Zeeland Raden fileren Komt de jeugd niet naar begroting van Tragel Detailhandel bij skihal ronde verder Symposium botontkalking Dorpsraad boos over drugspand 26 Vrijdag 21 december 2007 PZC Vertegenwoordigers en ouders ernstig bezorgd om zorg voor cliënten. I voor een goed lichtadvies Vuurwerk Jeugd- en Jongerenwerk presenteert zich op de ijsbaan in Terneuzen. SGP verwijt gemeente geen regie meer over leisurecenter te hebben. Koewachtenaren eisen actie na inval bij de Groene Hemel. door Sheila van Doorsselaer hulst - De ondernemingsraad (or) en de Centrale Cliëntenraad van Stichting Tragel fileren de ko mende weken de begroting van de zorgstichting voor verstandelijk ge handicapten. De cliëntenraad, met daarin fami lieleden en vertegenwoordigers van de Tragelbewoners, maakt zich ernstige zorgen over de gevol gen van de financiële tekorten van Tragel. „De mededeling dat de Stichting in 2008 ruim een mil joen op de begroting moet bezuini gen, is bij de raad hard aangeko men", schrijft de cliëntenraad. „De afgekondigde maatregelen zijn zeer ingrijpend en hebben direct effect op de kwaliteit van leven van een groot aantal cliënten." De Centrale Cliëntenraad verdiept zich de komende weken in de be groting, de afgekondigde bezuini- Vertegenwoordigers van perso- neel, bewoners en familieleden van Tragelcliënten zoeken de ko mende weken naar verbeterpun- ten in de begroting. - Gewoon gezellig - Strandpaviljoen 'De Piraat' Tijdens de kerstvakantie dagelijks geopend. Ie Kerstdag GESLOTEN Duinweg Oostkapelle p.1 Welkom op ons nieuwe adres: Z - Industrieweg 1, Sluis vIbogmrd Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl gingen, de effecten daarvan en (on derzoekt mogelijke alternatieven om geld te besparen. De belangen behartigers willen zich sterk ma ken om te zorgen dat de bezuini gingen zo min mogelijk negatieve effecten hebben. De cliëntenraad zegt toe de reac ties van Tragelcliënten, vertegen woordigers en personeel mee te wegen in het onderzoek. Ook roept zij alle vertegenwoordigers van Tragelbewoners op zich aan te sluiten bij een landelijke ouderver- reniging omdat veel bezuinigingen het gevolg zijn van landelijk poli tiek beleid. Volgens de raad is daar om een sterke lobby van de samen werkende landelijke familievereni gingen onontbeerlijk. De or had gisteren weer overleg met de Trageldirectie. Bespreek- punt was de begroting voor vol gend jaar. „De directie heeft nog geen enkele toezegging gedaan", zegt or-voorzitter Ans van der Steen. „De onderhandelingen zijn ook nog niet echt begonnen. We gaan nu eerst de begroting doorne men." Op 10 januari heeft de or weer een gesprek met de directie. De cliëntenraad hoopt op 16 janua ri een advies aan de raad van be stuur uit te brengen over de begro ting. TERNEUZEN - Botontkalking (in me dische terminologie Osteoporose) is een aandoening die honderddui zenden Nederlanders op hogere leeftijd treft. De verzwakking van de botten, die pols-, heup-en wer velbreuken tot gevolg kunnen heb ben, is bij mannen en vrouwen ge lijk. De ziekte, de mogelijkheden om de aandoening te voorkomen en te traceren staan donderdag 31 januari centraal tijdens een studie dag die wordt georganiseerd door Zorgsaam Ziekenhuis Terneuzen. Plaats van handelen is ook Terneu zen. Tijdens het symposium wordt ook uitgebreid ingegaan op de mo gelijkheden van de Dexascan, een apparaat waarmee botafwijkingen opgespoord kunnen worden. Tot voor kort gebeurde dit met een CT-scan, maar die bezorgde patiën ten veel meer straling dan het nieu we instrument. Pa^irnmALMANAK Vuurwerk en huisdieren: het is geen gelukkige combinatie. De een doet zijn dier (tijdelijk) de deur uit, de ander gaat samen met Fikkie in therapie en de derde roert gewoon een slok jenever door de drinkbak. Boeken vol advies zijn over dit the ma geschreven, dus iedereen weet het wel zo'n beetje. Die Zierikzeeënaar ontdekte afgelo- Tp? redactie@pzc.nl pen jaarwisseling dat de bood schap zelfs is doorgedrongen tot de basis: de vuurwerkmakers in Chi na. Uit verveling had hij besloten eens te lezen wat er allemaal op zo'n rotje gedrukt staat. Het waren piepkleine lettertjes, maar het stond er echt: 'Niet in de hond hou den'. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Er zijn toch wel bete re dagen te verzinnen om een ma nifestatie in de buitenlucht te hou den? Een nieuwe stichting voor jongeren is toch veel meer gebaat bij een zonnetje, fleurige kleuren en tropische drankjes? Dus niet. Want op de Markt in Terneuzen staat op dit moment een overdek te ijsbaan. En die trekt elke mid dag jeugd aan. Prima moment dus voor de nieu we stichting Jeugd- en Jongeren werk om zich te presenteren aan kinderen en jongeren in de ge meente Terneuzen. Wethouder Cees Liefting van de gemeente ont hult vandaag om vier uur het logo (ontworpen door een jonge grafit- ti-kunstenaar), waarna in een tent het aanbod van de nieuwe stich ting wordt gepresenteerd. Klimgei- ten kunnen met behulp van een klimwand ervaren of het een me ter of tien boven de grond nog kouder is dan op de vloer. Een aan tal rappers moet met een vloeien de woordenbrij het visitekaartje van Jeugd- en Jongerenwerk com pleet maken. „Wij moeten het aanspreekpunt van de jeugd en jongeren in de ge meente Terneuzen worden. Ieder een die een activiteit houdt of wil opzetten, kan bij ons terecht voor raad en daad", zegt coördinator Jo- 'Niet altijd op kantoor blijven dus, maar de jongeren blijven ontmoeten' han Haerick van Jeugd- en Jonge renwerk. En als de jongeren de stichting, ge huisvest op de hoek van de Nieuwstraat en Korte Kerkstraat in Terneuzen, niet weet te vinden, dan komt zij wel naar de jongeren De Speelneus -hier op archieffoto- in de Terneuzense bomenbuurt is al een beken de activiteit voor jongeren. