Zeeland Sommigen hebben straf CDA bang voor aftakeling toren Poorthuisje houdt woonbestemming Kerstgala is verplicht hoogtepunt in het jaar Bromfietser ernstig gewond Belastingen blijven apart Gemeente moet woning onder voorwaarden in de verkoop doen. Alcoholvrij met exclusieve hapjes Fractie peilt mening college over koop van Noordgouwse toren. 26 I Vrijdag 21 december 2007 PZC door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het aanleunhuisje te gen de Noordhavenpoort in Zierik- zee blijft een woning. Dat dwong de gemeenteraad gisteravond af Al eerder deze week werd duide lijk dat een meerderheid van de raad zich zou keren tegen het colle gevoorstel om het huisje op de Scheepstimmerdijk te slopen en in formatieborden en een waterver siering op die plek te zetten. Met name de WD ziet daarbij graag dat de woning blijft zoals ze nu is. „Het huisje is in de huidige vorm een gemeentemonument", zei fractievoorzitter Wim Jumelet. „Daarom moet er niet van alles aan veranderd worden." Om daar zeker van te zijn, diende de WD een voorstel in met daarin een aan tal voorwaarden die aan verkoop Het college van Schouwen-Duive- land moet het poorthuisje in Zie- rikzee van de raad in de verkoop doen. Het moet daarbij afdwin gen dat het een woning blijft. - Gewoon gezellig - Strandpaviljoen 'De Piraat' Tijdens de kerstvakantie dagelijks geopend. Ie Kerstdag GESLOTEN Duinweg Oostkapelle GOES - Een zestienjarige Goese- naar is gistermorgen ernstig ge wond geraakt toen hij met zijn brommer frontaal tegen een trac tor botste. Bij het nemen van een bocht in de Klaphekkeweg bij Goes raakte de bromfietser op de linker weghelft. Daar kwam net een tractor aan, bestuurd door een 35-jarige man uit Heinkenszand. De bromfietser werd met de ambu lance naar het Erasmusziekenhuis in Rotterdam gebracht. Daar bleek dat hij beide polsen heeft gebro ken en ernstig hoofdletsel heeft op gelopen. van het huisje vastzitten. Leefbaar Schouwen-Duiveland en Alert!, beiden al lang blij dat het pand niet tegen de vlakte hoeft, sloten zich daarbij aan. Tijdens de verga dering gingen ook SGP, CDA en GroenLinks mee. Daardoor steun den alleen PvdA en Christenunie het collegevoorstel. Dat betekent dat het college niet al leen gedwongen wordt het huisje in de verkoop te gooien, maar ook te bedingen dat de nieuwe en daar opvolgende kopers het pand als woning gebruiken, ze er niks aan veranderen en ze de gemeente al tijd als eerste de mogelijkheid ge ven het huisje terug te kopen. Wethouder Wijnand Renden toonde zich verbaasd over al die voorwaarden. „Dat maakt het er niet gemakkelijker op." De fracties waren niet meer te ver murwen, deels uit angst dat one nigheid over details toch nog tot een onbevredigende uitkomst zou leiden. Jos Hoeijmakers van Alert! zei het wat dat betreft treffend: „Van ons hoeft het pand niet ver kocht. Maar we gaan daar nu geen punt van maken. Het gaat er om dat het huisje blijft staan. En dan geldt: beter verkopen dan slopen." MIDDELBURG - Inwoners van Schou wen-Duiveland blijven aparte be lastingaanslagen ontvangen van de gemeente en het waterschap Zeeuwse Eilanden. Zeeuwse ge meenten en het schap wilden het de burgers gemakkelijker maken door samen te werken bij het in nen van belastingen en heffingen en het uitvoeren van de Wet On roerende Zaken (WOZ). Uit onder zoek is gebleken dat die samenwer king te weinig voordelen oplevert. De drie Walcherse gemeenten en Noord-Beveland en Reimerswaal trekken die conclusie ook. De één gooit er al zijn kleedgeld tegenaan. De ander doet het met een geleend pak. Jaarlijks hoogtepunt of niet, op een kerstgala verschijn je niet in je oude kloffie. door Esme Soesman Eerlijk is eerlijk. Toen San ne Glas (18, 6 vwo) uit Renesse en klasgenoten Evianne van de Zande (17) en Claudia Terpstra (17) uit Zierik- zee hun eerste kerstgala op Pontes Pieter Zeeman hadden, waren ze er heel wat drukker mee. Inmid dels is voor hen de derde editie aangebroken. Natuurlijk gaan ze op chique, worden de haren ge föhnd en de mascara wat promi nenter aangebracht. Maar het gala is niet meer dat hot item dat het in de vierde klas was. „We hebben het er nu meer over wat we voor en na het gala nog gaan doen." Dat eerste jaar, ja. Toen lieten San ne en Evianne hun haar speciaal door een tante, die kapper is, op steken. Evianne laat de jurken zien die ze voor die gelegenheid („Bij Laura Dolls. Een bekende vintage winkel in Amsterdam") op de kop had getikt. Vorig jaar droeg ze een zwart - in Middelburg gekocht - jurkje. Nu kiest ze voor de azuur blauwe strapless jurk die ze ook in de vierde heeft