Sport Sluiskil blijft hopen op Sayginer Leushuis heeft advies voor Zeeuwen Bij iedere wedstrijd in world cup wordt straks met tijdklok gespeeld. Willeboordse brengt discussie op gang tijdens forum Sluiskil. Tennisster Bartoli moet naar China Wielrenner Pronk vindt onderdak Angulo volgende slachtoffer Koeman Hedwiges Maduro stelt beslissing uit Paes wil dubbelen met Bhupathi S PZC Donderdag 20 december 2007 43 door Barry van der Hooft SLUISKIL - Het leek een presentatie te worden die louter met goed nieuws was gevuld. Tot de naam van Semih Sayginer viel. De Turk se topbiljarter is vanwege zijn plek in de mondiale toptwaalf automa tisch geplaatst voor de world cup in Sluiskil. Een hoog opgelopen conflict tus sen de Turkse biljarters en hun bond maakt zijn deelname echter uiterst onzeker. De organisatie blijft hopen op de komst van de publieksspeler. De kans is groot dat die hoop ijdel is, omdat Saygi ner een schorsing boven het hoofd hangt. Als hij die daadwerkelijk krijgt, neemt de wereldbond UMB die automatisch over en is de Turk uitgesloten van deelname aan de world cup in Sluiskil. Het aantal Turkse spelers zou daarmee tot nul worden gereduceerd, omdat de bond weigert zijn landgenoten in te schrijven. Het zou een smetje zijn op een toernooi dat nog altijd op een over weldigende belangstelling uit de hele wereld kan rekenen. „Binnen vier dagen waren alle 152 startbe wijzen vergeven", vertelde voorzit ter Meerten Dallinga met gepaste trots. „En dan hebben we ook nog 26 spelers op de reservelijst staan. We weten nu ook al dat de tribu nes iedere dag vol zitten. Voordat op onze website stond dat de toe gangsbewijzen beschikbaar waren, was het toernooi al uitverkocht." De kwalificaties voor de vierde edi tie in Sluiskil starten maandag 21 januari, opnieuw met een groot aantal Zeeuwse spelers. Vier dagen later worden de laatste kwalifica ties afgewerkt, waarna het hoofd toernooi op vrijdag 25 januari om 10.45 officieel wordt geopend. De finale staat zondag de 27e om 13.50 nv De kans dat Semih Sayginer aan het toernooi om de world cup in Sluiskil deelneemt is klein. De Turkse biljarter heeft nog steeds een conflict met zijn bond. uur gepland. „We zullen opnieuw met een strak schema werken", merkte wedstrijdleider Louis van Ingelgem op. De Belg kwam de afgelopen jaren nogal eens in tijdnood, doordat partijen behoorlijk uitliepen. Die problematiek lijkt tot het verleden te behoren, nu vanaf de allereerste partij met een tijdklok wordt ge werkt. Iedere speler krijgt vijftig se conden om te stoten. De world cup wordt evenals vorig jaar voorafgegaan door een interna tionaal jeugdtoernooi. Dallinga: „Vorig jaar hadden we twaalf spe lers, nu hebben zich er al 26 aange meld. Dat zijn er eigenlijk te veel. Toch gaan we ze allemaal zo veel mogelijk laten spelen." door Barry van der Hooft SLUISKIL - Voordat de vraag kon worden gesteld waarom Hoek on der zijn bewind zo veel verliest, haakte Willem Leushuis snel in op de woorden die Elisabeth Wille boordse kort daarvoor had uitge sproken. „Ik ben een Brabantse we reldburger", zei de voetbaltrainer. „Maar ik merk behoorlijk wat cul tuurverschillen met Zeeuwen. Ze zijn zuinig, behoudend en dat zijn best goede eigenschappen. Maar ik heb een andere instelling." Leushuis nam gisteren aan het eind van de middag plaats in een sportpanel, met coryfeeën uit ver schillende sporten. Willeboordse kreeg als eerste het woord, omdat ze 's avonds ook nog verplichtin gen had in Rotterdam. De succes volle judoka, afkomstig uit Middel burg, bekende dat ze de afgelopen jaren geregeld last had gehad van faalangst. „En dat is niet goed als je zo de mat opstapt", analyseerde ze. „Nu heb ik daar veel minder last van. En ik durf daarom ook te zeggen dat ik op de Olympische Spelen voor goud ga." Het leverde applaus op vanuit de goedgevulde zaal, die heel anders reageerde op de woorden van Leus huis. „Zij gaat voor goud. Ik vind het grappig dat een Zeeuwse dat zegt, want dat hoor je hier niet vaak. Die faalangst waar ze het over had, vind ik wel bij het beeld passen dat ik van Zeeuwen heb. Daarom heb ik ook een welge meend advies. Ze moeten hier eens wat brutaler en zelfbewuster worden." Over de