Uitstootplan ligt onder vuur Buitenland Bij SieMatic in Zeeland: Keuken- ideeënboek als kerstcadeau SIEMENS Vroege mis uit angst voor zatlappen Vrijdag heten Milieubeweging en autofabrikanten wijzen Europees voorstel af. Time: Poetin persoonlijkheid van 2007 Kind mag geen Particulier bedrijf waakt over grensdorp Doodstraf twee leraren voor kinderprostitutie Uruguay staat verbintenis homo's toe Tgv ramt vrachtwagen in oosten Frankrijk Conservatief wint verkiezing Zuid-Korea Pakistanen uit geheime gevangenis vrijgelaten Zakkenrollers tijdens hadj gearresteerd Seksbelasting Keulen naar hoogtepunt GOES MIDDELBURG TERNEUZEN door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Milieubeweging en auto fabrikanten lopen te hoop tegen voorstellen van de Europese Com missie om de CO,-uitstoot door personenauto's aan banden te leg gen. De milieubeweging noemt de voorstellen een 'schouderklopje' voor de makers en berijders van suv's, terwijl de autolobby ze een bedreiging voor de werkgelegen heid en de toekomst van de Euro pese auto-industrie vindt. De Europese Commissie stelde LONDEN - Op steeds meer plaatsen in Groot-Brittannië houdt de Rooms-Katholieke Kerk zijn tradi tionele nachtmis op kerstavond niet rond middernacht, maar uren eerder uit vrees voor verstoringen door zatlappen. Dat meldden Brit se media gisteren. Volgens het rooms-katholieke weekblad The Tablet heeft de poli tie veel katholieke geestelijken aan geraden de dienst te verplaatsen naar vroeger in de avond. „Ik zal vanwege de dronkenlappen geen nachtmis houden om midder nacht", zegt pastoor Joseph McNul- ty uit Glasgow tegen het tijd schrift. „Dat zou te veel moeite kos ten." Maar ook de criminaliteit dwingt de kerk tot het vervroegen van de dienst. Pastoor Dennis Connor uit Liverpool houdt zijn nachtmis al om 18.00 uur. In zijn buurt is veel criminaliteit en durven mensen 's avonds laat niet meer de deur uit. „Oudere mensen zijn echt bang om tieners tegen te komen of mensen die net uit de pub komen", aldus pastoor Connor. dinsdag een boetesysteem voor, waarbij de fabrikanten vanaf 2012 moeten betalen als zij nieuwe au to's op de markt brengen die te veel kooldioxide uitstoten. Nieuwe auto's mogen dan gemiddeld maxi maal 130 gram CO, per kilometer uitstoten (nu nog 160 gram), dat door andere maatregelen tot 120 gram moet worden teruggebracht. Voor elke gram méér moet vanaf 2012 een boete van 20 euro per au to worden betaald. In 2013 stijgt de boete tot 35 euro, in 2014 tot 60 euro en in 2015 tot 95 euro. De norm van 130 gram is een gemid delde dat elke autofabrikant moet halen. Zij kunnen wel 'poolen'; fa brikanten die boven de norm zit ten, kunnen dat compenseren met collega's die auto's maken die er wel onder blijven. De voorstellen zijn ook in de com missie zelf omstreden. Zeker drie eurocommissarissen - de Duitser Verheugen (Industrie), de Frans man Barrot (Verkeer) en de Itali aan Frattini (Justitie), niet toeval lig afkomstig uit drie grote autopro- ducerende EU-landen - vonden de maatregelen te ver gaan. Zij vrezen ernstige gevolgen voor de auto-in dustrie. Jos Dings van de Europese milieu- ra^ Voor de Europese autofabrikan- ten gaan de Brusselse plannen voor kooldioxide-reductie veel te ver, voor de milieubeweging gaan zij niet ver genoeg. koepel Transport 8t Environment sprak van 'een stap terug'. „Het streefcijfer van 120 gram is al in 1995 afgesproken. De Europese Commissie is er na twaalf jaar in geslaagd die doelstelling te ver zwakken, in plaats van met een nieuwe te komen." De norm van 130 gram kan volgens Dings met bestaande technologie al worden gehaald. De Europese autofabrikanten voor spellen de ondergang van de indus trie (2,3 miljoen banen) als de voorstellen wet worden. Fiat-top man Sergio Marchionne noemt de boetes excessief De Duitse bonds kanselier Angela Merkel denkt dat het plan de Duitse autoindustrie zal schaden. PZC Donderdag 20 december 2007 7 NEW YORK - Time Magazine heeft de Russische president Vladimir Poetin gisteren uitgeroepen tot 'persoonlijkheid van het jaar 2007'. Het Amerikaan se blad roemt Poetin om zijn getoonde leiderschap in een land dat ge doemd leek te zijn tot chaos en verval. De 55-jarige president is volgens Time 'de nieuwe tsaar van Rusland' en het blad noemt hem gevaarlijk, want 'aan burgerlijke vrijheden is hem niets gelegen en de vrijheid van menings uiting interesseert hem niet'. foto Mikhail Klimentyev/EPA ROME - Een Italiaanse rechtbank heeft een stel verboden hun kind Venerdi, oftewel Vrijdag, te noe