Spsrt Louis Dallinga gaat voor prolongatie van titel op Schelde Toptoernooi Slot ATB-Cup alleen nog om de eer Kloetinge zet drie spelers uit selectie NHL legt Simon recordstraf op Oud Juventusbaas is nog lang niet uit de schijnwerpers verdwenen Sluiskilse biljarter is grote kanshebber in Burgh Haamstede. Manipulator Luciano Moggi duikt nog altijd overal op. S PZC Donderdag 20 december 2007 145 Edzard van Ewijk in actie tijdens de wedstrijd om de ATB Cup in Westerschouwen. foto Marijke Folkertsma door Joop van den Oudenhoven GOES - Louis Dallinga verdedigt niet alleen zijn titel in het presti gieuze Schelde Toptoernooi, de bil jarter van SBC uit Sluiskil is ook absolute kanshebber op prolonga tie van die titel. Het zou de derde op rij en de vijfde in totaal zijn. Dallinga houdt echter de nodige slagen om de arm. „In het bandsto ten en het driebanden moet het wel lukken. In het kader ligt dat wat anders. Dat spel speel ik nooit meer. Dus daar ben ik lang niet ze ker van", aldus Louis Dallinga, die Piet de Koeyer als zijn belangrijk ste belager en Jaap van der Weijde als een gevaarlijke outsider be schouwt. Dat er een ander podium komt dan de laatste twee jaar staat vast. Frits Bakker, vorig jaar tweede, is betrokken bij de voorbereidingen van het wereldbekertoernooi in Sluiskil en schreef niet in. Hij Het Schelde Toptoernooi voor bil- jarters begint morgen in sport centrum Westerschouwen in Burgh Haamstede. Louis Dallinga is favoriet voor de eindzege. GOES - Besar Xhoxhaj, Joël Manusa- ma en Alexander Veljanovski zijn per direct verwijderd uit de eerste selectie van zaterdag-hoofdklasser Kloetinge. De technische staf van de club kwam tot dit besluit na een halfjaarlijkse evaluatie van de spelersgroep. In die evaluatie komt altijd aan de orde met wie Kloetin ge volgend seizoen niet verder wil. „Van deze drie spelers verwachten we niet dat ze het niveau zullen be reiken dat we bij Kloetinge nodig hebben. Daarom nemen we af scheid", verklaarde hoofdtrainer Diederik Hiensch gisteravond. Dat Xhoxhaj, Manusama en Vel- bleek niet de enige. Want toen de inschrijfdatum was verstreken, wa ren er slechts acht aanmeldingen. De verlengde inschrijftermijn le verde vier extra inschrijvingen op. De geplande voorwedstrijden gin gen op Schouwen en de Bevelan- den wel door, maar stuitte in Zeeuws-Vlaanderen op proble men. Johnny Rottier trok zich te rug om privéredenen en Jean-Paul de Kraker wegens rugklachten. De wedstrijdleiding besloot de strijd dan maar met tien deelnemers aan te vangen. Dat is voor de eerste keer in de geschiedenis. De biljarters spelen in twee poules van vijf een halve competitie in het kader 38/2 (100 punten), band stoten (50) en driebanden (15). De poulewinnaars spelen de finale, de nummers twee om de derde en vierde plaats. Het toernooi in sportcentrum Westerschouwen in Burgh Haamstede begint morgen. De aanvang is dagelijks om 11.00 uur. De finale begint zondag rond 15.00 uur. Poule-indeling. A: Louis Dallinga (Sluis kil), Jaap van der Weijde (Noordgouwe), Sjaak Walhout (Heinkenszand), Jan Eicken- boom (Zierikzee) en Leen van Boven (Vlissingen). B: Piet de Koeyer (Biervliet), Danny Walhout (Heinkenszand), Henk Wielaard (Ooltgensplaat), Jo Alleijn (Vlis