Zeeland Duidelijkheid 'Hele streek profiteert door keuze onteigening Gros kerkklokken PvdA wil collectief bedrijvenvervoer Koopzondag in Terneuzen Overheden bekrachtigen afspraken over Plan Perkpolder. Plasje Groep Sluisenaars roept raad met klem op om plan aan te nemen. van de reepe Raadslid De Kort presenteert resultaten eigen geluidsmetingen. 26 Donderdag 20 december 2007 PZC door Harold de Puysseleijr kloosterzande - De keuze voor eventuele onteigening van eigen dommen in Plan Perkpolder geeft alle betrokken partijen helderheid en voorkomt willekeur. Gedeputeerde Harry van Waveren zei dat gisterochtend in Klooster zande in zijn hoedanigheid als voorzitter van de stuurgroep van de zeven overheden die de kar van dat plan trekken. Hij reageerde op de kritiek van de belangenvereni ging van grondeigenaren en pach ters in het plangebied. Die zijn te gen onteigening en voelen zich door de overheden niet serieus ge nomen, omdat niet van dat princi pe is afgeweken. Plan Perkpolder voorziet in de aan leg van een jachthaven, (vakan tiewoningen, een hotel, golfbaan en nieuwe natuur in het gebied rond de voormalige veerhaven van Perkpolder. Verantwoordelijken van de zeven overheidsinstanties ondertekenden gisteren in Kloos terzande de bestuurs overeenkomst waarin ze afspreken Gedeputeerde Van Waveren heeft agrariërs in Plan Perkpol der gisteren opgeroepen met ver nieuwende initiatieven te komen om mee te liften met het plan. wat hun rol in de verdere uitvoe ring van het plan is. De gedeputeerde hamerde op het belang dat iedereen die bij Plan Perkpolder betrokken is 'elkaar het succes gunt'. Dat is volgens Van Waveren een belangrijke voorwaar de om het plan uit te kunnen voe ren. De gedeputeerde zei verder 'erg benieuwd te zijn naar vernieu wende initiatieven vanuit de agra rische sector zelf om mee te liften op het succes van het plan. „Want wij moeten niet op de stoel van de agrariër gaan zitten." Ook wethouder Frank van Dries- sche van Hulst roerde in zijn toe spraak de positie van de landbouw aan. „We beseffen dat de uitvoe ring van Plan Perkpolder niet al leen zakelijke, maar ook emotione le gevolgen heeft. Daar moeten we zeer zorgvuldig mee omgaan." Van Waveren en burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst aarzel den niet om oud-wethouder Ben Pauwels van de voormalige ge meente Hontenisse en de gemeen te Hulst lof toe te zwaaien voor de rol die hij heeft gespeeld om de streek na het wegvallen van de veerdienst tussen Perkpolder en Kruiningen nieuw economisch perspectief te bieden. De gedepu teerde herinnerde zich nog een uit spraak van Pauwels; 'we hebben al een Verdronken Land van Saefting- he, en ik wil tot elke prijs voorko men, dat we straks ook het 'Verla ten Land van Hontenisse' hebben. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense Pv- dA-ffactie wil dat bedrijven inten sief gaan samenwerken om hun werknemers collectief te vervoe ren. Raadslid Jan Jonkman dient van avond tijdens de gemeenteraads vergadering een motie in om de gemeente en provincie tot een on derzoek aan te zetten. Daaruit moet blijken of bedrijven in de Ka naalzone zijn te stimuleren om hun werknemers een collectief openbaarvervoerabonnement aan te bieden. „Bij voldoende afname kan worden overwogen om een IVV/SE ALMANAK Voor Tristan van drie zijn het spannende dagen: hij mag een paar daagjes bij zijn oma en opa logeren. Eten bij opa en oma, sla pen bij opa