gedragen. „Ieder een is al in het zwart, dus dat doe ik liever niet." Sanne en Claudia gaan wel voor zwart. Sanne's moeder heeft haar jurk (met goudkleurige sjaal) zelf www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Het is een verplicht num mer, maar er zijn er ge noeg die daar niet onder lijden. Sterker nog, heel wat derde jaars kunnen niet wachten tot het ook voor hen zover is. Niet dat de 'jonkies' op Pontes Pieter Zeeman geen eindejaarsviering hebben. De brugklassers eten gezamenlijk. Tweede- en derdeklassers hebben een discofeest in Dansschool Kra mer. Vanaf het vierde jaar staat het kerstgala op het program. Ver plicht ja, knikken gala-organisato ren Marjolijn Kik, Laura Plu en Cor van 't Veer. „We willen alle leerlingen erbij hebben. Zodat het iets van heel de school is. Dat is ook juist wat het zo gezellig Feest voor alle klassen Het Pontes Pieter Zeeman viert het eind van het jaar. Een overzicht van de activiteiten. 8.10 uur Hapjes maken voor feest door de afdeling zorg en welzijn. maakt." In 2000 is het kerstgala op de Zierikzeese school in het leven geroepen. Het huidige organisatie comité (dit trio plus Eelco van Eij- keren) heeft de organisatie vorig jaar voor het eerst op zich geno men. Ze hebben één belangrijke stelregel voor de komende edities. „Je moet blijven vernieuwen", zegt Van 't Veer. Vooral omdat VWO- ers minimaal drie gala's hebben te gaan. Het clubje zesdek- lassers heeft wel wat tips. Met stip: een andere feestlocatie. „School blijft toch school", vinden de feest gangers. Introducees en alcohol zijn andere wensen. „Dan hoef je het gala niet verplicht te stellen. Dan komt iedereen uit zichzelf" gemaakt. Claudia vond haar - met steentjes belegde - exemplaar een paar weken geleden in Vlissingen. „Ik was eerst van plan een jurk aan te doen die je vaker draagt. Maar voor een gala vind ik strap less of een dun bandje toch het mooiste." De magie van die eerste keer mag dan een beetje zijn verdampt, het kerstgala op Pontes Pieter Zeeman verdient meer dan een oud kloffie. Het binnendruppelende vrienden clubje van de drie meiden levert woordenloos bewijs. Justin Vaane heeft zijn H&M-jasje zondag ge kocht. „Mijn broer gaat trouwen. Dan kan ik dit nog een keer dra gen." Michiel van Schelven hijst zich in colbert. Of hij zijn spijker broek verruilt voor een zwarte broek, weet hij nog niet zeker. Lisa Weeber oogt chique in een zwarte jurk. Nils Holty gaat van top tot Geen schaal bitterballen, maar exclusieve hapjes. Tomaatjes met fetta, fruitspiesjes en gevulde eieren. Vierentwintighonderd stuks in totaal. De vierdejaars van de afdeling zorg en welzijn van Pontes Pieter Zeeman hebben er heel wat uur tjes ingestoken. Maar dan hebben de 370 galagasten ook wat. Bij aankomst worden zij ontvan gen met alcoholvrije cocktails. Jam mer, oordelen de 6 vwo-Ieerlingen in koor over die aanpak. 'Ongezel lig' en 'kinderachtig' klinkt het eensgezind. De organisatoren zijn bekend met de kritiek, maar ken nen ook andere reacties. Van leer lingen en ouders die opmerken dat het dus blijkbaar zonder alco hol ook superleuk kan zijn. M7ë?d5er beginnen "p. met optutten. 17.00 uur Begin maaltijd brugklassers in aula. Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIODELBURG wMli Het CDA vreest voor de toekomst van de kerktoren van Noordgouwe als de gemeente 'haar verantwoordelijkheid niet neemt'. foto Marijke Folkertsma door Martijn de Koning NOORDGOUWE - Het CDA Schou- wen-Duiveland maakt zich zorgen over de toren van de Driekonin- genkerk in Noordgouwe. De partij is bang voor het behoud ervan nu de hervormde gemeente vorige maand aangaf financieel in zwaar weer te verkeren. In tegenstelling tot in de meeste kernen is de toren in Noordgouwe geen eigendom van de gemeente Schouwen-Duiveland, maar van de kerkelijke gemeente. Voor die groep is onderhoud van het kerk gebouw zelf al zwaar genoeg, liet ze vorige maand weten. Tijdens een dorpsraadvergadering riepen inwoners van Noordgouwe de ge meente Schouwen-Duiveland ver volgens op 'haar verantwoordelijk heid te nemen'. Het CDA vraagt het college nu naar de mogelijkheid om de toren voor het symbolische bedrag van één euro te kopen. In dat geval wordt de gemeente verantwoorde lijk voor het onderhoud. Als het college dat niet wil, hoe voorko men we dan dat de toren straks in stort, vragen de christendemocra ten zich af. Want al is Schou wen-Duiveland nu geen eigenaar, toch vragen de CDA'ers het college enigszins suggestief: „Welke verant woordelijkheid draagt de gemeen te Schouwen-Duiveland hier?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38