Gooische Vrouwen dik in de glansverf De laatste mens in New York aakt Lamswaarde niet Alles is mogelijk, als je het maar hard genoeg wilt L PZC Donderdag 20 december 2007 3 7 Sanne Wallis de Vries, Bracha van Doesburgh en Hadewych Minis in Moord- wijven. foto CPD Neem een tv-serie als Gooische Vrouwen, zet alles nog eens extra dik in de glansverf, en ziedaar, de zwarte komedie Moordwijven van Dick Maas is geboren. In Moordwij ven is alles maar dan ook echt alles over-the-top, van de omvang van de decolletés tot het knalroze van de Hummer die zich door de Am sterdamse binnenstad boort. Regisseur Maas (Flodder-films, De liftneemt opgewekt een loopje met de Bij ons in de PC-vrouwen en hij doet dat op de beproefde manier door tot in het belachelijke te overdrijven. De facelifts, de champagne, de botox, de kleertjes, de echtgenoten die voor dat alles betalen, de ledigheid en de opper vlakkigheid - het passeert allemaal de revue. Drie dames die zich zorgen maken over hun leeftijd, met te veel geld en te veel vrije tijd, hebben zich in het hoofd gezet dat een van de echtgenoten vreemd gaat met een 'jong kipje'. Omdat zoiets het ein de van hun luxeleventje zou kun nen betekenen, besluiten ze van zelfsprekend om de man te ver moorden. Daar is een huurmoor denaar voor nodig. Die heeft ook zo zijn kwetsbare kanten. Op weg naar het doel gaat er veel mis en vallen er heel wat lijken, maar nie mand laat daar een traan om. MOORDWIJVEN Film. Regie: Dick Maas. Te zien in Vlissingen, Goes en Terneuzen. door Hetty van Rooij Het is vermakelijk amusement, Maas houdt de vaart er goed in en het ziet er mooi, duur en glad uit, met al die zonnebrillen, zuurstok kleurtjes en gecoördineerde lui paardprints. Maar toch is Moord wij ven niet echt een goede film. De grappen zijn af en toe aardig, maar vaak niet spitsvondig genoeg, de dialogen zijn onvoldoende scherp en de acteerprestaties zijn matig. Daar kan Pierre Bokma niets aan verhelpen, want die wordt al na drie minuten neergeschoten. Af en toe slaat Dick Maas in zijn overdrijving de plank gewoon mis. Als hij een Holocaust-rockband laat opdraven, bijvoorbeeld, of wanneer een sportvliegtuigje zich in een Amsterdams kantoorge bouw boort. Gelukkig is daar Kees Boot als de huurmoordenaar met een voorliefde voor Cliff Richard, die nodig naar een plastisch chi rurg moet. En dat maakt weer veel goed. 'Het gaat niet, bestaat niet', zo luidt de opgewekte moraal van de derde film van het populaire trio K3: K3 en de Kattenprins. Om te de monstreren dat alles mogelijk is, als je het maar hard genoeg wilt, lopen Karen en Kristel door mu ren en leren ze vliegen. Ondertussen springt Kathleen met een geïmproviseerde parachute van een hoge rots af. Om te voor komen dat de jeugdige fans al die halsbrekende toeren thuis zullen nadoen, eindigt de film met een heuse waarschuwing, die er op neerkomt dat 'het gaat niet' wel de gelijk bestaat. Los van dit alles levert K3 precies wat de doelgroep er van verwacht. De eeuwige bakvis Kathleen reist naar een sprookjesland, omdat ze hoopt dat zij de Ware is voor de prins uit de titel. Het met een pruik als een zwabber getooide K3 EN DE KATTENPRINS Film. Regie: Matthias Temmermans. Te zien in Goes, Vlissingen en Terneuzen. door Fritz de jong heerschap blijkt te zijn betoverd. Als hij niet voor middernacht met zijn Ware Liefde trouwt verandert hij in een kat. Kathleen en Karen willen niet door het leven als K2 en reizen daarom hun vriendin achterna, ge holpen door een stuntelende fee (leuke bijrol van Terence Schreursj die hun vliegles geeft. Dat dit sprookje goed afloopt zal niemand verbazen. Bij K3 kom je nu eenmaal nooit voor verrassin gen te staan. „Dit is mijn ground zero", ver klaart een wetenschapper, wan neer hij in I Am Legend het ramp gebied New York weigert te verla ten. Het lijkt een toespeling op 9/11, maar het befaamde, al twee keer eerder verfilmde boek van Ri chard Matheson waar deze science- fictionthriller op is gebaseerd, is