'Maak van Vlissingen soort Saint-Tropez' Nieuwbouw verbindt Middelburgse scholen Zeeland EUie Walrave vult vrijgekomen Vrijwilligers beloond met stukje afval raadszetel PvdA Vlissingen op Klimopschool en Springtij bouwen samen sportzaal. Raadslid Gerard Aarden heeft zitten broeden op een optimalisatieplan. Cravestraat voorzien van snelheidsmeters van de reepe Inbrekers stelen voor duizenden aan parfums Kerstavond op zolder van Vlissingse bieb Folk- en dialectfestival in Westkapelle CDA Goes stelt vragen over spoorsluiting w Leerlingen kijken toe bij het slaan van de eerste paal van de gezamenlijke nieuwbouw van De Klimopschool en Het Springtij. foto Ruben Oreel 26 I Donderdag 20 december 2007 PZC door Emile Calon MIDDELBURG - De nieuwbouw tus sen De Klimopschool en Het Springtij in Middelburg is niet al leen een uitkomst voor beide scho len. Dankzij die nieuwbouw krijgt de Stromenwijk er ook allerlei voorzieningen bij. Onderdeel van die nieuwbouw is bijvoorbeeld een gymhal. Die hal, daar kan de buurt straks ook gebruik van ma ken, aldus bestuurslid )an Verkleij van de beide scholen voor speciaal onderwijs. Het Springtij wilde drie jaar gele den beginnen met wat nieuw bouw. Tijdens de verkennende ge sprekken met de buren, De Klim opschool, bleek dat die ook allerlei plannen had. De beide scholen be sloten daarop de plannen op el kaar af te stemmen en zijn nu geza menlijk begonnen met de bouwac tiviteiten. Daardoor kan er volgens de directeuren Hans Wolf (Het Springtij) en Peter Lijnse voor min der geld beter werk worden gele verd. Het gaat om nieuwe lokalen, een keuken en de gymhal. Die keuken, daar profiteert de buurt straks ook van. De leerlingen van de school koken immers graag en een keer in de maand hebben ze een heus restaurant waar volgens Verkleij een eenvoudige doch voedzame maaltijd wordt aangeboden. Vol gens hem is het de bedoeling om vaker voor de buurt te koken. Wethouder H. van Klinken toon de zich gisteren, bij het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw, enthousiast over de samenwerking tussen de beide scholen. Maar ook trots dat Middelburg ervoor geko zen heeft om daar bij de beide sa menwerkende scholen een extra lokaal te laten bouwen, speciaal be doeld voor een zogenoemde obser- vatiegroep. In die groep wordt ge keken welk onderwijs kinderen kunnen volgen. Tot nu toe moe ten alle Zeeuwse kinderen die in aanmerking kwamen voor zo'n groep naar Oisterwijk, omdat ner gens in de provincie zo'n groep was. Van Klinken heeft nog geprobeerd om geld van de andere Zeeuwse gemeenten te krijgen voor het op zetten van die groep. Dat lukte niet. Een gemeente als Sluis, aldus Van Klinken, vond het bijvoor beeld financieel voordeliger om kinderen maar naar Oisterwijk te laten gaan. „Dat kost immers maar twee keer een reisvergoeding." Hij vindt het persoonlijk zeer erg dat er op zo'n kille zakelijke manier wordt omgesprongen met kinde ren. Volgens Verkleij is het ook de be doeling dat de leerlingen van de scholen meer de wijk ingaan om bijvoorbeeld te helpen met het doen van boodschappen, licht tuinonderhoud en auto's wassen. Hij benadrukte dat het niet de be doeling is om een commerciële tak op te zetten. Wel leren de scho lieren op die manier hun handen gebruiken. Bij tuinonderhoud moet volgens hem gedacht wor den aan simpel maaien van het ga zon of wat onkruid trekken. Meer zal het volgens hem echt niet wor den. Leerlingen van de Klimopschool en Het Springtij in Middelburg gaan de wijk in om klusjes te doen zoals boodschappen halen, auto's wassen en gras maaien. