Zeeland PZC Geluidsscherm wekt wrevel deDRVKKERY Walrave terug Borsele zoekt co-financier voor Stelleplas BEVELANDEN-THOLEN 31 25 26 en 27 Bewoners Kapelse Stationsstraat niet blij met wand langs spoor. Brasseriemenu met Christmas Carols extra openingstijden: College wil verpauperd recreatieterrein gefaseerd aanpakken. Plasje Redder in nood in deze koude dagen Donderdag 20 december 2007 Smerdiekers liggen niet wakker van verhuizen stadhuis naar Tholen Tip? redgoes@pzc.nl Als Corrie Outermans naar buiten kijkt, vult het geluidsscherm het beeld. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt KAPELLE - Kapelle afficheert zich met de slogan 'het groene hart van Zeeland'. Corrie Outermans zou erom moeten lachen als het haar niet zo dwars zat. Een blik uit haar raam aan de Stationsstraat knalt te gen het nieuwe geluidsscherm dat langs het spoor is gezet. „Ja, groen is het zeker, maar verder toch van een treurige lelijkheid. Het is onbe- gijpelijk dat een gemeente die zich laat voorstaan op een prettige, mooie woonomgeving, dit toe staat." Toen ze begin november een keer thuis kwam vanuit het dorp, dacht ze eerst dat er een gigantische vrachtwagen geparkeerd stond. „Het bleek het nieuwe geluids scherm: hoog, donkergroen en qua vorm een soort damwandpro- fiel. Het lijkt net alsof je tegen zo'n goedkope loods aan zit te kijken, zo'n ding dat op een bedrijventer rein langs de snelweg ook al erger nis wekt. En als je dan weet wat voor prachtig uitzicht het ons be neemt. Wij, en bijna alle buren, hebben bij de koop van ons huis het uitzicht zwaar laten wegen. ]e keek hier op de boomgaarden aan de overkant van de spoorlijn. Op een spoorlijn gaan ze niet bou wen, dus we beschouwen het uit zicht als duurzaam." In 2005 werden de huizen langs de Stationsstraat geïsoleerd voor het railverkeerslawaai, maar door de toename van het treinverkeer bleek de geluidsbelasting toch nog te hoog. Geluidsschemen werden aangekondigd, maar de verschij ning ervan schokte toch de meeste bewoners. In een gezamenlijke brief aan de gemeente Kapelle heb ben ze hun gevoelens bekend ge maakt. Vanavond, als de gemeente en ProRail de bewoners van de Vroonlandseweg informeren over de schermen die daar zullen wor den gebouwd, zijn ook de bezwaar- Bewoners van de Stationsstraat in Kapelle zijn niet blij met het geluidsscherm langs het spoor. Ze vinden het lelijk en het be neemt het uitzicht. Markt 51 Middelburg T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur maïssoep, biefstuk of aardappeltaart met geitenkaas en specerijencake 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk zaterdag 22 december 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor zingt ook op: www.drukkerijmi vrijdag 21/12 koopavond tot 21.00 uur zondag 23/12 koopzondag van 13.00-17.00 uur maandag 24/12 geopend vanaf 9.00 uur ddelburg.nl den van de Stationsstraat uitgeno digd. Corrie Outermans is van plan precies uit de doeken te doen wat de schermen voor het woonge not betekenen. „Ze houden het geluid wel tegen, maar naar de bovenverdieping wordt het juist versterkt. Dat geldt niet alleen voor het geluid van het spoor, maar ook van het wegver keer. De zon kun je in de winter maanden wel vergeten. Die komt nauwelijks in het voortuintje. Het meest schokkend is de hoogte, de vorm en de kleur. Er komt wel klimop tegenaan, maar dat is ook donkergroen. Het scherm is op de aansluiting Dijkwelseweg ook on veilig. Je moet ver over de haaien- tanden gaan staan om het verkeer van links te zien aankomen." VLISSINGEN - Oud-wethouder Ellie Walrave gaat de gemeenteraad van Vlissingen weer in. Mogelijk wordt zij vanavond al beëdigd. Door het overlijden van Beppie Bruinooge heeft de PvdA een zetel over. De eerstvolgende op de kies lijst is Ellie Walrave, die onlangs weg moest na een motie van wan trouwen tegen het college. door Luc Oggel HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele zoekt een co-financier om het verloederde parkeerterrein en de entrees van recreatiegebied Stelle plas bij Heinkenszand aan te pak ken. Ook wil ze het werk gefa seerd uitvoeren. Hoewel het college dat heeft beslo ten, is er verder nog weinig duide lijk over het hoe en wat. Woord voerder Philip de Vree kon giste ren niet aangeven waarom de ge meente een tweede geldschieter zoekt en wie dat dan zou moeten moeten zijn. Uit dat gegeven, in combinatie met de gefaseerde aan pak, zou kunnen worden afgeleid dat de gemeente de investering van enkele tonnen niet alleen kan of wil betalen. Ook over het tijds- traject is volgens de gemeente woordvoerder nog niets te zeggen. Naar aanleiding van klachten van de verenigingen van eigenaren eis te de gemeenteraad begin vorige maand nog snel actie te willen van het college. Wethouder Mart de Bruijne liet toen weten dat een 'uitgewerkt plan al in een vergevor derd stadium is'. Dat zou nog voor het einde van het jaar moeten wor den goedgekeurd, maar dat lijkt nu door de nieuwe insteek van de baan. Patrick Stockx van Geertruidahof, één van de drie verenigingen van eigenaren in het recreatiegebied, is verbaasd over het collegebesluit. „Wij komen hier ook niet veel ver der mee. We moeten nu zelf weer achter antwoorden aan en dat is niet de bedoeling." Stockx kan zich niet voorstellen dat geld het probleem is. „Het is een kwestie van prioriteiten stel len. De gemeente zou er beter aan doen om het terrein te verkopen." De gemeente hoeft in elk geval niet bij de verenigingen van eigena ren aan te kloppen voor geld. „Dat hebben we niet." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Voor Tristan van drie zijn het spannende dagen: hij mag een paar daagjes bij zijn oma en opa logeren. Eten bij opa en oma, sla pen bij opa en oma, en wakker worden bij opa en oma. Na het opstaan kruipt Tristan nog even in het grote bed van opa en oma. Gewoon, voor de ge zedigheid. Minder gezellig is dat opa na een tijdje toch echt aanstalten maakt om op te staan. Wat denkt opa te gaan doen, wil Tristan weten. Och, niets bijzon ders. Even een plasje doen, luidt het geruststellende antwoord. „Nee hoor, opa, dat hoeft niet" roept Tristan. „Dat heeft oma al gedaan..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53