Sport Van Gaal niet blij met Everton2 PZC I 41 m ?y J 43 Koude start AZ alleen bij zege op Engelsen zeker van vervolg Uefa Cup. 45 Ongeluk vrachtauto Anky van Crunsven Frankrijk doet Landis in de ban Ook b-staal wielrenner Leukemans positief Elisabeth Willeboordse sportvrouw Rotterdam Luca Toni helpt Bayern München met vier doelpunten aan groepszege Pieter Vink naar het EK Nederlandse arbiters bij grote toernooien; Donderdag 20 december 2007 Wereldbeker driebanden Sluiskil van acquit met forum sssshejb* 1 NIJELAMER - In het Friese Nijelamer en in het Overijsselse Haaksbergen (bij Enschede) zijn gis teren de eerste schaatswedstrijden op natuurijs gehouden. In Nijelamer (foto) won de 21-jarige Ronald Mul der uit Zwolle wedstrijden op de korte baan (160 meter). Elma de Vries won In Haaksbergen de eer ste marathon. De 24-jarige Friezin uit Haule ont snapte tien ronden voor het einde uit het pelo ton en reed solo naar de eindstreep. Bij de mannen won ook een Fries, Arjen Stroetin- ga. De automomteur was het snelst in de massas print. Bob de Vries werd tweede. Jan Maarten Hei- deman derde foto Vincent Jannink ALKMAAR - Everton treedt van avond tegen AZ in de laatste wed strijd van de poulefase van de Ue fa Cup aan met een veredeld twee de elftal. Trainer Moyes gunt veel basisspelers rust voor de competi tiewedstrijd van zondag tegen Manchester United. Everton, dat al geplaatst is voor de volgende ron de, liet Tim Howard, Joseph Yobo, Mikel Arteta, Tim Cahill en topsco rer Ayegbeni Yakubu gisteren thuis. Naast die vijf belangrijke spelers bleven ook de geblesseerden Phil Neville, Leon Osman en de Neder lander Andy van der Meyde achter in Liverpool. Van der Meyde heeft een scheenbeenblessure. „Wij zitten in de Engelse competi tie in een hectische periode", al dus Moyes gisteren. „Iedereen zal begrijpen dat wij tegen AZ niet in de sterkst mogelijke samenstelling spelen." Naast Manchester United neemt Everton het voor de jaarwis seling ook nog op tegen koploper Arsenal. AZ-trainer Van Gaal rekent zich niet rijk. „Everton is dit gewend", weet hij. „In de vorige drie groeps wedstrijden hebben ze steeds met verschillende spelers gespeeld. Ze wonnen alle drie keer. Van Gaal vindt het een nadeel dat hijzijn team moeilijk kan voorbe reiden, omdat hij in het ongewisse verkeert over de opstelling van de Engelsen. „Dat maakt het voor ons moeilijker. Om door te gaan naar de volgende ronde moet AZ minimaal derde worden in de groep. Bij winst op Everton is de club daar zeker van. Bij een gelijkspel is AZ afhankelijk van Nürnberg, dat uit tegen Laris- sa speelt. Verliest Nürnberg dan zou AZ zelfs met een (kleine) ne derlaag tegen Everton toch nog naar de volgende ronde kunnen gaan. Hoofdklasser Kloetinge zet drie spelers uit de eerste selectie Tip? sport@pzc.nl LONDEN - De vrachtauto met de twee toppaarden van Anky van Grunsven heeft in de buurt van Dover een ongeluk gehad. Het voertuig botste een onverlich te weg op een stilstaande auto. De chauffeur en groom alsmede de toppaarden Salinero en Paint it Black bleven ongedeerd. Van Grunsven zat niet in de wagen. Ze had in dinsdagavond in LonL> den de kür op muziek gewonnen met Salinero. PARIJS - Het Franse antidopingbu- reau AFLD heeft wielrenner Floyd Landis tot 29 januari 2009 ge schorst. Landis werd vorig jaar juli in de Tour betrapt op doping. De Amerikaan werd in september al geschorst door het Amerikaanse orgaan Usada. Door de nieuwe schorsing mag Landis geen Franse koersen meer rijden die door ande- re dan de internationale wieler bond UCI zijn georganiseerd. BRUSSEL - Wielerploeg Predictor- Lotto wacht tot medio januari met maatregelen tegen Björn Leuke mans. De Belg kreeg deze week te horen dat ook bij de contraexperti se bij hem lichaamsvreemd testos teron aanwezig was. Leukemans bevestigt de positieve b-staal, maar ontkent dope te hebben ge- bruikt. Gisteren werd ook bekend dat ook de b-staal van de Span jaard Mayo positiefis op epo. ROTTERDAM - De voormalige Mid delburgse judoka Elisabeth Wille boordse is gisteravond uitgeroepen tot sportvrouw van de stad Rotter dam. Willeboordse, die in 2005 naar de Maasstad verhuisde, had haar uitverkiezing onder meer te danken aan haar bronzen medaille op het WK en aan vier zeges in wereldbekerwedstrijden. Bij de mannen werd basketballer Francis co Elson gekozen. MUNCHEN - Liefst vier doelpunten van de Italiaanse spits Toni lever den Bayern München gisteren plaatsing voor de volgende ronde in de Uefa Cup op. De Zuid-Duitsers wonnen met 6-0 van Aris en plaatsten zich als groepshoofd, net als de landgeno ten van Bayer Leverkusen, het Spaanse Getafe en het Franse Bor deaux. Getafe verloeg Anderlecht met 2-1. De Belgen hadden geluk dat het Israëlische Tel Aviv zich verslikte (1-3) in het al kansloze Aalborg. Anderlecht werd daar door toch nog derde in groep G achter Getafe en Tottenham Hots pur. Bayern had de zege nodig op het Griekse Aris Saloni. Het Portu gese Braga werd dankzij een 2-0-zege op het Servische Rode Ster tweede in groep F, Bolton Wanderers was al uitgespeeld en werd derde. Leverkusen werd groepswinnaar in poule E dankzij een 5-0-zege bij FC Zürich. De Zwitsers plaatsten zich eveneens, net als Spartak Mos kou dat wel verloor (2-1) bij het Franse Toulouse. Bordeaux won - bij Panionios, dat daardoor nog werd ingehaald door het Turkse Galatasaray. De Zweden van Hel singborg plaatsten zich eveneens. PZC Willem Adriaansens bron ANP Scheidsrechter Pieter Vink is door de Uefa uitgenodigd voor het EK voetbal in 2008. Hierdoor sluit hij aan bij een illuster Nederlands rijtje. Vink behoort sinds 2001 tot de nationale A-categorie, fluit sinds 2004 internationaal en kreeg in juli van dit jaar een plaats op de elitelijst van de Uefa. De nu 40-jarige Vink debuteerde in 1983 als arbiter bij de amateurs. Charles Corver 1980 Jan Keizer Bep Thomas 1984 1988 John Blankenstein Mario van der Ende 1992 1996 Dick Jol Pieter Vink 2000 2008 J.F. van Moorsel 1934 Karei van der Meer Leo Hom 1950 1962 Lau van Ravens Arie van Gemert 1970 1974 Charles Corver jan Keizer 1978 en 1982 1986 Mario van der Ende 1994 en 1998 Jan Wegereef 2002

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71