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Negentien bouwplaat sen, verdeeld over heel Vlissingen. En dan ook nog eens 1800 wonin gen op het Scheldeterrein. Hoe wil je die allemaal vol krijgen als de be volking maar niet wil groeien? Dat lukt nooit, vreest Gerard Aarden. Het normaliter zo ingetogen raads lid bedacht een beter plan. „Eerst moeten we ervoor zorgen dat mensen een beweegreden heb ben om naar Vlissingen te komen. Voor een luxe jachthaven, een ex clusief hotel, een maritiem casino. Misschien nog een cruiseterminal. Ik durf het best te benoemen: een soort Saint-Tropez in het klein. Uit onderzoeken blijkt dat Zeeland be hoefte heeft aan luxe. Daar is het Scheldeterrein uitermate geschikt voor. Dat is zo'n uniek stukje Ne derland, dat moet je zó aanlokke lijk maken dat mensen er steeds te rugkomen en erin investeren. Pas dan huizen bouwen. En dan geen sociale woningbouw. Begrijp me goed, van mij mag iedereen genie ten van het Scheldekwartier, ook VLISSINGEN - De bewoners van de Gravestraat in Vlissingen hebben er lang om moeten vragen, maar nu staan de snelheidsmeters er. Ze staan ter hoogte van de Paarden straat en de Prins Hendrikstraat. De matrixborden meten niet al leen de snelheid waarmee automo bilist door de straat rijdt, maar ook hoeveel dat er zijn. De borden zijn gekocht, dus kunnen later ook el ders in de stad te gebruiken. OPRUIMING SCHOENMODE I Papegaaistraat S Goes www.vandereepe.nl mensen die minder bedeeld zijn, maar bouw zulke huizen in het Spaans Kwartier. Bewaar het Schel deterrein voor luxe." Progressief Ondernemend Vlissin gen. Gerard Aarden wil zijn partij naam eer aan doen. Ook al schopt hij ermee tegen zere benen. Het raadslid is immers bezorgd. „We hebben al veel te veel bouwprojec ten in de stad. Grote en kleine. Het een kannibaliseert het ander. Als de bevolking de laatste jaren al leen maar uitdunt, kun je wel blij ven bouwen, maar wie moet er in al die huizen gaan wonen?" En dan heeft Aarden het nog niet eens over de 17.000 vierkante me ter winkelruimte die Vlissingen er op het Scheldeterrein bij moet krij gen. Dat idee vindt hij te gek voor woorden. „Zeker als je in de stad ziet hoeveel winkels er leeg staan. Het MKB staat al zo zwaar onder druk. Bovendien mist de detailhan del van het Scheldekwartier aan sluiting met de Walstraat. Daar zit ten eerste de plaatwerkerij als een R* Het Scheldekwartier moet meer luxe krijgen en minder huizen. Dat vindt raadslid Gerard Aar den. Hij overlegt met projectont wikkelaars die willen investeren. MIDDELBURG - Bij een inbraak bij lei Paris aan de Lange Delft in Mid delburg zijn in de nacht van dins dag op woensdag tientallen flesjes parfum gestolen. Het gaat om par fums van dure merken. De totale waarde van de gestolen goederen wordt geschat op een paar dui zend euro. De inbrekers waren het pand aan de Lange Delft binnengekomen door een ruit in te gooien. VLISSINGEN - Op de zolder van de bibliotheek in Vlissingen kunnen kinderen van vier tot en met acht jaar morgenmiddag weer terecht voor de maandelijkse voorleesbij- eenkomst. Morgen wordt, onder muzikale begeleiding, een kerstver haal voorgelezen. Daarna wordt er geknutseld en gegeten. De bijeenkomst duurt van 17.00 tot 19.00 uur. Kosten: twee euro. soort Vlissingse variant op de Ber- lijnse muur tussen, en dan ook nog eens de Dokhaven. Er is geen logische doorloop." Toch heeft het raadslid nooit hard op geprotesteerd tegen alle bouw projecten die hij nu kannibalise- rend noemt. „Dat klopt. Ik ben niet overal akkoord mee gegaan, maar met de aanbesteding van het eerste deelplan van het Schelde kwartier wel. Dat heeft ermee te maken dat ik het in mijn eentje toch niet had kunnen tegenhou den. Wel was ik toen al bezig met mijn optimalisatieplan. Daarvoor heb ik overlegd met projectontwik kelaars en