Zeeland vliegveld riet draaiing Smerdiek zit al van baan als enige oplossing veiligheid Politie mag drank in beslag nemen 'Zoals we mensen daar Burgemeester Cees van Liere geridderd CDA-vragen over spoor Vissers weer over de schreef Meisje te water in Middelburg Verleggen landingsbaan als wisselgeld voor uitbreiding camping. Reimerswaal past de verordening aan om overlast aan te pakken. Aanstaande verhuizing van gemeentehuis laat meeste mensen koud. Druk bezocht afscheid van 'burgerbroeder' van Noord-Beveland van de reepe 26 I Donderdag 20 december 2007 pzc goes - CDA in Goes vindt het vreemd dat Gedeputeerde Staten zich er bij neerleggen dat het spoor volgend jaar een maand dichtgaat. De fractie heeft daarover vragen ge steld aan het college. Zij wil weten of ook B en W 'overtuigd is van de ze 'onontkoombare periode'. Het Zeeuwse spoor is toe aan groot onderhoud. De keus is het spoor voor een maand te sluiten of uitvoering van het werk in fa ses. Burgemeester D. van der Zaag reageert geïrriteerd. „CDA weet dat er in januari over wordt gespro ken. Er is nog geen besluit." ooltgensplaat - TWee vissers uit het Flakkeese Ooltgensplaat moe ten vrezen voor hun toekomst. Ze werden dinsdagochtend betrapt op stroperij; niet voor de eerste keer. De vissers horen binnenkort of hun toestemming om te vissen wordt ingetrokken. Beide vissers hadden te veel snoekbaars gevan gen en waren in het bezit van een verboden werpnet. Volgens de po litie was dat nat, dus net gebruikt. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegveld Midden- Zeeland legt zich niet neer bij de uitbreiding van camping De Witte Raaf Tenzij de camping, hotel Veerse Meer, de gemeente Middel burg en de provincie het ver draaien van de landingsbaan beta len, zodat vliegtuigen niet over de nieuwe entree van de camping vliegen bij het opstijgen. „Dat is het enige compromis dat ik zie en daar wil ik dan best over praten", zegt directeur Peter Gey- sen van het vliegveld. Draaiing van de baan is eerder af gewezen omdat dat tot overlast zou leiden voor de bewoners van de nieuwe woonwijk tussen Arne- muiden en Midden-Zeeland. Voi ron De Witte Raaf bij Arnemuiden wil uitbreiden. Opstijgende vlieg tuigen komen dan over de nieu we entree van de camping. Het vliegveld vindt dat te gevaarlijk. gens Geysen is dat argument ver vallen doordat de zogenoemde ge luidscontour rond het vliegveld kleiner is geworden. „Wij hebben zelf geen baat bij draaiing van de baan. Het levert al leen een hoop werk en gedoe op. Maar als de camping uitbreidt, is dit de enige oplossing voor de vei ligheid. En dan is mijn redenering simpel: de gemeente en de provin cie hebben ooit toegestaan dat het vliegveld hier is aangelegd, zij heb ben dus een planologische misser goed te maken. En de camping en hotel Veerse Meer kunnen niet uit breiden vanwege het vliegveld. Dus die vier partijen moeten dan maar betalen voor een draaiing van de baan." Wat Geysen betreft, blijft alles zo als het nu is: de camping breidt niet uit en de landingsbaan blijft liggen waar die ligt. Dat is volgens hem het beste voor het vliegveld en voor de veiligheid van de cam- pinggasten. De Middelburgse ge meenteraad heeft uitbreiding van De Witte Raaf in augustus goedge keurd, omdat die nodig is om een 'kwaliteitsslag' te maken. door Luc Oggel kruiningen - De gemeente Rei merswaal pakt overlast door drank gebruik tijdens de jaarwisseling aan, door de politie meer mogelijk heden te geven om alcoholhouden de dranken in beslag te nemen. Daarvoor is de Algemene Plaatselij ke Verordening (APV) aangepast. Volgens burgemeester J. Huisman mag er tijdens oud en nieuw best een biertje op straat worden ge dronken, maar zodra dat leidt tot hinderlijk