Hells Angels vrijuit Meer slachtoffers Middelburgse zedenverdachte melden zich NAM gaat weer olie winnen in Schoonebeek Sluis aan Zee is van de baan HET WEER: Zeeland proeftuin controles drugs in het verkeer 2 en 3 AZ vliegt uit Uefa-cup Oproep van politie, levert zeven nieuwe gevallen op. Openbaar Ministerie kondigt hoger beroep aan na uitspraak. •gfehiMHI Word ook abonnee! I III I IH I Veel zon Vrijdag 21 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 301 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 MIDDELBURG - De Middelburger die verdacht wordt van twee ver krachtingen heeft vermoedelijk meer slachtoffers gemaakt. De politie vroeg een maand gele den slachtoffers van zedenmisdrij ven zich te melden. Uit de twintig reacties kwam in zeven gevallen het signalement van de dader over een. De zeven zaken gaan om verkrach ting, poging tot verkrachting en aanranding. Het gedrag van de Middelburger - hij werd op 13 no vember aangehouden voor stalken en zat eerder vast voor verkrach ting, stalking en bedreiging - en de resultaten van het lopende onder zoek doen de politie vermoeden dat de man de afgelopen twintig jaar vaker heeft toegeslagen. Daar om doet de politie opnieuw een oproep aan slachtoffers van zeden misdrijven. Het signalement van de verdachte is: 52 jaar met een normaal pos tuur, ongeveer 1,70 meter lang, blond tot donkerblond haar. De man spreekt accentloos Neder lands. Omdat de man internatio naal vrachtwagenchauffeur is ge weest, denkt de politie dat hij ook in het buitenland kan hebben toe geslagen. De politie heeft zijn DNA-materiaal aan Europese poli- tiedatabanken aangeboden. De Middelburger is verdachte in twee verkrachtingszaken uit 1989 en 1990. Eén daarvan is verjaard, voor de ander wordt hij vervolgd. AMSTERDAM - Het Openbaar Minis terie gaat in hoger beroep tegen de beslissing van de Amsterdamse rechtbank om de strafzaak te sta ken tegen 22 Hells Angels. Zij wor den beschuldigd van het vormen van een criminele organisatie. Volgens de rechtbank heeft het OM het recht verspeeld de Hells Angels te vervolgen, omdat afge luisterde gesprekken tussen ver dachten en hun advocaten tegen de regels in stelselmatig bewaard zijn gebleven. Voorzitter Harm Brouwer van het college van procureurs-generaal, de top van het Openbaar Ministe rie, erkende gisteren dat justitie 'een pijnlijke fout' heeft gemaakt. Maar hij vindt dat de rechtbank de fout hard heeft afgestraft. De Amsterdamse rechtbank ver klaarde het OM in alle 22 zaken niet ontvankelijk, omdat de blun ders zijn gemaakt in het onder zoek dat uiteindelijk alle verdach ten aangaat. President Daniël Uneputty van de Amsterdamse Hells Angels is blij dat de strafzaak van de baan is, maar hij baalt er van dat hij en zijn medeverdachten nu niet kun nen worden vrijgesproken. „Ik weet zeker dat we toch zouden winnen. Wij zijn een motorclub, geen criminele organisatie." Advocaat Nico Meijering, die de kwestie met de telefoongesprek ken aan de orde stelde: „Ik heb het gevoel dat we met ons kantoor een olifant hebben getackeld die stiekem door de porseleinkast wil de sluipen. Ik hoop dat dit leidt tot een cultuuromslag bij justitie." pagina 4: Hells Angels ongenaakbaar pagina 12 en 13: Vrouwe Justitia in het krachthonk 1^ Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de beslissing van de Amsterdamse rechtbank om de strafzaak te staken tegen 22 Hells Angels. ANTWERPEN - Vlaanderen houdt vast aan ontpoi dering van de Hedwigepolder en 't Zwin. Minis ter-president Kris Peeters zei dat gisteren bij het begin van de verdieping van de Schelde bij Ant werpen. Onder grote belangstelling van de media verklaarde Peeters dat de Scheldeverdragen wor- betere locaties voor natuurherstel, maar zei dat den uitgevoerd zoals die zijn goedgekeurd. Hij be- 'heel belangrijk is dat wat in het verdrag staat grijpt de Zeeuwse gevoeligheid rondom ontpolde- wordt uitgevoerd'. foto Wim Kooyman ring, maar wijst erop dat die in Vlaanderen ook pagina 3: commentaar bestaat. Hij snapt dat Nederland nog zoekt naar pagina 31: verdieping Schelde snel begonnen SCHOONEBEEK - De Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) gaat opnieuw olie winnen in het Drent se Schoonebeek. Daartoe heeft het bedrijf gisteren samen met partner Energie Be heer Nederland (EBN) besloten. De voorbereidende werkzaamhe den leveren enige honderden ba nen op. De winning moet in 2010 beginnen. De exploitatie van het olieveld in Schoonebeek, het grootste veld op het vasteland van Noord-Europa, werd in 1996 gestaakt omdat het toen niet langer rendabel was. Met nieuwe technieken denkt de NAM de taaie, stroperige olie nu wel renderend te kunnen winnen. De NAM wil de olie uit de grond halen met nieuwe technieken als horizontale boorputten en injectie van stoom onder lage druk. De NAM denkt de komende 25 jaar 100 tot 120 miljoen vaten ru we olie te kunnen produceren. Door het project stijgt de Neder landse oliereserve met 50 procent. Het olieveld onder Schoonebeek werd in 1943 ontdekt en geschat op een miljard vaten. Tussen 1948 en 1996 werden 250 miljoen vaten gewonnen. Hervatting van de productie bete kent niet dat de karakteristieke ja knikkers, de pompen die de olie vroeger naar boven haalden, terug keren. EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15 Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33 Cultuur: 35; Economie: 36 t/m 38; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. SLUIS - Het project Sluis aan Zee is van de baan. De gemeenteraad heeft het plan om onder meer Sluis vanuit zee bereikbaar te ma ken en appartementen en villa's rond de jachthaven te bouwen gis teravond afgewezen. De raad vindt het financieel risico te groot. De initiatiefgroep Sluis aan Zee BV reageerde verbijsterd: „Ons hele plan is naar de verdommenis." Zeeland kan best een maand zonder trein reageer op www.pzc.nl zie pagina 3 MENING Het is tijd voor ijsvrij eens 35% oneens aantal reacties: 428 I 65% Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1