Veldwerk voor de tunnel begonnen i Halve prijs! Zeeland Kritiek op uitstel planschadezaken 'Campers op terrein stadspark' VUURWERK eads Helder Zeeuws wil subsidie voor voedselbank Alles moet wegï Nu koopjeshoek met: Artikelen winter 2007 Nil vanaf 2 stuks musfëumcate SABR1NA 2200 uur 3 Gemeentebelangen pleit voor plaatsen bij de Elderschans. I, f LU 2e fase verbouwingsuitverkoop _J LU Jl I L ,.e Of kom op 28, 29 of 31 december naar: Neringweg 2 OOSTBURG "Tfw i^oefeoeksneét" dansavond koekoeksnest@zeelandnetJil door Conny van Cremberghe SLUISKIL - Technici van de BAM Groep zijn in opdracht van de NV Westerscheldetunnel begonnen met grondboringen en -sonderin gen voor de kanaaltunnel bij Sluis kil. Tussen de N62 en de Tractaat- weg worden de komende weken met behulp van een mobiele boor installatie een groot aantal bodem monsters genomen, die vervolgens door Geo Delft deskundigen ver der geanalyseerd worden. Het onderzoek is nodig om de draagkracht van de bodem vast te stellen, die vervolgens weer bepa lend kan zijn voor de eigenlijke tunnelaanleg en het profiel voor de autoweg van en naar de tunnel. „Na de boringen, die tot half janua ri zullen duren, wacht het volgen de vooronderzoek. Dat betreft de speurtocht naar mogelijke archeo logisch waardevolle zaken", zegt zegsman Ingo de Moor van de tun- nelgroep. Het archeologisch onder zoek wordt uitgevoerd door des kundigen van de universiteit van Gent. Zij zullen in eerste instantie ook met boren in de weer gaan, maar dan vooral op de vier plek ken langs het tracé van weg en tun nel, waar veenpakketten in de bo dem rusten. Blijkt uit de boringen dat er resten van menselijke bewoning bestaan, dan zal na een sleuvenproef daad werkelijk de veenlaag bloot wor den gelegd om een gedegen speur tocht naar artefacten mogelijk te maken. De archeologische onder zoeken worden in mei uitgevoerd. Wordt er niets gevonden, dan kun nen snel na de proeven grondwer ken worden uitgevoerd. SLUIS - De fractie Helder Zeeuws dient vanavond tijdens de raads vergadering een motie in, waarin ze vraagt de Zeeuws-Vlaamse Voedselbank te subsidiëren. „De Voedselbank levert een wezen lijke bijdrage aan de vermindering van (verborgen) armoede en ver spilling van levensmiddelen in de regio. De Voedselbank geeft men sen met financiële problemen een steuntje in de rug en geeft hen de kans sneller uit hun sociale isole ment te komen", betoogt Peter Loonen namens Helder Zeeuws. Dat de Voedselbank op de inzet van vrijwilligers draait en kosten moet maken om voedsel en maal tijden op te halen en weg te breng en, rechtvaardigt een bijdrage van 1250 euro, stelt de fractie. door Frank van Cooten HOOFDPLAAT - De Stichting Actie groep Windturbines Hoofdplaat vindt het onaanvaardbaar dat be sluitvorming over planschadever- zoeken telkens wordt uitgesteld. De gemeente doet dat, omdat nog steeds niet alle onderzoeksgege vens naar het geluid van de wind molens binnen zijn. De stichting steunt de omwonen den van de turbines in de Hoofd plaatpolder die jaren geleden een planschadeverzoek indienden bij de gemeente Sluis. Het gemeentebestuur heeft nog steeds geen besluit genomen over deze verzoeken. De stichting vindt dit onaanvaardbaar. De Voorzie- ningenrechter bij de rechtbank in Middelburg wordt gevraagd op te treden. Sinds maart 2005 zijn bij de ge meente Sluis diverse verzoeken om vergoeding van planschade in gediend. Dat gebeurde in verband met de verandering van het be stemmingsplan Hoofdplaatpolder om de plaatsing van de vijf wind molens mogelijk te maken. De afhandeling is vertraagd, in ver band met geluidsonderzoeken, liet de gemeente eind 2006 weten. Dat gebeurt uiterlijk in het tweede kwartaal van 2007, beloofde de ge meente. Deze datum werd echter niet gehaald, omdat niet alle onder zoeksgegevens binnen zijn. De gemeenteraad krijgt waar schijnlijk nu in het tweede kwar taal van volgend jaar een voorstel. Geen enkele aanvrager kan zich met dit uitstel verenigen, laat de stichting weten in een brief aan de gemeenteraad. De verzoeken zijn al meer dan twee jaar geleden inge diend. Wettelijke termijnen van behandeling zijn ruimschoots over schreden, stelt de stichting in de brief door Frank van Cooten AARDENBURC - In navolging van Terneuzen, Axel, Hulst en Sas van Gent moet ook in de gemeente Sluis een plek voor campers wor den ingericht. Dat vindt fractievoorzitter Willi am Gijsel van Gemeentebelangen, die vanavond in de raadsvergade ring hierover vragen stelt aan het college. Zijn pleidooi is ingegeven door de stijgende populariteit van de cam pers. Steeds meer kampeerders rui len de caravan in voor een kam peerauto. Volgens Gijsel is het ge bruik van de camper de laatste ja ren zelfs verdubbeld. Samen met enkele mensen van de Nederlandse Kampeerauto Club laat Gijsel de keuze vallen op de lo catie van het vroegere parkeerter rein van de Elderschans in Aarden burg. Deze plek heeft op dit moment geen enkele functie, maar kan vol gens Gijsel prima dienst doen als parkeerplaats voor campers. Het terrein heeft een verharde onder grond, heeft elektriciteit en be schikt over stromend water. De plek ligt op loopafstand van het centrum en beheer en exploitatie kan door vrijwilligers worden ge daan. In de gemeente Terneuzen zijn vier parkeerterreintjes voor kam peerauto's. De plaatsen zijn te vin den bij Scheldorado in Terneuzen, bij de watertoren in Axel, bij de jachthaven in Sas van Gent en één aan de Bernhardstraat in Westdor- pe. Door de grote belangstelling is in Hulst het aantal camperplaat sen tot vijftien uitgebreid. vanaf vandaag diverse merken zoals Brax, Basler, Jobis, Escada, Luisa Cerano en vele andere merken. blazers, broeken, pulls, rokken, vesten, body's, jassen, etc. Üf t* w-f"* j X... (m.u.v. lammycoats, nu 25% korting) DELSCHER Grote Markt 1 1-13 4461 AH Goes www.delscher.nl De olginefe lïwJrÉ groot assortiment knal- en siervuurwerk gratis vuurwerk bij bestelling in de voorverkoop kijk voor meer informatie op www.belderok.nl Z PZC Donderdag 20 december 2007 29 Het Koekoeksnest organiseert op oudejaarsavond can 20,00 uur eert met medewerking van de alom bekende Belgische zangeres: Tijdens de Kerstvakantie geopend nui.v. 1ste Kerstdag en 1 januari St. Jansdijk 7 4504 PB Nieuwvliet tel: 0117-376230 e-mail: Brillen, oogmeting, contactlenzen seder-t 1857 Vestiging: Goes Lange Kerkstraat 48 - Oostburg Burchtstraat 8-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43