, uit de auto worden ge knipt. De 18-jarige heeft vermoede lijk twee kaakfracturen opgelopen en de 20-jarige een gebroken been. Mededeling openingstijden Kerst Lezersservice, advertentiebedrijf en het hoofdkantoor van de PZC zijn op maandag 24 december na 16.00 uur niet meer bereikbaar. Op 25 en 26 december zijn wij gesloten. Wij wensen u prettige kerstdagen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25