Zeeland PZC 25 'Topzorg in België verbetert' overvallers Waterschap draagt wegen over ZEEUWS-VLAANDEREN 31 26 en 27 deDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Brasseriemenu met Christmas Carols extra openingstijden: Samenwerkingsverband hospitaals kan voordeel zijn voor Z-Vlaanderen. Partij bedankt Wille voor verdiensten Redder in nood in deze koude dagen Donderdag 20 december 2007 Meeste kerkklokken in gemeente Hulst klinken te luid Tip? redtern@pzc.nl vanavond vanaf 17.30 uur maissoep, biefstuk of aardappeltaart met geitenkaas en specerijencake 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk zaterdag 22 december 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor zingt ook op: www.drukkerijmi vrijdag 21/12 koopavond tot 21.00 uur zondag 23/12 koopzondag van 13.00-17.00 uur maandag 24/12 geopend vanaf 9.00 uur ddelburg.nl TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen draagt diverse polderwegen in de polders rond de Axelse Sassing over aan het ha venschap Zeeland Seaports (ZSP). De overdracht heeft direct te ma ken met de verwezenlijking van het glastuinbouwcomplex waar ZSP samen met de gemeente Ter- neuzen aan werkt. Volgend jaar moet het planstadium realitei waarde krijgen en zullen de eer kassen verrijzen in de Smidssch repolder ten noorden van We dorpe. Het havenschap zal met oog op de herinrichting van het bied ook de wegeninfrastructi stap voor stap aanpassen, bej nend in de Smidsschorrepoli Wat dat gaat kosten is niet beke door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - De oprichting van het samenwerkingsverband van academische ziekenhuizen in Bel gië hoeft de ziekenhuizen in Zeeuws-Vlaanderen geen pijn te doen. Directeur Paul Rademacher verwacht zelfs het tegenoverge stelde. „De Belgen proberen in een sa menwerkingsverband de overcapa citeit van de ziekenhuizen te be nutten door buitenlanders te wer ven voor topklinische hulp. Dat lijkt een bedreiging, maar is het niet. Allereerst omdat wij voor die topklinische zorg al een samenwer kingsverband met de Vlaamse in stellingen hebben. Die zorg zal, doordat de Belgen er met dit soort operaties zorg voor dragen dat hun deskundigheid voor deze me dische zaken alleen maar toe neemt, nog verder verbeteren", zegt Rademacher. De Belgische in stituten (vijf Vlaamse universitaire en vier Brusselse ziekenhuizen) richten zich in eerste instantie op patiënten uit het Midden-Oosten, China en Rusland die snel gehol pen moeten worden en ook in de beurs willen tasten. Van het vragen van excessieve be dragen is volgens het samenwer kingsverband Helathcare Belgium geen sprake. Ook mag de hulp aan een buitenlander niet tot gevolg hebben dat Belgen zelf langer op medische hulp moeten wachten. „België weet beter hoe de open markt in de medische sector werkt. Overcapaciteit wordt wegge werkt en hoogwaardige topklini sche zorg wordt nu als exportpro duct ingezet. Nederland verkwan selt de boel en dat is erg jammer", meent Rademacher. De Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisdi recteur mag dan Healthcare Bel- PN Door de al bestaande samenwer- king met Vlaamse instellingen is het Belgische samenwerkingsver band geen bedreiging voor Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen. gium niet als een bedreiging zien, de mogelijk btw-heffing op oog heelkundige (laser) -en schoon- heidsingrepen kan dat wel zijn. De Tweede Kamer heeft de invoering van de btw-plicht even in de ijs kast gezet, maar uitsluitsel over het al dan niet doorgaan van de be lastingheffing is er nog niet. Rademacher: „Komt er een twin tig procenttarief op die behandelin gen, dan kost een laserbehandelin gen voor de ogen al snel een 300 euro per oog meer dan in België, waar geen btw geheven wordt. Als Nederland als argument gebruikt dat het gaat om het uniformeren van Europese tarieven gaat, dan is het op zijn minst vreemd dat die regeling niet voor België geldt." MIDDELBURG - Twee jeugdige Ter- neuzenaren zijn gisteren veroor deeld tot gevangenisstraffen voor het overvallen en mishandelen van een 74-jarige plaatsgenoot. Een negentienjarige vrouw, het brein achter de overval, werd ver oordeeld tot drie jaar cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Haar twee jaar oudere partner moet der tig maanden de cel in, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De twee overvielen in de nacht van 28 juni van dit jaar de Terneu- zenaar in zijn flat. \De jonge vrouw kende hem via haar werk voor de thuiszorg. Ze mishandel den de man en dwongen hem zijn pincode af te geven en ontfutsel den ook zijn portemonnee en por tefeuille. heidsredenen besloten per 1 januari te stoppen. Eerder op de dag had Weemaes al officieel afscheid genomen van gemeentepersoneel en de gemeenteraad. PvdA-fractievoorzitter Diana van Damme-Fassaert wordt in een extra raadsvergadering op 16 januari tot opvolger van Weemaes benoemd. foto Wim Kooyman OOSTBURG - Leen Wille (rechts) voelde zich eind augustus gedwongen te stappen als wethouder van Sluis, omdat zijn eigen PvdA-fractie ni meer onvoorwaardelijk achter hem stond. De afdeling West-Zeeuws-Vlat deren vergat echter niet dat hij als bestuurder veel betekend heeft voor streek. Voorzitter Adrie Oosterling speldde Wille gisteren tijdens de jaarv gadering daarom de zilveren partijspeld op. foto Wim Kooyir HULST - Wethouder Paul Weemaes (PvdA) heeft gistera vond met een drukbezochte receptie op het Hulster stadhuis afscheid genomen van de bevolking en van re laties bij andere overheden en het bedrijfsleven, onder wie Jetty Wauters (foto). Weemaes was ruim twintig jaar actief als wethouder in Hulst. Hij heeft om gezond-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39