singen) en Piet Verschure (Nieuwerkerk). janovski - alledrie zon anderhalf jaar actief bij Kloetinge - meteen niet meer welkom zijn, komt door dat Hiensch na de winterstop met een kleinere spelersgroep verder wil. Die moet de strijd tegen degra datie aanbinden. Hiensch:„Daarin moeten we ons zo min mogelijk la ten afleiden door randzaken. He laas ben je dan genoodzaakt om een minder sympathiek besluit te nemen." Besar Xhoxhaj en Joël Manusama zouden al hebben aangegeven na de winterstop elders te willen gaan voetballen. Alexander Vel janovski verkast wellicht niet. door Wim de Vos HEINKENSZAND - Camping Stelle- plas nabij Heinkenszand vormt za terdag het decor van de finalewed strijd om de Zeeuwse ATB-Cup. Slotwedstrijd is echter een betere benaming. Want zowel bij de man nen als vrouwen staat het vast wie de winnaarsbeker mee naar huis mag nemen. In Kruiningen slaagden de leiders in de verschillende klassementen er afgelopen zaterdag in de concur rentie van zich af te houden. In de A-categorie leidt Edzard van Ewijk met elf punten voorsprong op Rob bert Vleugel. Die kan echter nog slechts negen punten aan zijn to- NEW YORK - De Amerikaanse ijs- hockeyleague (NHL) heeft de Ca nadees Chris Simon gisteren een recordstraf van dertig wedstrijden schorsing opgelegd. De aanvaller van de New York Is landers ging afgelopen weekeinde tijdens het duel met de Pittsburgh Penguins (2-3) met zijn volle ge wicht op de voet van Jarkko Ruutu staan. Het Finse slachtoffer taal toevoegen, zodat voor hem niet meer dan een tweede plaats in het verschiet ligt. Voor het klassement komen de beste zeven scores uit de negen wedstrijden tellende cyclus in aan merking. Ook bij de vrouwen zal Christel Janssen haar titel van vorig jaar met minimaal één jaar verlengen. De Aagtekerkse renster moest dit jaar wel tot het uiterste gaan om dat zij in de Belgische Anja Geld hof onverwachts een taaie tegen standster kreeg. Geldhof slaagde er in drie wedstrijden op haar naam te schrijven, maar op het juiste mo ment slaagde Janssen er in om het lag weerloos op het ijs. „Het was afschuwelijk", oordeelde Colin Campbell van de tuchtcommissie van NHL. „Gelukkig heeft Ruutu er geen ernstig letsel aan overge houden." De 35-jarige boosdoener heeft een naam hoog te houden als geweld dadig en hardleers ijshockeyer. Si mon werd in zijn carrière al acht maal geschorst. De langste uitslui- initiatief definitief naar zich toe te trekken. Zij won vijf wedstrijden en heeft nu zeven punten voor sprong, terwijl Geldhof haar pun- tenaantal nog met maximaal zes punten kan verhogen. In de B-cate gorie gaat de overwinning wel naar België. Franky Taelman zal opnieuw gehuldigd worden als winnaar. Hoewel zaterdag alleen de eer op het spel staat, kan het in Heinkens zand nog een interessante koers worden op het parcours dat is uit gezet in de omgeving van camping Stelle. Na afloop van de wedstrij den is de prijsuitreiking van de Zeeuwse ATB-Cup. ting was 25 duels. Die kreeg hij in maart van dit jaar omdat hij Ryan Hollweg (New York Rangers) met een stick in het gezicht sloeg. Chris Simon speelt sinds 1992 in de NHL. Ondanks zijn langdurige schorsingen beleeft hij een indruk wekkende carrière. In 1996 won hij met Colorado