men. De rechtbank droeg de ouders op hun zoontje Gregorio te noemen, naar de heilige op wiens dag hij is geboren. Omdat de inboorling in de be roemde roman Robinson Crusoe van Daniel Defoe Vrijdag heette, kan die naam bij een hedendaags Italiaanse jongetje gevoelens van minderwaardigheid veroorzaken, redeneerde de rechtbank volgens de advocaat van de ouders. Mara en Roberto Germano overwegen bij het hooggerechtshof in beroep te gaan. Hoewel hun zoon op een zondag geboren is, kozen de ouders toch voor de naam Vrijdag. Zij wilden een ongewone, originele naam voor hun zoon, die op 3 septem ber in Genua het licht zag, en zien niets verkeerds aan de naam Vrij dag, zei hun advocaat Paola Rossi gisteren. De naam Vrijdag herin nert de ouders eerder aan de dag van de week dan aan het roman personage, zei de advocaat. Gemeentes in Italië zijn verplicht ongewone namen te melden. DEUTSCHKREUTZ - Uit angst voor criminele buitenlanders laten Oos tenrijkers een particuliere beveili gingsfirma hun grensdorp bewa ken. Het besluit komt kort voor het verdwijnen van de douane tus sen Oostenrijk en zijn oostelijke buurlanden. Door de patrouilles wil burgemeester Manfred Kölly van Deutschkreutz zijn burgers 'een gevoel van veiligheid' geven. PEKING - Een Chinees lerarenecht- paar dat 23 meisjes dwong seks te hebben met zakenmannen is ter dood veroordeeld. Dat heeft een rechtbankwoordvoerder in de Chi nese provincie Guizhou gisteren bekendgemaakt. Zes van de meis jes waren jonger dan 14 jaar. Naast de twee leraren waren veer tien anderen betrokken bij de kin derprostitutie, waaraan zo'n drie duizend euro werd verdiend. MONTEVIDEO - Uruguay staat als eerste land in Latijns-Amerika een officiële verbintenis tussen ho mo's toe. Homo- en heterostellen kunnen onder een nieuwe wet na vijf jaar samenwonen een officiële verbintenis met elkaar aangaan. Echt trouwen is vooralsnog niet mogelijk in het land, waar de be volking overwegend rooms-katho- liek is. GRENOBLE - In het oosten van Frankrijk, bij de grens met Zwitser land, is gisteren een tgv-trein op een vrachtwagen gebotst. Bij het ongeluk is de chauffeur van de truck om het leven gekomen en zijn vierendertig treinpassa- giers lichtgewond geraakt. Het ongeluk voltrok zich in de buurt vanTossiat, in de prefectuur Ain. De trein was op weg van Pa rijs naar Genève. SEOUL - De conservatief Lee Myung-bak (66) heeft gisteren de presidentsverkiezingen in Zuid-Ko- rea met overmacht gewonnen. Na telling van bijna alle stemmen bleek dat hij bijna de helft het elec toraat achter zich heeft gekregen. De ex-burgemeester van de hoofd stad Seoul vertegenwoordigt met zijn partij GNP de conservatieve politiek in Zuid-Korea. WASHINGTON - Pakistan heeft hon derd terreurverdachten vrijgelaten uit een geheim gevangenissys teem, meldde de New York Times. Volgens de oppositie zijn de vrijge laten gevangenen een deel van de vijfhonderd Pakistanen die in het geheim werden vastgehouden door Pakistaanse veiligheidsdien sten. Die werkten samen met de Amerikanen in de strijd tegen het internationaal terrorisme. RIYAD - Duizend als pelgrims ver klede Saudische agenten hebben tijdens de jaarlijkse bedevaart naar Mekka circa honderd zakkenrol lers opgepakt. Ook de dieven droe gen de ihraam-kleding (twee witte ongenaaide doeken) van de bede vaartgangers. De zakkenrollers wer den opgepakt in de buurt van de Arafat-berg, waar dinsdag het hoogtepunt van de hadj plaatshad. KEULEN - De Duitse stad Keulen verwacht dit jaar een recordop brengst van zijn seksbelasting. De autoriteiten gaan uit van ongeveer 1,4 miljoen euro, tegen 828.000 eu ro in 2006. Keulen voerde de seksbelasting be gin 2004 als eerste Duitse stad in. Zowel bordeeleigenaren als prosti tuees moeten betalen. Een prosti- tue is de stad per maand L50 euro verschuldigd. Dit is een mooie tijd om aan een nieuwe keuken te denken. Neem geen overhaaste beslissing waar u nog jaren spijt van heeft. Haal eerst bij ons het grote, inspirerende SieMatic Keukenideeënboek. Ons kerstcadeau voor u. Het is het meest geraadpleegde boek over keukens. Het laat zien wat er allemaal kan en vertelt waar u bij het kiezen van een keuken aan moet denken. Kom even langs in de showroom bij u in de buurt. Welkom! Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113 - 24 6464 www.plieger.nl SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl BouwCenter L0GUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logus-dehoop.nl wij adviseren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7