Sport Jelle Klaasen 'relaxt' vooral heel erg Slot ATB-cup alleen nog om de eer Dubieuze bestraffing Romario na mogelijk gebruik van haargroeimiddel -44 Donderdag 20 december 2007 PZC Raymond van Barneveld populair in Engeland. Eindwinnaar bij zowel de mannen als vrouwen staat vast. Voorzitter Vasco da Gama uit felle kritiek op dopingvonnis. r Gratis armbar Noordstraat 101-105, Terneuzen Tel.:0115 - 64 80 70 Fax:64 80 90 www.juwelierwijffels.nl door Rik Coverde LONDEN - Raymond van Barneveld is een populaire jongen bij de En gelse dartfans. Tenminste, de oran je shirtjes met de tekst Barney's Ar my vliegen in Londen de merchan- "dise-tentjes van het Alexandra Pal ace uit. Ook op dagen dat hij niet speelt op het World Darts Cham pionship. „Niet alleen Nederlanders, ook En gelsen kopen ze. Misschien nog wel meer ook. De Barney's Army petjes? Die liggen er vandaag voor het eerst. En Bamievelt speelt mor gen pas", zegt de verkoopster. De regerend PDC-kampioen land de pas gistermiddag in Londen, twee dagen na het begin van het toernooi. Hij wilde zich in Neder land in alle rust voorbereiden. Ook gisteravond, zo'n 24 uur voor dat hij zijn eerste ronde moet spe len, koos hij voor de rust. Vanavond om tien uur Nederland se tijd gooit Van Barneveld zijn pij len tegen de exoot Anthony Forde uit Barbados. Forde deed voor het toernooi 1500 tegen 1 bij de book ies, Van Barneveld 5 tegen 2. Maar Van Barneveld laat niets aan het toeval over, verliezen kan van ie dereen. Jelle Klaasen speelt ook vanavond, in de wedstrijd na Van Barneveld. Klaasen pakte twee jaar terug van uit het niets het Lakeside-kam- pioenschap bij de concurrerende bond BDO, hij versloeg in de fina le Van Barneveld. Begin dit jaar stapte hij over naar de PDC. Klaasen heeft een wat minder strak geregisseerde voorbereiding Het WK darts gaat voor titelhou- der Raymond van Barneveld en oud-wereldkampioen Jelle Klaasen - van de concurrerende bond BDO - vanavond van start. dan Van Barneveld. Focussen op de wedstrijd doet hij wel, maar vanaf een uurtje voor de wed strijd. Misschien twee uurtjes. En focussen, dat is dan 'ingooien zon der te geinen'. Maar niet te lang, want dan wordt je arm zwaar. Verder relaxt hij in Londen vooral 'heel erg', sinds hij dinsdag in Lon den landde. „Ik ben nogal een laat-slaper. Dinsdag was een lange dag, ook vanwege de wedstrijd van Michael, dus woensdag heb ik flink uitgeslapen", zegt Klaasen. Klaasen deelt zijn hotel met zijn dartvrienden Vincent van der Voort en Toon Greebe, en tot gis termiddag ook met Michael van Gerwen. Klaasen zag hoe Van Ger- wen dinsdag in een opzwepende pot darts een wedstrijdpijl tegen Phil Taylor vergooide. Van Ger wen is gisteren op het vliegtuig naar huis gestapt; geen zin om lan ger te blijven kijken naar het toer nooi dat hij had willen winnen, en geen zin meer in Londen. Edzard van Ewijk in actie in Westerschouwen. foto Marijke Folkertsma door Wim de Vos HEINKENSZAND - Camping Stelle- plas nabij Heinkenszand vormt za terdag het decor van de finalewed strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Slotwedstrijd is echter een betere Tenanting. Want zowel bij de man nen als vrouwen staat het vast wie de winnaarsbeker mee naar huis mag nemen. In Kruiningen slaagden de leiders in de verschillende klassementen er afgelopen zaterdag in de concur rentie van zich af te houden. In de A-categorie leidt Edzard van Ewijk met elf punten voorsprong op Rob bert Vleugel. Die kan echter nog slechts negen punten aan zijn to taal toevoegen, zodat voor hem niet meer dan een tweede plaats in het verschiet ligt. Bij de vrouwen verlengt Christel Janssen haar titel van vorig jaar met minimaal één jaar. De Aagte- kerkse renster moest dit jaar wel tot het uiterste gaan omdat zij in de Belgische Anja Geldhof onver wachts een taaie tegenstandster kreeg. Geldhof slaagde er in drie wedstrijden op haar naam te schrij ven, maar op het juiste moment slaagde Janssen er in om het initia tief definitief naar zich toe te trek ken. Zij won vijf wedstrijden en heeft nu zeven punten voorsprong terwijl Geldhof haar puntenaantal nog met maximaal zes punten kan verhogen. In de B-categorie gaat de overwinning wel naar België. Franky Taelman zal opnieuw ge huldigd worden als winnaar. _door Frans Lindenkamp SAO PAULO - Romario onthoudt zich wijselijk van commentaar na zijn schorsing wegens dopingge- bruik. Hij spuit geen kritiek, gaat immers in hoger beroep tegen het speelverbod van 120 dagen. Het commentaar kwam echter van de voorzitter van zijn voetbalclub Vas- co da Gama. En dat was niet mals. Volgens Eurico Miranda hebben drie leden van het vijfkoppige Ho ge Sporttribunaal die Romario (41) gisteren de straf oplegden 'de ballen verstand van sport.' De drie stemden vóór schorsing. Twee 'rechters' spraken de ex-PSV'er vrij voor het gebruik van finasteride, een verboden middel dat in het haargroeimiddel zit dat Romario zegt te gebruiken tegen kaalheid. Romario zelf was niet aanwezig op de zitting. Daar bevestigden specia listen dat niemand harder gaat ren nen van finasteride. Wat het mid del volgens deskundigen wel doet, is ervoor zorgen dat anabole steroï- W* Romario gaat in beroep tegen zijn schorsing wegens het ge bruik van het verboden middel fi nasteride. Hij zou er geen enkel voordeel van hebben gehad. den zoals nandrolon bij het 'plas sen' buiten beeld blijven. Vas- co-voorzitter Miranda was des dui vels. „De heren hebben over van al les en nog wat een mening. Maar verstand van sport, ho maar", rea geerde hij met verheven stem na het oplezen van het vonnis. De drie 'rechters' die tegen Romario stemden, reageerden laconiek. „Mi randa vindt dat we een smet heb ben veroorzaakt op Romario's glanzende loopbaan. Daarom is hij boos", aldus Wladimir Cassani. Volgens Cassani had hij geen keu ze. Eerder dit jaar kreeg een speler van de Braziliaanse topclub Inter dezelfde strafmaat opgelegd we gens gebruik van finasteride. t.w.v.€22,5C aankoop 5 beads Ontwerp je eigen armband of collier met de zilveren beads van Tedora Lange Nieuwstraat 30 HULST (achter de basiliek) Tel.: 0114 - 31 04 73 Lid Vereniging goud en zilversmeden www.atelierdebruiin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60