Vliegveld wil geld voor draaien baan Zeeland deDRVKKERY Cel en tbs voor Vlissingse ontuchtpleger 25% korting- jj WALCHEREN Verleggen landingsbaan als wisselgeld voor uitbreiding camping. Plezierjachten wijken voor baggeraars Plasje Brasseriemenu met Christmas Carols extra openingstijden: VEERE - De anders zo pittoreske plezierhaven van Veere biedt dezer weken een industriële aanblik. De 160 jachten die er doorgaans voor anker lig gen, hebben plaatsgemaakt voor twee kraansche pen: een heel grote en een kleintje. Die zijn er aan het baggeren. Voor het eerst sinds het ont staan van het Veerse Meer, 46 jaar geleden, wordt slib uit de haven verwijderd. Het gaat om een laag van 35 centimeter tot een meter dik. De klus moet klaar zijn in de eerste week van janua ri. En dat gaat ook lukken, zegt uitvoerder Coen van Eenenaam van baggercombinatie Feijter Biervliet/J.P. Schilder Ursum. De omgeving kan de komende jaren meer van dit soort ingrepen verwachten. De wallen, vesten, kreken en oevers vragen om groot onderhoud. De gemeente wil het gebied dan meteen ook aantrekkelijker ma ken voor wandelaars. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 JASPERSE SPEED FASHION MOTORKLEDINGSHOP www.rijschooljasperse.ril Redder in nood in deze koude dagen Raadslid: Maak van Vlissingen soort Saint-Tropez Donderdag 20 december 2007 Tip? redwalchlgpzc.nl door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegveld Midden- Zeeland legt zich niet neer bij de uitbreiding van camping De Witte Raaf Tenzij de camping, hotel Veerse Meer, de gemeente Middel burg en de provincie het ver draaien van de landingsbaan beta len, zodat vliegtuigen niet over de nieuwe entree van de camping vliegen bij het opstijgen. „Dat is het enige compromis dat ik zie en daar wil ik dan best over praten", zegt directeur Peter Gey- sen van het vliegveld. Draaiing van de baan is eerder af gewezen omdat dat tot overlast zou leiden voor de bewoners van de nieuwe woonwijk tussen Arne- muiden en Midden-Zeeland. Vol gens Geysen is dat argument ver vallen doordat de zogenoemde ge luidscontour rond het vliegveld kleiner is geworden. „Wij hebben zelf geen baat bij draaiing van de baan. Het levert al leen een hoop werk en gedoe op. Maar als de camping uitbreidt, is dit de enige oplossing voor de vei ligheid. En dan is mijn redenering simpel: de gemeente en de provin cie hebben ooit toegestaan dat het vliegveld hier is aangelegd, zij heb ben dus een planologische misser goed te maken. En de camping en hotel Veerse Meer kunnen niet uit breiden vanwege het vliegveld. Dus die vier partijen moeten dan maar betalen voor een draaiing van de baan." De Witte Raaf bij Arnemuiden wil uitbreiden. Opstijgende vlieg tuigen komen dan over de nieu we entree van de camping. Het vliegveld vindt dat te gevaarlijk. Wat Geysen betreft, blijft alles ech ter zoals het nu is: de camping breidt dan niet uit en de landings baan blijft liggen waar die ligt. Dat is volgens hem het beste voor het vliegveld en ook voor de veilig heid van de gasten op De Witte Raaf Als de uitbreiding doorgaat, zoals de camping en de gemeente wil len, dan komen onder de uitvlieg route van het vliegveld een natuur gebiedje en de nieuwe entree van de camping. „Dus als er dan bij het opstijgen iets misgaat en een piloot moet een noodlanding ma ken, dan zijn de rapen gaar", waar schuwt Geysen. „Nu kunnen ze landen op een stuk landbouw grond; dan komen ze op de cam ping." Hij heeft die waarschuwing al eerder geuit. „Maar die is in de wind geslagen. Men luistert kenne lijk niet", concludeert hij na lezing van de net verschenen nieuws brief over het project Rondom het Veerse Meer. De gemeenteraad van Middelburg heeft de uitbreiding van De Witte Raaf in augustus goedgekeurd, om dat die nodig is om de camping een 'kwaliteitsslag' te laten maken. „Maar dat leidt tot een risico voor de gasten", herhaalt Geysen. door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank veroordeelde de oud-voorzitter van de Vlissingse speeltuinvereniging Oost gisteren tot een celstraf van drie jaar en tbs. Tegen hem was vier jaar en tbs geëist wegens jarenlang sek sueel misbruik van zijn dochters en kleinkinderen. De rechtbank legt een kortere cel straf op omdat een langdurige be handeling van de pedofiele man in een kliniek niet te lang mag wor den uitgesteld. De man moet ook zijn slachtoffers een voorschot be talen op de schadevergoeding die ze nog gaan eisen. Dat voorschot is door de rechtbank bepaald op bijna 20.000 euro. Fout Naar aanleiding van de rechtszaak tegen deze man meldde de PZC in de krant van maandag 10 decem ber dat de verdachte voorzitter is geweest van de speeltuinvereni ging Bloemenlaan. Dat klopt niet en is fout. De bewuste man is ja renlang voorzitter geweest van de speeltuinvereniging Oost bij de Irislaan. zeeuwsef.i Tip? redactie@pzc.nl Voor Tristan van drie zijn het spannende dagen: hij mag een paar daagjes bij zijn oma en opa logeren. Eten bij opa en oma, sla pen bij opa en oma, en wakker worden bij opa en oma. Na het opstaan kruipt Tristan nog even in het grote bed van opa en oma. Gewoon, voor de ge zelligheid. Minder gezellig is dat opa na een tijdje toch echt aanstalten maakt om op te staan. Wat denkt opa te gaan doen, wil Tristan weten. Och, niets bijzon ders. Even een plasje doen, luidt het geruststellende antwoord. „Nee hoor, opa, dat hoeft niet" roept Tristan. „Dat heeft oma al gedaan..." vanavond vanaf 17.30 uur maissoep, biefstuk of aardappeltaart met geitenkaas en specerijencake 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 22 december 15.00-16.30 uur Madrigaalkoor zingt vrijdag 21/12 koopavond tot 21.00 uur zondag 23/12 koopzondag van 13.00-17.00 uur maandag 24/12 geopend vanaf 9.00 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27