de stichting Belvos. Ik ga met ze mee naar hun gesprek met de gedeputeerde." Niet om centen te vragen voor het plan, maar om steun te verwerven. „De projectontwikkelaars betalen. Ik kan niet zeggen wie ze zijn, dat willen ze niet, maar wel dat ze lan delijk actief zijn. Zij zien perspec tieven in Vlissingen. Medio janua ri komen ze weer hierheen." Wethouder Tineke Verhage kent het plan nier en wil daarom ook niet reageren. Wel wil ze kwijt dat de raad het masterplan heeft vast gesteld en dat daar 'niet in een na middag' aan kan worden getornd. WESTKAPELLE - In het Kasteel van Batavia in Westkapelle wordt zater dag een folk- en dialectfestival ge houden. De nieuwe groep De Ket- talankas zingt liedjes in het Zeeuws, onder meer nummers van de Lamakettas, De Schompen, Peter Dieleman en Engel Rein- houd. Verder zijn er optredens van Surrender en The Old Firm. Het folk- en dialectfestival begint om 20.30 uur. GOES - CDA in Goes vindt het vreemd dat Gedeputeerde Staten zich er bij neerleggen dat het spoor volgend jaar een maand dichtgaat. De fractie wil weten of ook B en W 'overtuigd is van deze onontkoombare periode'. Burge meester D. van der Zaag reageert geïrriteerd. „CDA weet dat er in ja nuari over wordt gesproken. Er is nog geen besluit." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Oud-wethouder Ellie Wairave gaat de gemeenteraad van Vlissingen weer in. Mogelijk wordt zij vanavond al beëdigd. Door het overlijden van Beppie Bruinooge heeft de PvdA een zetel over. De eerstvolgende op de kies lijst is Ellie Walrave, die onlangs weg moest na een motie van wan trouwen tegen het college. Maar ze komt dus terug, als raads lid. Die functie aanvaardt zij, tegen de verwachtingen in. Tijdens haar afscheidstoespraak haalde ze nog flink uit naar de raad, waarvan sommige leden door enkele ambte naren zouden zijn gesouffleerd. „Daar sta ik nog steeds helemaal achter. Maar dit moet ik zakelijk bekijken. Als raadslid ben ik nooit weggestuurd. Dat heb ik altijd met groot plezier gedaan. Ik heb er wel iswaar lang over moeten naden ken, want ik wil niet als een soort wethouder in de raad zitten, maar ik ga weer met plezier de raad in. Ik hou van politiek bedrijven." door Selma Osman DOMBURG - De eerste Groene Wimpel van de gemeente Veere is gisteren uitgereikt aan drie men sen die zich sterk hebben gemaakt voor een schoon landschap, lanneke Flipse uit Domburg coör dineerde afgelopen maart de grote schoonmaak in het Veerse buiten gebied waarbij alle stads- en dorps raden waren betrokken. Ze deed dit samen met twee leden van de Wildbeheereenheid Walcheren: Rinus Maljaars uit Aagtekerke en Jan Louwerse uit Vrouwenpolder. De jagers hebben al een behoorlij ke traditie met het schoonmaken van het Walcherse landschap, prees milieuwethouder Jan Boste laar. Net als Flipse, die al zeker twaalf jaar meeraapt met de jagers. „We hebben een groot respect voor dit soort mensen", sprak de wethouder. Daarom kregen de drie vrijwilli gers een prijs. „Geen geld, geen speldje, maar jullie krijgen wat bermafval terug. We hebben een stukje 'vüülte' in glas laten gieten", aldus Bostelaar. De Groene Wim pel is een glaskunstwerk van vorm gever Rinus Rentmeester uit Nieuwdorp. Hij verwerkte er stuk jes touw in. De gemeente wil de prijs voortaan jaarlijks uitreiken. Daaraan gekoppeld is het voorne men om in Veere een Groene Vlag te laten wapperen die aangeeft dat het buitengebied vrij is van blikjes, wieldoppen en ander zwerfafval. De opschoondag krijgt op de der de zaterdag in maart een vervolg. Bostelaar: „De respons heeft ons blij verrast. Uit allerlei hoeken en gaten kwamen mensen meedoen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28