Zeeland PZC Redding poorthuisje nabij deDRVKKERY 25 Meisje te water Overvallers krijgen celstraf SCHOUWEN-DUIVELAND 31 26 en 27 Noordwelse school viert groei met licht WD is tegen sloop; meerderheid raad nu voor verkoop pand. Brasseriemenu met i Christmas Carols extra openingstijden: Plasje Redder in nood in deze koude dagen Scholieren zoeken naar sporen van het verleden Donderdag 20 december 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Normaliter wordt het kerstfeest op school gevierd door kinde ren, hun ouders en het onderwijzend personeel. Vorig jaar ging dat nog net, maar dit jaar werd gezocht naar een andere opzet. Het kerstdiner werd gisteren door de kinderen op school gebruikt, maar daarna zetten de leerlingen met kaarsen in de hand koers naar de kerk aan de dorpsring in Noordwelle, waar ze het kerstfeest samen met hun ouders en andere dor pelingen vierden. Speciaal voor deze gelegenheid had een aan tal ouders een muziekgroepje op poten gezet. foto Dirk-Jan Cjeltema NOORDWELLE - Ze zijn in tweeënhalf jaar tijd gegroeid van 23 naar 40 leerlingen. Da's mooi voor OBS De Stove in Noordwel le. Maar zoals 'voetbalprofeet' Cruyff pleegt te zegen: 'ieder voordeel hep se nadeel'. In dit geval blijkt het schoolgebouw wat aan de krappe kant voor een leuke kerstviering. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het ziet ernaar uit dat de 'aanleunwoning' tegen de Noordhavenpoort in Zierikzee niet tegen de vlakte gaat. Na het CDA, Groenlinks, Alert! en Leef baar Schouwen-Duiveland gaf gis teren ook de WD bij monde van fractievoorzitter Wim Jumelet aan bij de raadsvergadering van van avond tegen het collegevoorstel te stemmen om de woning te slopen. Daarmee tekent zich een raads- meerderheid af tegen dat plan. Burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland willen het witte huisje aan de Scheepstim- merdijk afbreken en er informatie borden en een waterversiering voor in de plaats zetten. Hoofdre den daarvoor is dat de Noordha venpoort op die manier beter tot zijn recht zou komen. Verder zou het ook de verkeerssituatie verbete ren. De plannen wekten felle reacties en een levendige discussie op, zo wel binnen de gemeenteraad als in de samenleving. Tijdens een commissievergadering, begin deze maand, waar het punt voor het eerst op de politieke agenda stond, had bijna elke fractie een duidelij ke mening klaar. PvdA, Christen- Unie en SGP konden zich wel vin den in het idee van het college, de overige partijen waren tegen en ga ven aan liever te zien dat het huis je verkocht wordt. Alleen de WD gaf aan nog bedenktijd nodig te hebben. „In eerste instantie vond ik het voorstel van het college helemaal niet gek", zei WD'er Jumelet giste ren. „Ik heb vervolgens wat vragen gesteld, onder meer over de techni sche staat van de achterste binnen muur van het huis. Dat is namelijk óók de buitenmuur van de poort. Ik geloof dat we de poortmuur flink beschadigen als we het huisje afbreken. Opknappen daarvan kost duizenden euro's. Die komen bovenop de kosten voor het slo pen en het opnieuw inrichten van het gebied. Dat is het ons allemaal niet waard." De WD zet daarom ook in op ver- De WD spreekt zich uit tegen sloop van het huisje tegen de Noordhavenpoort. Daardoor is een meerderheid van de gemeen teraad nu voor behoud ervan. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur maissoep, biefstuk of aardappeltaart met geitenkaas en specerijencake 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 22 december 15.00-16.30 uur j Madrigaalkoor zingt vrijdag 21/12 koopavond tot 21.00 uur zondag 23/12 koopzondag van 13.00-17.00 uur maandag 24/12 geopend vanaf 9.00 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl koop van de woning. „Er is belang stelling genoeg", weet Jumelet. De WD'er en Wim Stouten van Leefbaar Schouwen-Duiveland ga ven gisteren aan dat hun partijen vanavond samen een voorstel gaan indienen waarin het college op dracht krijgt een koper te zoeken voor het huisje. Dat moet dan on der 'nader te bepalen voorwaar den' gebeuren. „Over die voor waarden heb ik zo mijn ideeën", zegt Jumelet. „Ik ga die in de raads vergadering aan de fracties voorleg gen." Dat andere tegenstanders van sloop nog struikelen over die 'be paalde voorwaarden' en het voor stel van de WD en Leefbaar Schouwen-Duiveland daarom tor pederen, lijkt niet erg realistisch. Behoud van het huisje lijkt voor hen voorop te staan. MIDDELBURG - Politie, brandweer en ambulance zijn gistermiddag rond drie uur uitgerukt omdat in Middelburg een 13-jarig meisje te water was geraakt. Het meisje was door het ijs gezakt nadat ze achter haar hond aan was gegaan. Ze is door haar moeder en agenten uit het water gehaald. Het meisje en haar hond waren ongedeerd. MIDDELBURG - Twee jonge Terneu- zenaren zijn gisteren veroordeeld tot gevangenisstraffen voor het overvallen en mishandelen van een 74-jarige plaatsgenoot. Een ne gentienjarige vrouw, het brein ach ter de overval, werd veroordeeld tot drie jaar cel, waarvan zes maan den voorwaardelijk. Haar partner (21) moet dertig maanden de cel in, waarvan zes voorwaardelijk. Tip? redactie@pzc.nl Voor Tristan van drie zijn het spannende dagen: hij mag een paar daagjes bij zijn oma en opa logeren. Eten bij opa en oma, sla pen bij opa en oma, en wakker worden bij opa en oma. Na het opstaan kruipt Tristan nog even in het grote bed van opa en oma. Gewoon, voor de ge zelligheid. Minder gezellig is dat opa na een tijdje toch echt aanstalten maakt om op te staan. Wat denkt opa te gaan doen, wil Tristan weten. Och, niets bijzon ders. Even een plasje doen, luidt het geruststellende antwoord. „Nee hoor, opa, dat hoeft niet" roept Tristan. „Dat heeft oma al gedaan..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45