Avalanche de Stanley Cup, de hoogste haalbare titel in de NHL. UIT SCHAATSEN Haaksbergen. Eerste marathon natuurijs. Mannen, 125 ronden: 1. Stroetinga, 2. Bob de Vries, 3. Heideman, 4. Timmerman, 5. Huis man, 6. Boeve, 7. Van Eek, 8. Hoogenboom, 9. Fabriek, 10. Borst. Vrouwen, 60 ronden: 1. El- ma de Vries, 2. Zielman, 3. Bakker, 4. Huisman, 5. Bekkering, 6. Sterk. VOETBAL Uefa Cup. Tweede ronde, vierde en laatste wedstrijd. Groep E Toulouse-Sp. Moscou 2-1, FC Zurich-Leverku- sen 0-5. Eindstand Leverkusen 4 3 0 1 9 8 -2 Spartak M 4 2 1 1 7 4 -3 FC Zurich 4 2 0 2 6 4 -7 Sparta Praag 4 1 1 2 4 4 -5 Toulouse 4 1 0 3 3 4 -7 Groep F Braga-Rode Ster 2-0, Bayern München-Aris 6-0. Eindstand: Bayern M 4220812-5 Braga 4 1 3 0 6 5 -3 Bolton W 4 1 3 0 6 5 -4 Aris 4 12 15 5-8 Rode Ster 4 0 0 4 0 2 -9 Groep G Getafe-Anderlecht 2-1, Hapoel-Aalborg BK 1-3. Eindstand: Getafe 4 3 0 1 9 7 -5 Tottenham H 4 2 1 1 7 7 -5 Anderlecht 4 12 15 5-4 Aalborg BK 4 1 1 2 4 7 -7 Hapoel 4 1 0 3 3 -8 Groep H Galatasaray-Aust.Wien 0-0, Panionios-Bor- deaux 2-3 Eindstand: Bordeaux 4 4 0 0 12 9 -5 Helsingborg 4 2 1 1 7 8 -5 Galatasaray 4 1 1 2 4 6 -5 Panionios 4 1 1 2 4 4 -7 Austria Wien 4 0 13 1 1-6 Eerste drie naar volgende ronde ZAALVOETBAL Burgh-Haamstede. Pepsi-cola Indoor Socce- revent. Poule 2: SKNWK-Mevo 4-2, Dreischor-Renesse 10-1, Mevo-Dreischor 3-6, Renesse-SKNWK 2-3, SKNWK-Dreischor 6-1, Renesse-Mevo 3-6. Eindstand: 1SKNWK 3-9 (13-5), 2. Dreischor 3-6 (17-10), 3. Mevo 3-3 (11-13), 4. Renesse 3-0 (6-19) voor meer uitslagen zie www.pzc.nl door Eelco van der Linden ROME - Hij was het symbool van het corrupte Italiaanse voetbal, de spin in het web die alles en ieder een manipuleerde. Luciano Moggi, oud directeur-generaal van Juven- tus, mocht zich van de sportrech ters in 2006 vijf jaar lang niet be moeien met voetbal. Maar Moggi, de man die manipu leerde met het aanstellen van scheidsrechters, verdween niet. Hij dook op in allerlei tv-program- ma's, hield spreekbeurten en werd de held van al die Italianen die vin den dat wie het juiste netwerk heeft niet hoeft te luisteren naar de wet. Een cynisch adagium dat ook van toepassing is op iemand als Silvio Berlusconi, die juist wordt vereerd omdat hij er altijd in slaagt de dingen op zijn manier te regelen. Ernstig? Voor Silvio Berlusconi he lemaal niet. De ex-premier en eige naar van AC Milan reduceerde de hele zaak tot een uitvloeisel van Silvio Berlusconi vindt dat het met de corruptie in het Italiaan se voetbal wel meevalt. Hij ziet alles als een uitvloeisel van nor male wedijver tussen clubs. normale wedijver tussen voetbal clubs. Milan eindigde in de compe titie tweemaal achter Juventus, maar kreeg niet de landstitel toen Juventus gediskwalificeerd werd. In 2005 werd de titel helemaal niet uitgereikt en in 2006 ging die naar nummer drie, Inter Milaan. De steek was dan ook dit keer niet bestemd voor Juventus maar voor stadgenoot Inter. Die staat aan kop van een competitie waarin Juven tus glorieus is teruggekeerd en AC Milan uitermate slecht presteert. Zondag staan beide teams tegen over elkaar. De Italiaanse sport pers ziet de woorden van Berlusco ni als een 'authentiek opwarmer tje'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65