gedrag of overlast, mag de politie de drank afpakken. „Ie mand die op oudjaarsdag een krat bier heeft gekocht bij de super markt en daarmee over straat loopt, hoeft niet bang te zijn dat dat in beslag wordt genomen, want op dat moment veroorzaakt diegene geen overlast", verduide lijkt Huisman. Het verzoek om de APV aan te pas sen kwam van de politie zelf, om dat die regelmatig opliep tegen de beperkte mogelijkheden om drank in beslag te nemen. „We geven de politie nu dus een door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De dagen van het gemeentehuis aan de Markt in Sint-Maartensdijk zijn geteld. Vol gende week begint de grote verhui zing. En dat een half jaar nadat het Markiezaat College ook al vertrok. „Ach, daarover zitten we al lang niet meer in zak en as, hoor." Ja, toen de nieuwe locatie voor het gemeentehuis in 2001 werd geko zen, leidde dat nog tot enige beroe ring, maar nu het zover is, reage ren veel inwoners laconiek. „Zo lang ik me kan herinneren roepen ze al dat het gemeentehuis te klein is", zegt een oudere dame, die zo juist een paar boodschappen heeft gedaan bij de Lidl. „Dan weet je dat het een keer afgelopen is. Dat ze dan voor Tholen kiezen, is mis schien wel een beetje logisch." Haar buurvrouw („We gaan bijna altijd samen naar de supermarkt,,) denkt denkt daar iets minder genu anceerd over. „Waarom moet alles naar Tholen?", vraagt ze zich af. Ze herinnert eraan dat behalve de school en het gemeentehuis mis schien ook de ambulancepost rich ting het oosten trekt. „Ik vind het allemaal maar raar. Sint-Maartens dijk ligt toch veel centraler in de gemeente? Maar goed, verder lig ik er niet wakker van, hoor." Ook Leo - hij heeft net wat flap pen getapt aan de Markt - zal geen traan laten om het vertrek van het gemeentehuis. „Daarover zitten we hier al lang niet meer in zak en as", zegt hij. „Wat mis je er nou in feite aan? Ja, we moeten straks een eindje rijden voor ons paspoort, maar ik kom echt geen tien keer per jaar in het gemeentehuis." Hij wijst naar de geldautomaat. „Dat soort voorzieningen en de winkels vind ik veel belangrijker." Jolanda - ze is even mee komen luisteren - knikt instemmend. „Er zijn inderdaad zaken die ik liever hou dan het gemeentehuis, maar het is voor veel mensen een soort status, denk ik. Als je het gemeen tehuis hebt, ben je toch een beetje de hoofdplaats. Maar Sint-Maar tensdijk is dat in mijn ogen nooit echt geweest. Tholen is dé plaats hier op het eiland." Gerben Pulles - sinds drie jaar in woner van de Smalstad - kan zich best vinden in die visie. Toch is het in Sint-Maartensdijk volgens hem ook goed toeven. „Voor alles wat weggaat, komen leuke dingen terug. Ik bedoel: een restaurant in het oude stadhuis heeft ook wel iets. Als ik dan zie dat er straks ook nog een mooi nieuw gemeen schapscentrum komt, denk ik: met de leefbaarheid hier is niks mis." extra middel om overlast aan te pakken", aldus Huisman, die er kent dat het niet de ultieme maat regel is. „Natuurlijk kan iemand al tijd thuis weer nieuwe drank gaan halen, maar het gaat erom dat de politie op het moment zelf een mogelijkheid heeft om iets te doen." Hoewel de afgelopen jaarwisseling in Reimerswaal vrij rustig verliep, is die van 2005 op 2006 nog niet vergeten. In Krabbendijke liep het toen flink uit de hand. Een grote groep jongeren stichtte brandjes en werd agressief toen de politie ar riveerde. door Rob Paardekam THOLEN - Overdonderend. Zo zou je de binnenkomst in het nieuwe gemeentehuis in Tholen kunnen beschrijven. Zeker wie het huidige gemeentehuis wel eens heeft be zocht, zal even opkijken. Het klei ne, donkere halletje waar bezoe kers nu nog worden ontvangen, staat in schril contrast met de enor me hal waar