en oma, en wakker worden bij opa en oma. Na het opstaan kruipt Tristan nog even in het grote bed van opa en oma. Gewoon, voor de gezellig heid. door Frank van Cooten SLUIS - Een groep verontruste en waakzame Sluisenaars roept de ge meenteraad op vanavond het licht op groen te zetten voor Sluis aan Zee, een ambitieus plan om Sluis opnieuw te verbinden met de zee. „We doen een beroep op de daad kracht van de raadsleden. Niet voor onszelf of alleen voor de stad Sluis. Heel West-Zeeuws-Vlaande- ren profiteert van de economische potenties van dit project", zeggen Juliën du Fossé en Willem Behr namens de groep. De Sluise mannen zijn bezorgd. Bang dat een meerderheid van de raad het plan vanavond afschiet of besluitvorming uitstelt. Immers, coalitiepartijen PvdA, Helder Zeeuws, D&.T en een deel van op positiepartij Gemeentebelangen twijfelen aan de haalbaarheid en de grootschaligheid van het pro ject. Behr hoopt dat de tegenstanders beseffen van West-Zeeuws-Vlaan- deren te wachten staat bij een 'nee' tegen Sluis aan Zee. „Dan staan ontwikkelingen stil en kan de komende jaren niets meer. Dan wordt Sluis een tweede Boerenhol ofTurkeye. De raadsleden die nee zeggen, zijn dan volledig verant woordelijk voor dit scenario. Dat moeten ze zich goed beseffen." Uitstel van besluitvorming in af wachting van nieuwe studies is voor de groep Sluisenaars geen op tie. Concurrentie uit Oost- Zeeuws-Vlaanderen (Plan Perkpol der) ligt immers op de loer. Voor de financiering van het project bouwt Sluis aan Zee bijvoorbeeld honderd appartementen rond de jachthaven en driehonderd villa's in het gebied westelijk van Sluis. 'Bij een nee tegen Sluis aan Zee wordt Sluis een tweede Boerenhol ofTurkeye' Ook Plan Perkpolder wordt deels gefinancierd door de opbrengst van de luxe (vakantie)woningen. „Er zijn mensen met behoorlijk wat kapitaal, maar die groep is niet zo groot. Voorkomen moet worden dat concurrent 'Perkpol der' klanten van ons gaat afpak ken. Dus vooruit met Sluis aan openbaarvervoerverbinding op te zetten, die is afgestemd op de werktijden. Momenteel rijden er al bedrijfsbussen naar Dethon, Ya- ra en Dow. Een goede samenwer king zou alle bedrijventerreinen kunnen ontsluiten én kostenbespa rend kunnen werken", aldus Jonk man. De sociaal-democraten doen hun voorstel naar aanleiding van een rapportage over het ondernemers klimaat in de gemeente Terneu- zen. De bereikbaarheid van bedrij venterreinen met het openbaar vervoer liet volgens het rapport veel te wensen over. Sluisenaars delen vanavond driehonderd stickers uit om hun pleidooi om hun stad weer met de zee te verbinden, kracht bij te zetten. Zee. Pak de economische kansen. De werkgelegenheid stijgt structu reel met 140 arbeidsplaatsen en de bestedingen nemen met bijna 7,8 miljoen euro per jaar toe. Ontwik kelingen die onze gemeente geen cent kosten." De groep ziet niets in de aanleg van een groot meer in plaats van de verbinding met de zee (alterna tief plan van Helder Zeeuws) of het weer bevaarbaar maken van de Damse Vaart tot aan Zeebrugge (een idee van raadslid Bram Bas ting van Gemeentebelangen). „De Damse Vaart ligt voor negentig procent op Belgisch grondgebied. We zijn dan te veel afhankelijk van de Belgen. Dat willen we niet. Knokke zit daar ook niet op te wachten. Knokke is wel een groot voorstander van Sluis aan Zee, in clusief de zeesluis in Cadzand", zegt Du Fossé. De ambities van Sluis aan Zee lie gen er niet