Sport De Bruijn verdedigt zijn titel in Zundert De Zeeuw in mooi rijtje SVSK€€NWISK€ PZC Twaalf Zeeuwen van start bij NK kortebaan De 4 Notarissen (Oostinga 8c Hage 8c Ammerlaan 8c Platier) SUPER AANBIEDING i VINTERSPORT Nu te koop! WENSEN U PRETTIGE FEESTDAGEN 44 I Vrijdag 21 december 2007 PZC Kersttoernooi wordt met acht Nederlanders en acht Belgen gespeeld. Nederlander gekozen tot beste speler ooit van Wigan Athletic. ERIK www.intersporterik.nl DE EXCLUSIEVE VERZAMELBOX De stevige verzamelbox! Vs Titelstrijd vandaag van start in Sloterparkbad in Amsterdam. Van Stevendaal speelt Schelde Top toernooi MZVC en De Nooijer na drie jaar uit elkaar Niemantsverdriet jaar Van Bloppoei wordt langer bij Krabbendijke hoofdtrainer Yerseke A'rO" Kloetingseweg 45, Goes tel. 0113-232800 www.deviernotarissen.nl W door Joop van den Oudenhoven GOES - Jean Paul de Bruijn verde digt zijn vorig jaar veroverde titel in het Kersttoernooi in biljartcen trum Den Hoek in Zundert. Het toernooi, ook wel bekend onder de naam tussen bal en bol, wordt voor de 31e keer gehouden en voor de eerste keer ontbreekt Raymond Ceulemans. De Bruijn won dit prestigieuze toernooi vorig jaar voor het eerst. Het was tevens zijn eerste grote toernooizege in het driebanden. De doorbraak was daarmee een feit voor de Hulstenaar, want on langs won hij ook voor de eerste keer het Nederlands kampioen schap driebanden. Op de vraag wat er sindsdien is veranderd reageert hij nuchter: „Ik ben nog steeds dezelfde. Het enige wat is veranderd, is dat ik nu weet dat ik ook een groot toernooi kan winnen. Het geeft vertrouwen in mijn eigen kunnen. Maar elke wed strijd is anders en winst en verlies liggen dicht bij elkaar. Ik ga in elk geval proberen een waardig titel verdediger te zijn en zo mogelijk te winnen." De eerste hindernissen op die weg komt hij tegen in poule A, waarin De Bruijn op teamgenoot Roland Forthomme, John Tijssens en Fran cis Forton stuit. De titelverdediger opent het toernooi op donderdag 27 december om 12.00 uur tegen Forton. Het is het begin van de strijd om de vijftien biljarters tel lende concurrentie van het lijf te R* Jean Paul de Bruijn gaat volgen- de week bij het Kersttoernooi in Zundert als titelverdediger van start. Het toernooi wordt met zestien spelers afgewerkt. door Theo Brinkman DEN HAAG/COVENTRY - Arjan de Zeeuw is gekozen tot beste speler aller tijden van Wigan Athletic. Verbazing overheerste toen de 37-jarige voetballer uit Castricum het nieuws gistermiddag vernam. Bij het eerste sms'je van een fami lielid dacht hij aan een geintje, bij het tweede kreeg hij argwaan en bij het derde berichtje dacht hij op eens 'wauw'. „Ja, ik bedoel, ik sta hier toch wel van te kijken. Wigan Athletic bestond al een tijdje voor dat Arjan de Zeeuw er kwam voet ballen, hoor. Als ik dan word geko zen tot beste speler aller tijden, denk ik 'jemineetje, wat is dit'." De verkiezingen waren georgani seerd door de Professional Foot ball Association (PFA). De spelers vakbond bestaat honderd jaar en houdt daarom diverse verkiezin gen. Bij andere clubs werden grote spelers gekozen als Thierry Henry (Arsenal), Jimmy Greaves (Totten ham Hotspur), Gianfranco Zola (Chelsea), Alan Shearer (Black burn Rovers én Newcastle United) en Bobby Moore (West Ham Uni ted). „En daar staat dan Arjan de Zeeuw tussen. Lachen toch? Ik ben twee keer vertrokken bij Wigan en dacht dat ze me dat niet in dank hadden afgenomen. Ken nelijk ben ik er toch nog geliefd." houden. Het toernooi, dat tevens een interland tussen Nederland en België is, wordt gespeeld met acht Nederlandse en acht Belgische top pers. Behalve De Bruijn komen voor Ne derland Raimond Burgman, John Tijssens, Barry van Beers, Jan Arn- outs, Gerwin Valentijn, Jean