een klassieker uit de jaren vijftig. Will Smith speelt de onderzoeker die een zeldzame overlevende is van een hoogmoedig medisch ex periment dat tot doel had kanker te genezen. Het daarbij gebruikte virus heeft echter vrijwel de gehe le mensheid weggevaagd. Smith is als door een wonder immuun, net als zijn trouwe hond Sam. Die lege, door onkruid overwoe kerde wereldstad, een halve jungle I AM LEGEND Film. Regie: Francis Lawrence Met: Will Smith. Te zien in Vlissingen, Goes en Terneuzen. door Leo Bankersen waar zelfs leeuwen ronddwalen, daar heeft voormalig clipmaker Francis Lawrence behoorlijk zijn best op gedaan. Die onwerkelijke verschrikking is sterk en beeldend neergezet en goed gedoseerd - niet alles wordt meteen onthuld. Jam mer genoeg gooit Lawrence op ze ker moment zijn terughoudend heid overboord. Zodra duidelijk is waarom Smith iedere keer zijn stoep met ontsmettingsmiddel be sproeit als hij zijn tot fort omge bouwde woning binnengaat om daar in de kelder akelige experi menten uit te voeren, wordt het meteen een stuk banaler, 's Nachts komen namelijk de horden bloed dorstige, maar lichtschuwe mutan ten uit hun holen. Met hun razernij grijpt Lawrence terug op oude horrorclichés. De overdaad aan vampier- en zombie stereotiepen doet veel afbreuk aan de serieuzere kanten van deze doemfantasie. Ondanks mooie, breekbare momenten met de op duikende Alice Braga, komt I Am Legend beter uit de verf als actie film dan als een op de valreep toch wat zweverige fabel over ge loof en kennis. jnnen beter op voorhand hun geld terugvragen.' foto TiDi Graphics den. Ik kreeg een verzoek om op 5 januari mijn eindejaarsshow nog eens te doen. Doe ik niet. Geen zin in. Aan een band zou je dat eerst nog eens moeten voorleg gen." Het idee voor een theatershow ontstond in april, toen jazzclub Porgy Bess zijn vijftigjarig be staan vierde met een theater avond. Harte was presentator en moest improviseren toen het orgel van Kenny Werner dienst weiger de. „Achteraf zei een aantal toe hoorders dat ik een leuk stukje ca baret had gedaan. Vervolgens be gon het idee te leven om in Porgy een conference te houden. Klein schalig dus. Maar mijn broer ]an is wat impulsiever. Die belde meteen het Scheldetheater, waarna we bin nen een week moesten beslissen. Het programmaboekje moest na melijk worden gedrukt. Toen heb ik maar 'ja' gezegd, ook al wist ik totaal nog niet wat Champagne met een babbelaar zou gaan wor den. Vandaar dat al die aankondi gingen ook zo schimmig zijn, ha- ha!" Ook nu hult Harte zich, zoals een cabaretier betaamt, nog in nevelen over de inhoud van zijn show. Nou vooruit, een paar tipjes van de sluier dan. „Ik laat mij groten deels leiden door de actualiteit. In Nederland en Zeeland. In novem ber heb ik alles op een hoop ge gooid en het beste eruit gehaald. En ja, toen baalde ik van die knup pelende agenten in Middelburg. Die konden nog maar net mee in mijn show. Verder probeer ik niet te eilandgebonden te werk te gaan. Een scheefliggende stoeptegel in Zaamslag houdt mensen in Lams waarde niet bezig, toch? Ik pro beer dus in te spelen op een 'Zeeuws gevoel'. Ook door mijn ei gen 2007 te laten passeren. Want wat komt er allemaal op je af als je trouwt, een kind krijgt en strijdt tegen overgewicht (ik weet het, ik moet echt weer gaan sporten). O ja, en ik ben er ook achtergeko men dat prins Bernhard niet twee, maar drie buitenechtelijke kinde ren heeft." Maikel Harte, Champagne met een babbelaar. Zo 23 december, 14.30 uur, 't kerkje van Ellewoutsdijk (uitv.). Do 27 december, 20.00 uur, Stadsschouwburg Middelburg. Vr 28 en za 29 december, Scheldethea ter in Terneuzen (beiden uitv.) Show bij Omroep Zeeland Oudejaarsavond is op televisie uitgegroeid tot het domein van de meest aansprekende confe renciers van het land. Omroep Zeeland springt daar op in. Op oudejaarsavond is vanaf 18.30 uur tot nieuwjaars dag 14.00 uur elk uur de show van Maikel Harte te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67