Buitenland 'Genoeg bewijs' tegen Zuma Op de drempel va het nieuwe Man onschuldig vast voor bloedbad Geen kerstboom, wel gered Lakota-indianen keren VS de rug toe Duitse machinisten staken vanaf 7 januari Drie partijen in parlement Kirgizië Verdachte elektricien is vrijgesproken van bomaanslag in Omagh. Drugsbaron wandelt gevangenis uit Tieners testen Mortal Kombat uit op zusje Amerikaans leger stuit op martelkamer in Irak OM maakt volgend jaar bekend welke stappen worden genomen. Netwerk Notarissen PZC Vrijdag 21 december 2007 I 9 PARADISE - Een vader en drie kinderen die werden vermist in de bergen in het noorden van de Amerikaanse staat Californië zijn na drie dagen terugge vonden. Het viertal was zondag in de problemen geraakt bij het zoeken naar de perfecte kerstboom. Een politiehelikopter zag de 38-jarige vader, Frederick Dominguez, bovenop een kleine brug. Het gezin uit Paradise had zich onder de brug verscholen en in de versgevallen sneeuw het woord 'help' gestampt. De helikopter bracht het gezin in twee vluchten in veilig heid. De 15-jarige Alexis en de 12-jarige Joshua (foto) werden als eersten uit de bossen geëvacueerd. Dominguez en zijn 18-jarige zoon Christopher werden even later naar de bewoonde wereld gevlogen, foto Steve Yeater/AP WASHINGTON - De Lakota-india- nen beschouwen zich niet langer als burgers van de Verenigde Sta ten. Zij zegden de verdragen met de federale regering op en zullen eigen paspoorten en rijbewijzen uitgeven. De Lakota verwijten de VS overeenkomsten meerdere ke ren te hebben geschonden. Sommi ge verdragen zijn ruim 150 jaar oud. De Lakota behoren tot de Sioux. Legendarische leiders wa ren Sitting Bull en Crazy Horse. BERLIJN - De Duitse machinisten gaan op 7 januari voor onbepaalde tijd in staking wegens een looncon- flict met het spoorwegbedrijf Deutsche Bahn. Dat maakte de ma chinistenvakbond GDL gisteren be kend. Het conflict tussen de machi nisten en de Deutsche Bahn duurt al enkele maanden. De werkonder breking betreft zowel goederen als passagiersvervoer. In november lag het treinverkeer in heel Duits land al bijna drie dagen plat. BISJEK - Drie politieke partijen ko men na de verkiezingen in Kirgi zië in het parlement, onder aan voering van de partij Ak-Zjol van president Koermanbek Bakijev. Dat heeft de kiescommissie giste ren bekendgemaakt. Ak-Zjol sleep te 71 van de negentig zetels in de wacht. De sociaaldemocraten kre gen elf zetels en de communisten acht. Oppositiepartij Ata Meken haalde de kiesdrempel niet. BELFAST - Een Noord-Ierse recht bank heeft gisteren de verdachte vrijgesproken van de bloedige bomaanslag in het Noord-Ierse stadje Omagh. De aanslag kostte in 1998 29 mensen het leven, meer dan 220 raakten gewond. Het was het bloedigste incident in de der tig jaar durende burgeroorlog tus sen katholieken en protestanten in Noord-Ierland. De rechter sprak de 38-jarige Sean Hoey bijna tien jaar na de aanslag vrij van 56 aanklachten, waaron der de moord op 29 mensen. Hij stelde dat de politie zich schuldig had gemaakt aan 'opzettelijke en berekende misleiding'. Een groot deel van het bewijs kwam van omstreden DNA-mate- riaal. Tijdens het proces bleek dat twee politiemannen tijdens hun getuigenis hadden gelogen over de manier waarop zij forensisch be wijsmateriaal hadden verzameld. De rechter heeft de verslagen van de rechtszaal naar de ombudsman van de politie gestuurd. De elektri cien Hoey zat al vier jaar vast en werd in 2005 aangeklaagd na een uitgebreid onderzoek van honder den getuigen en meer dan vijfhon derd bewijsstukken. Hij zou de 225 kilogram zware bom hebben ge maakt. De rechtszaak duurde tien maanden. De aanslag in het stadje Omagh, ten westen van de Noord-Ierse hoofdstad Belfast, gebeurde op 15 augustus 1998. Een afsplitsing van het katholieke Iers Republikeins Leger, de Real IRA, eiste de verant woordelijkheid op. RABAT - Een van de grootste drugs baronnen van Marokko en Spanje is simpelweg een Marokkaanse ge vangenis uitgewandeld en