PZCI21 Stilte rond tekort marinedagen PZC Gemeente bouwt op parkeerplaats —WALCHEREN 29 Raad Vlissingen staat alleen garant voor kosten voor veiligheid. lees vind leef Hengelen 1037 kilometer, 1037 euro GOV brengt sprankelende musical Oliver Maandag 24 december 2007 Politie bereidt zich maanden voor op jaarwisseling Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het tonnentekort van de Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter zit hem in de marinedagen en niet in Sail. Dat zegt de organi satie van Sail, maar ook de ge meente Vlissingen. De stichting zelf zegt helemaal niks. Vorige week moest de gemeente raad van Vlissingen besluiten waar ze de garantstelling van vierenhal ve ton voor de Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter van zou beta len. Welke garantstelling, moeten veel mensen hebben gedacht. De belofte was bewust geheim ge houden. Om te voorkomen dat de organisatie roekeloos zou gaan be groten, legt wethouder Ton Croné uit. „Het is nooit handig om te zeg gen voor hoeveel je garant wilt staan. Daarom hebben we het maximale bedrag aan niemand ver teld, ook de organisatie niet. Ik heb die heel hoog zitten, maar je weet nooit. Je kunt beter een ach terdeur hebben, om speculaties zo veel mogelijk te voorkomen. De ga rantstelling op zich hebben we stil gehouden, omdat we altijd hoop ten dat het niet nodig zou zijn." Maar dat was het wel. De marine dagen trokken niet de zeventigdui zend mensen per dag die de stich ting had verwacht. „De veiligheids driehoek van politie, brandweer en gezondheidszorg hield daarbij nog eens een marge in acht, en was berekend op 115.000 mensen. Nog meer parkeerplaatsen en nog Dat het tonnentekort van de Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter in de marinedagen zat, is duidelijk. Alleen, hoe dat komt, wil niemand vertellen. meer EHBO'ers, en dus meer kos ten. Daar was de stichting niet op berekend. Daarom wilde de raad - omdat hun voorzitter, de burge meester, ook voorzitter is van de veiligheidsdriehoek - daar wel ga rant voor staan. Niet voor het feest je." Uiteindelijk kwamen er minder mensen naar de marinedagen. Veel minder zelfs. Al die grote eet- tenten aan de wal zijn niet nodig geweest. Dutch Event Factory, die de walcatering verzorgde, heeft nog een rechtszaak lopen tegen de Stichting 400 jaar Michiel de Ruy ter. Al wil Richard van Herk van dat bedrijf er niet veel over kwijt. „Binnenkort hoor je meer." De stichting zelf houdt de lippen stijf op elkaar. Voorzitter André Bakker heeft al dagen zijn voice- mail aanstaan. Op boodschappen reageert hij niet. Rob Timmerman, de penningmeester, is vooral boos dat de cijfers zijn uitgelekt. Over de stichting zegt Sail-voorzit- ter Tjalle Peters liever niet te veel. „Ik kan alleen maar zeggen dat on ze begroting zo goed als rond was. Zonder tekorten. Het is jammer dat dit achteraf zo verloopt, maar aan onze begroting heeft het niet gelegen. Voor ons is de kous af." Mededeling openingstijden Kerst Lezersservice, advertentiebedrijf en het hoofdkantoor van de PZC zijn op maandag 24 december na 16.00 uur niet meer bereikbaar. Op 25 en 26 december zijn wij gesloten. Wij wensen u prettige kerstdagen! door Wendy van den Hurk DOMBURG - De gemeente Veere gaat iets doen wat ze particulieren zelf altijd verbiedt: bouwen op een terrein met tweehonderd parkeer plaatsen, terwijl daar nog geen an dere locatie voor is aangewezen. Dat mag dan misschien eigenwijs zijn, de gemeente Veere vindt dat ze nu even niet anders kan. Openbare basisschool De Golfslag in Domburg, nu nog aan de H.M. Kesteloostraat, is toe aan nieuw bouw. En krijgt dat ook, op het overloopparkeerterrein 'bij de mo len'. Zodra met de bouw van de school is begonnen, vervallen de tweehonderd parkeerplaatsen. Die moeten gecompenseerd wor den, al weet de gemeente nog niet precies waar. Dat kan op de plaats waar de 'oude' school staat. Wet houder Wim Tatenhove vindt dat de meeste logische locatie. Maar, zegt de gemeente, aan de Traverse is kortgeleden ook al extra parkeer ruimte gecreëerd en naast het ge meentehuis komen ook nog onge veer 65 parkeerplaatsen bij. Ook al heeft de gemeente nog niet gekozen, de bouw van school gaat door. Na de zomervakantie van 2008, zegt Tatenhove. „De school heeft lang genoeg gewacht." v-j?; mmmm Tip? redactie@pzc.nl Als krant is het soms ook henge len naar onderwerpen. Een be richt via persbureau ANP dat Po len verzot zijn op karper en Ne derland leegvissen, bracht een verslaggever laatst op een inter- netstartpagina. Daar stond keu rig per provincie genoemd welke sportvisverenigingen hier actief zijn. Het overzicht maakte met een duidelijk dat de meeste clubs kiezen voor traditionele en voor de hand liggende namen. Zoals de Ruischvoorn en de Eerste Goe- se Hengelsport Vereniging. Som migen zijn echter wat wufter, staan te boek als De Natte Nimf en de Slappe Wurm. Mochten die twee ooit nog eens fuseren, wat krijg je dan? Ons Genoegen? VLISSINGEN - Zwemmen van acht uur 's avonds en het laatste uurtje nog éven je adrenaline laten plek. De Boys werden tweede, de Schelde derde, tot acht uur 's morgens. Dat betekent vol energie gieren. Bij de zwemmarathon in het Vrijburgbad, In totaal werd 1037 kilometer gezwommen. Dat het water in, zwemmen zwemmen zwemmen, zaterdagnacht, hield Smoking Victory, van Luctor betekent 1037 euro voor het Ronald McDonald- een beetje afzwakken, in slaap vallen bij de balie et Emergo, de Vrijburgbadboys van de eerste huis in Rotterdam. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23