tegenvallende re sultaten met Hoek was hij even la ter ook duidelijk. „We moeten als coach en team nog naar elkaar toe groeien. Toch slaap ik nog steeds goed, al ben ik wel wat vroeger wakker..." De discussie over het zelfbewustzijn van Zeeuwse spor ters was daarmee niet ten einde, omdat ook Jean Paul de Bruijn zich erin mengde. De Hulster bil jarter, zesvoudig Europees en één Voetbaltrainer Leushuis: 'Zeeuwen moeten brutaler en zelfbewuster worden'. keer wereldkampioen bandstoten, pakte onlangs voor het eerst de Ne derlandse titel in het driebanden. „Dat heeft me moraal gegeven", bekende De Bruijn. „Ik had niet op die titel gerekend, die kwam ei genlijk uit het niets voorbij. Maar ik kreeg wel het besef dat ik meer kan dan titels winnen in het band stoten. Dat heeft jaren geduurd en nu sla ik met mijn vuist op tafel. Mijn tegenstanders moeten weten wie De Bruijn is. Het waren opmerkelijke woorden, bij een forum waarin ook Ray mond Ceulemans, de wielrenners Koos Moerenhout en Adri van der Poel en de ingevlogen Turkse bil- jartes Gulsen Degener en Murat Tuzul aan het woord kwamen. De oude meester Ceulemans, inmid dels zeventig jaar oud, babbelde er weer lustig op los. Hij staat nog ge regeld aan het biljart en kreeg op de valreep een welgemeend com pliment van De Bruijn: „Iedere driebander houdt nog steeds reke ning met Raymond. Als hij straks honderd wordt, is hij nog steeds gevaarlijk." PARIJS - Tennisster Marion Bartoli riskeert uitgesloten te worden van deelname aan de Olympische Spe- 1 len als ze weigert met de Franse ploeg in China te spelen in de eer ste ronde van de Fed Cup. Bartoli, op Wimbledon in de kwartfinales de baas over Michaël- la Krajicek, kreeg gisteren een waarschuwing van de Franse ten- nisbond. Fed Cup-captain Goven heeft al aangegeven Bartoli mee te willen nemen naar China, maar de hoogst genoteerde Franqaise op de wereldranglijst vindt de trip niet in haar planning passen. RIJSWIJK - Wielrenner Matthé Pronk heeft in Cycle Collstrop een nieuwe ploeg gevonden. De 33-jari- ge renner reed ook al voor de voor loper van deze ploeg, Unibet.com. Het team 'degradeert' voor ko mend seizoen in status van ProT- our naar waarschijnlijk pro-conti- nental. Jacques Hanegraaf, bestuur der van de nieuwe ploeg, ver wacht binnen een paar dagen dui delijkheid te hebben over de de nieuwe status. Tot nu toe is Pronk de enige Nederlander in het team van Cycle Collstrop. VALENCIA - Valencia-trainer Ro nald Koeman lijkt steeds meer be zig met een grote schoonmaak in zijn selectie. Nadat hij dinsdag al Santiago Canizares en David Albel- da uit de selectie zette - het duo moet inmiddels de club verlaten - bleek gisteren ook middenvelder Miguel Angel Angulo niet langer gewenst. De maatregel zorgde voor veel ophef Spelersvertegen woordiger Jose Luis Tamargo: „Het is een schok. Angulo is niet van plan de club te verlaten en wacht op wat er gaat gebeuren." AMSTERDAM - Hedwiges Maduro heeft nog altijd geen beslissing ge nomen over zijn sportieve toe komst bij Ajax. De Amsterdamse club deed de middenvelder in september een aanbieding met als deadline 19 de cember. Maduro liet die gisteren passeren. Technisch directeur Mar tin van Geel reageerde teleurge steld: „Het liefst had ik vandaag ge hoord dat hij graag bij Ajax blijft. Ik moet zorgen dat de selectie van Ajax op peil blijft. Dan kan ik niet stilzitten en blijven wachten." MUMBAl - Leander Paes is bereid in Peking met zijn oude partner Mahesh Bhupathi de baan op te stappen om te proberen India aan een olympische tennismedaille te helpen. Het duo leeft sinds een jaar in on min. Nu lijkt de 'Indian Express', die in Athene het duel om brons verloor, toch weer aaneengekop- peld en rijklaar. „Het is een logi sche keus voor Mahesh en mij op de Olympische Spelen samen te dubbelen. Ik zie ernaar uit", zei de 34-jarige Paes gisteren. T-ndVni 1 oLAsnwuwg k^fpzc: Rabobank! TVTH HlïKtN Grontmijï Rabobank! GiChtrtliji iS'oVoR*- Ra&ö&anX] KW*** Deelnemers aan het forum, van links naar rechts: Koos Moerenhout, Adrie van der Poel, Elisabeth Willeboordse, Raymond Ceulemans, Jean-Paul de Bruijn, Sultan Degener en Willem Leushuis. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63