pas na een week als vermist opgegeven. Dat heeft Justitie gisteren erkend. Mohammed 'Nini' Ouazzani, met een fortuin van 30 miljoen euro, is geen kleine jongen. Een op de tien joints die in Spanje worden ge rookt zouden door Nini het land in zijn gesmokkeld. Hij zat een straf uit van acht jaar. JOHNSTOWN - Twee tieners uit de Amerikaanse staat Colorado wor den ervan verdacht het 7-jarige zusje van een van hen om het le ven te hebben gebracht door de ge vechtshandelingen uit de videoga me Mortal Kombat op haar uit te proberen. Het tweetal, een jongen en een meisje, wordt vervolgd voor kin dermishandeling met de dood als gevolg. De verdachten kunnen 48 jaar gevangenisstraf krijgen. BAGDAD - Amerikaanse militairen hebben in de Iraakse provincie Diyala een martelkamer en massa graven met 26 lichamen ontdekt. De militairen vonden de met bloed bespatte martelkamer na tips van buurtbewoners. In de ka mer stuitten zij op ketens, een me talen bedframe dat in verbinding stond met een systeem voor het toedienen van elektrische schok ken en met bloed bedekte messen. JOHANNESBURG - Het Openbaar Mi nisterie in Zuid-Afrika zegt over voldoende bewijsmateriaal te be schikken om de nieuwe leider van het regerende Afrikaans Nationaal Congres (ANC), Jacob Zuma, te vervolgen voor corruptie. De dins dag tot partijleider gekozen Zuma zou ruim 415.000 euro aan steek penningen hebben aangenomen van de Franse wapenfabrikant Thint. Het OM maakt begin vol gend jaar bekend welke stappen er tegen Zuma worden gezet. Zuma heeft steeds alle beschuldi gingen ontkend en gezegd dat hij om politieke redenen vervolgd wordt. Gisteren zei hij de publieke verdachtmakingen zat te zijn. „Waarom worden deze dingen in het openbaar gezegd? Als ik ergens rekenschap van moet afleggen, sleep mij dan voor de rechter." Zuma, die als ANC-leider de ge doodverfde opvolger is van de hui dige president Thabo Mbeki, stond vorig jaar voor de rechter op ver denking van verkrachting. Toen werd hij vrijgesproken. Dat Zuma mogelijk zou worden vervolgd voor corruptie was al dui delijk toen het ANC deze week zijn congres hield. Zuma's aanhan gers zijn echter overtuigd van zijn onschuld en menen dat hij het slachtoffer is van een lastercampag ne. Zuma is immens populair bij met name de arme bevolking. De miljoenen mensen in de sloppen wijken hopen dat hij hen uit hun armoedige situatie kan bevrijden. W* Het Openbaar Ministerie in Zuid-Afrika zegt genoeg bewijs te hebben om de nieuwe voorzit ter van het ANC, Jakob Zuma, te vervolgen voor corruptie. Mocht hij worden gedwongen af te treden dan komt zijn bondge noot Kgalema Motlanthe als eerste in aanmerking om het ANC te gaan leiden. Hij werd op het con gres tot vicevoorzitter van de par tij gekozen. De overwinning van Zuma bete kent dat de president van Zuid-Afrika voor het eerst sinds het einde van de apartheid niet te vens de leider is van het ANC. Gespeculeerd werd dat Thabo Mbeki het presidentschap zou neerleggen voordat zijn termijn in 2009 afloopt, maar een medewer ker liet weten dat Mbeki gewoon aanblijft. Zuma beloofde gisteren op soepe le wijze samen te werken met pre sident Mbeki, die hij in de strijd om het partijleiderschap versloeg. Zuma noemde hem zijn 'kame raad, vriend en broeder'. „Verschil van opvatting tussen kameraden maakt ons nog geen vijanden." In 2008 staan wij graag weer voor u klaar met juridische raad en daad, bijvoorbeeld als u gaat samenwonen of trouwen, een testament wilt maken, uw bedrijf over draagt, een nieuw huis koopt of bij alle andere zaken die u ons toevertrouwt. GOES -f Frantzen Et Van Sisseren Notarissen T (0113) 23 25 20, E info@notaris-zeeland.nl MIDDELBURG Janse de Jonge Et Van Wouwe Notarissen T (0118) 65 96 00, E middelburg@jmwnotarissen.com THOLEN Knook Et Schot Notarissen T (0166) 60 22 54, E notarissen@knookschot.nl ZIERIKZEE Klaassen Notarissen T (0111) 69 81 81, E info@klaassennotarissen.nl www.netwerknotarissen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9