van Erp en Harry van de Ven in actie. Aan Belgische zijde spelen Euro pees kampioen Eddy Merckx, de Delta/Frans Bevers-spelers Roland Forthomme en Peter de Backer en verder Francis Forton, lef Phili- poom, Eddy Leppens, Peter Ceule mans en Martin Spoormans. De laatste vervangt Frédéric Caudron. Er wordt in vier poules van vier ge speeld en de wedstrijden begin nen donderdag en vrijdag om 12.00 uur en zaterdag om 14.00 uur. De kwartfinales worden zater dag vanaf 19.00 uur gespeeld. De halve eindstrijd en de finale zijn zondag vanaf 13.00 uur. Rossignol Saphir Van: €299,95 Voor: €169,95 £j Atomic SX10 Van: €699,95 Voor: €379,95 (feme Swg 22-28. Mddtfswj. W: <0118161 17 41 Maak uw Suske Wiske verzameling helemaal compleet met deze A7 mooie bewaarbox! Verkrijgbaar met de bon elders f in deze krant. *Prijs is voor de box zonder inhoud. door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - In het Sloterparkbad in Amsterdam gaan vandaag de na tionale zwemkampioenschappen van start. Twaalf Zeeuwse zwem mers hebben zich geplaatst voor de titelstrijd en komen in totaal op 23 onderdelen uit. Kanshebbers op eremetaal zijn Ju dith Stap en Sonny Corré. Stap staat als vierde gekwalificeerd op de 200 meter rugslag, de 200 me ter wisselslag en 400 meter wissel slag. Corré heeft goede papieren op de 1500 meter vrije slag. De zwemmers van De Stormvogel zijn niet de enigen van hun vereni ging. Ook Manon Minneboo (50 en 200 rug, 100 en 200 vrij, 200 en 400 wissel), Merel van der Ent (100 en 200 vrij) en Sander van Nieuwenhuyzen (100 vrij) starten. Stephanie Rombout (ZC Koe wacht) en Iris Erpelinck (De Hon- te) houden de Zeeuws-Vlaamse eer hoog. Erpelinck zwom op de 100 meter vlinderslag en 200 me ter vrije slag de limiet, Rombout komt uit op de 50 en 100 school en de 100 meter vrije slag. Toby Aarnoutse en Priscilla Meer man komen namens Luctor et Emergo pas zondag in actie. Meer man start op de 800 meter bij de junioren, Aarnoutse houdt zijn programma beperkt tot de 100 me ter vrije slag. Ook het uit Zeeland afkomstige trio Sandra Temmer man, Ellen van de Velde en Stefan de Die is van de partij in Amster dam. GOES - Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde vervangt Danny Wal- hout in het Schelde Top toernooi. Het biljarttoernooi, waar kader, driebanden en bandstoten wordt gespeeld begint niet vandaag, zoals gisteren abusievelijk in deze krant werd vermeld, maar wordt ge speeld van vrijdag 28 tot en met zondag 30 december. Plaats van handeling is Sportcentrum Wester- schouwen in Burgh-Haamstede. GOES - De wegen van trainer Mar tin de Nooijer en MZVC scheiden aan het einde van het seizoen. De Nooijer is momenteel aan zijn der de seizoen bezig bij de jongste club van Zeeland. MZVC is op dit moment midden moter in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Martin de Nooijer was eerder ac tief als trainer bij het Goese Robur en bij Nieuwland. KRABBENDIJKE - Het bestuur van voetbalvereniging Krabbendijke en hoofdtrainer Gaby Niemantsver driet zijn een contractverlenging van één seizoen overeengekomen. De oefenmeester is nu aan zijn eer ste seizoen bezig bij Krabbendijke, dat met acht punten uit twaalf duels de laatste plaats in de derde klasse B bezet. Niemantsverdriet trainde eerder onder meer Zierik- zee en Tholense Boys. GOES - Voetbalvereniging Yerseke geeft Jaimy van Bloppoei de kans zijn debuut te maken als hoofdtrai ner. De voormalige verdediger van Vlissingen en SSV'65 is met de za terdag-vierdeklasser een contract voor één seizoen overeengeko men, met een optie voor nog een seizoen. Momenteel is Van Blop poei trainer van SSV'65 Ai. Bij Yer seke wordt hij de opvolger van Cees de Smit. Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70