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - De ontwikkeling van grootschalige detailhandel in de Koegorspolder in Terneuzen kan door naar de volgende procedurele ronde. De gemeenteraad stemde gistera vond unaniem in met een voorbe- reidingsbesluit voor de realisatie van een leisurecenter in de directe omgeving van de skihal, al hadden sommige raadsleden flinke beden kingen bij de gang van zaken. „Dit project glijdt voort", zei SGP-fractievoorzitter Cees van Burg. „De gemeenteraad en het college hebben geen regie, we hol len achter de feiten aan. Dat is schrijnend. Deze week vroeg ik het college nog om informatie over de detailhandel, maar het ant woord blijft vaag. Het zou ook schrijnend zijn om de nieuwe de tailhandel te laten concurreren met huidige, kleinschaligere zaken in onze regio. Als u mij niet kan uitleggen wat detailhandel is, krijg ik een naar gevoel in mijn maag." Wethouder Adhémar van Waes be streed dat de gemeente de touw tjes niet meer in handen heeft. „U heeft als raad eerder dit jaar nog gezegd dat er alleen non-food-han- del mocht komen. Daarom is de supermarkt Colruyt uit het ver haal geschrapt", zei Van Waes. Met een totaalvisie wil het college de gevolgen van de komst van een leisurecenter voor andere winkel gebieden in Terneuzen in kaart brengen. „Daarmee willen we blunders voorkomen", zei Van Waes. Het college gaat er vanuit dat de winkels BCC, Perry Sport, Kwantum en Karwei naar het cen ter komen, hoewel er rond de komst van laatstgenoemde een waas van geheimzinnigheid hangt. Meerdere raadsleden hamerden er andermaal op dat meer leisure ge richte zaken wenselijk zijn. Van Waes zei dat daar in een tweede fa se meer de nadruk op zal liggen. 1^ De gemeenteraad van Terneuzen heeft gisteravond ingestemd met een volgende stap in de realisa tie van een leisurecenter in de Koegorspolder. toe. Zoals vandaag op de ijsbaan dus. De acht arbeidskrachten (sa men goed voor 5,6 fte) hebben zich ten doel gesteld de straat op te gaan. Haerick: „Het jeugdwerk is in de loop van de jaren natuurlijk geëvo lueerd. Ook wij moeten dus met een andere aanpak inspelen op de moderne tijd. Er is bijvoorbeeld een website in ontwikkeling, waar op een forum en andersoortige reactiemogelijkheden komen. Maar het is tegelijkertijd ook zaak de waardevolle dingen te behou den. Niet altijd op kantoor blijven dus, maar de jongeren blijven ont moeten. Alleen dan hoor je wat hen bezighoudt en wat hun wen sen zijn. Het mag dan misschien zo zijn dat je op straat minder jon geren in één keer kan bereiken dan via internet, maar toch zal de computer de ontmoeting op straat of in een buurthuis nooit kunnen vervangen." Goed, even iets concreter. De stich ting Jeugd- en Jongerenwerk houdt zich bezig met recreatieve, sportieve, culturele en creatieve ac tiviteiten. Zij behartigt belangen van jongeren, zorgt voor educatie en stimulteert deelname aan een buurt- of jongerencentrum. „Dat laatste kan bijvoorbeeld door het aanbieden van cursussen, waardoor de deskundigheid van vrijwilligers wordt vergroot. Een ander voorbeeld: als ergens over last wordt ervaren van jongeren, hebben wij een verantwoordelijk heid. Het kan best zijn dat in over leg met wijkbeheer en politie een jongerenwerker wordt ingezet om contacten te leggen. Het valt op dit gebied overigens wel mee in Zeeuws-Vlaanderen. Maar goed, het komt weieens voor. En dan kunnen wij een rol spelen", zegt Haerick. Ook bij het opzetten van een buurtcentrum of jeugdactiviteit kan een beroep worden gedaan op KOEWACHT - De Koewachtenaren snappen niet waarom maanden na de inval in het drugscafé De Groene Hemel de zaak nog steeds open is. Het uitblijven van actie leidt tot onbegrip in het dorp. Dit bleek tijdens de vergadering van de dorpsraad. „Het kan toch niet zo zijn, dat wanneer je je niet aan de wet houdt, je alles voor el kaar kan blijven krijgen?", vraagt voorzitter Guus Baert zich hardop af Hij wil dat de gemeente einde lijk eens overgaat tot actie, want na vier invallen zit de eigenaar van het pand achter de tralies en is hij al veroordeeld. Volgens wijkwet houder Cees Liefting ligt de zaak gecompliceerder dan gedacht. Het blijkt dat er inderdaad sprake is van herhaaldelijke overtreding van de wet. Maar bij de laatste inval stond het pand op naam van een andere eigenaar dan tijdens de in vallen daarvoor. De gemeente on derzoekt nu of er een waarschu wing kan worden gegeven en of tot tijdelijke of definitieve sluiting kan worden overgegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30