ze straks in binnen stappen. „Is het niet geweldig?", vraagt ge meentesecretaris Simon Nieuw koop zich hardop af „Laten we eer lijk zijn. Zoals we de mensen nu ontvangen, dat kan toch eigenlijk niet meer?" Hij wijst naar een 're ceptie-eiland' in het midden van de enorme hal. „Daar kunnen mensen zich straks melden. Het is de bedoeling dat ze in de toekomst sneller geholpen worden." Daar om zit achter een lange balie een team van mensen klaar. „Deze hal zou je het winkelcen trum van de gemeente Tholen kunnen noemen", gaat Nieuw koop verder. „Daar komt het Cen trum voor Werk en Inkomen en P R U I M I N G door Mieke van der Jagt wissenkerke - Onder grote publie ke belangstelling heeft burgemees ter Cees van Liere gisteren af scheid genomen van Noord-Beve land. Talloze burgers, collega's en relaties uit de visserijwereld, wa ren er getuige van dat commissaris van de koningin Karla Peijs zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau bekendmaakte. Peijs speldde hem met groot ge noegen de versierselen van de on derscheiding op. De drukbezochte receptie in zaal Onder de Toren in Wissenkerke werd vooraf gegaan door een spe ciale raadsvergadering die nodig is om het formele afscheid van een burgemeester te regelen. Erg for meel ging het er ook hier niet aan toe, wat door de sprekers werd op gevat als een teken van goede ver houdingen in de gemeente Noord-Beveland. Dat is weieens anders geweest. Toen Van Liere 6,5 jaar geleden interim-burgemeester werd, moest hij optreden als trou bleshooter in de totaal verziekte verhoudingen in het bestuur en in het ambtelijk apparaat. Hij bewees daarin zo snel zijn verdienste, dat hij een halfjaar later voor vast kon worden benoemd. De sprekers, lo co-burgemeester Kees van der Weele, raadsnestor Arie Kees Oudshoorn en Karla Peijs, waren het erover eens dat veel van de hui dige goede verhoudingen op het conto van Van Liere kan worden geschreven. Oudshoorn kenschetste Van Liere als een echte burgervader, die zich met warme belangstelling door de Noord-Bevelandse samenleving heeft bewogen. Van Liere zelf zag zich liever als een 'burgerbroeder', een bestuurder met diepe ankers in het verenigingsleven. s c h 0 e n m 0 d e i Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl Cees van Liere (rechts) glundert bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Links van hem, Carla Peijs. foto Willem Mieras Dat hij dat altijd is geweest, be wees de lange rij functies die Van Liere in de samenleving heeft be kleed. Want zijn koninklijke on derscheiding kreeg hij niet alleen voor het burgemeesterschap in Putte, Sluis/Aardenburg en Noord-Beveland. Vooral in de vis serijwereld heeft Cees van Liere zijn sporen meer dan verdiend. Niemand was er dan ook ongerust over dat de scheidende burgemees ter zijn pad wel zal vinden. Peijs: „Jij denkt gewoon: wat zal ik eens gaan doen en daarna denk je met een: vis. Dan ben je alweer druk met iets bezig." Dat hij vandaag nog in een zwart gat valt, daarvoor is Van Liere zelf ook niet bang. Zijn agenda voor de komende tijd is alweer behoorlijk vol. Hoe lang Noord-Beveland op een nieuwe burgemeester moet wach ten, ligt volgens Peijs aan de ge meenteraad, maar de verwachting is eind januari 2008. middelburg - Politie, brandweer en ambulance zijn gistermiddag rond drie uur uitgerukt omdat in Middelburg een dertienjarig meis je te water was geraakt. Het meisje was bij het Seisbolwerk door het ijs gezakt nadat ze achter haar hond aan was gegaan. Het meisje is door haar moeder enj agenten uit het water gehaald Daarna hebben ze - geholpej door de brandweer - de hond het droge gebracht. Zowel het meisje als de hond ven ongedeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54