om. Jachten varen straks vanaf de zeesluis in Cad zand door het verdiepte en verbre de afwateringskanaal naar de jacht haven in Sluis. Sportievelingen slaan een balletje op de golfbaan en kijken uit op een deel van de ge reconstrueerde wallen. De kosten van het project moeten worden betaald uit de opbrengst van de woningen. Woordvoerder Jaap Hennekeij van Sluis aan Zee bv spreekt van een 'verantwoord 1 ruimtebeslag' en is er uiteraard i van overtuigd dat de woningen verkocht worden. Om de nodige zekerheden in te bouwen, zijn de initiatiefnemers bereid om in een af te sluiten convenant een aantal keiharde afspraken te maken met de gemeente Sluis. Zoals bijvoor beeld het in fases aanleggen van Sluis aan Zee. Pas als de ene fase is afgerond en ingericht, volgt de vol gende. Voor de groep Sluisenaars biedt dit voldoende garanties om door te gaan met Sluis aan Zee. Om hun pleidooi kracht bij te zetten, delen ze vanavond bij aanvang van de raadsvergadering driehonderd stickers uit. De tekst is veelzeg gend; 'Sluis aan Zee, Vooruit er mee'. De Zeeuwse Milieufederatie en na- Tip? redactie@pzc.nl Minder gezellig is dat opa na een tijdje toch echt aanstalten maakt om op te staan. Wat denkt opa te gaan doen, wil Tristan weten. Och, niets bijzonders. Even een plasje doen, luidt het geruststellende ant woord. „Nee hoor, opa, dat hoeft niet", roept Tristan. „Dat heeft oma al gedaan..." Opruiming SCHOENMODE I Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl TERNEUZEN - De winkels in de bin nenstad van Terneuzen zijn aanko mende zondag geopend. In ver band met de kerstdagen, wanneer alle winkels gesloten zijn, is deze extra koopzondag ingesteld. Op koopzondag kunnen bezoekers gra tis parkeren in de stad. In Zeeuws-Vlaanderen zijn de mees te winkels op eerste en tweede kerstdag gesloten. In Hulst is tradi tiegetrouw een enkele supermarkt wel geopend op tweede kerstdag. door Harold de Puysseleijr HULST - Slechts vijf van de dertien (katholieke) kerkklokken in de ge meente Hulst blijven binnen de ge luidsnorm die aan het lawaai in horecagelegenheden wordt ge steld. Die conclusie trekt gemeenteraads lid Ron de Kort na metingen, die hij de afgelopen weken bij de ker ken heeft verricht. Het gemeente bestuur doet er in zijn ogen ver standig aan de geluidsnorm die op de horeca van toepassing is ook op te leggen aan de parochies, om te voorkomen dat mensen er overlast van ondervinden. „Waarschijnlijk is dat technisch ook simpel te reali seren zonder hoge kosten", aldus De KorL Het raadslid meent na zijn onder zoek dat de man uit Vogelwaarde die een tijd geleden bij de gemeen te zijn beklag deed over het luiden van de kerkklok in Boschkapelle, terecht bij de gemeente aan de bel heeft getrokken. De klok van die kerk was met voorsprong de luid ste (79 decibel). Maar ook de klok ken in Lamswaarde, Heikant en Nieuw-Namen slaan ruim boven de norm van 70 decibel. De kerk klokken in Clinge, Sint Jansteen, Terhole en Hulst zitten daar net onder. Binnen de norm blijven de klok ken in Groenendijk, Ossenisse, Stoppeldijk en Graauw. De Kort besloot zelf op onderzoek uit te gaan, omdat hij vond dat de klacht niet serieus was behandeld door de gemeente. Het gaat hem niet om het luiden van de klokken om De meeste kerkklokken in de ge- meente Hulst klinken harder dan het lawaai dat in horecagelegen heden maximaal ten gehore mag worden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40