Meningen EN DE EXTRA s; MILIEUSUBSIDIE CITROËN Ambulances Straatnaamgeving Coalitievorming Pluspunten 3 Kesler 6 (slot) Armoede Armoede 2 De Citroën C1 nu al PZC Donderdag 20 december 2007 11 Volgens de huidige kabinetsplannen gaat begin 2008 de 8PM omlaag en verandert de milieusubsidie voor schone labels. Maar daar hoeft u niet op te wachten. Bi| EUROTOnNCAP Citroen krijgt u die korting nu al op vele modellen. Kijk voor de voorwaarden op www.citroen.nl. Genoemde prgs is incl BTW en BPM, excl verwi|deringsbi|drage www.aufoncap.com en kosten rijklaar maken en na aftrek van korting. Gem. brandstofverbruik 4,61 /100 km (1 op 21,7). CO, emissie: 109 g/km. Prijs- en specificatiewi|zigingen voorbehouden. Actie geldig t/m 31 december 2007. Citroen prefereert Total lErjBL****I *Meer informatie over Airdream kunt u terugvinden op www citroen.nl/airdream LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max.150 woorden) In het artikel in de PZC van 13 de cember. over ambulances staat dat 'minister Klink moet kijken of maatregelen in Zeeland nodig zijn'. De problemen worden steeds op een ander bordje gelegd. Een ongewenste herhaling van zet ten. Niet minister Klink, maar de provincie Zeeland dient er voor te zorgen dat er voldoende ambulan ces beschikbaar zijn om de op- komsttijd van 15 minuten te halen. De provincie is op grond van de Wet Ambulancevervoer belast met de planning en het College Tarie ven Gezondheidszorg met de fi nanciering van het Ambulancever voer. Die twee moeten met elkaar in de slag. Ik twijfel of de opkomst- tijd van 15 minuten in Zeeland ge haald wordt. Gelet op allerhande verkeersbelemmerende factoren, drempels etc. Als inwoner van Westkapelle vraag ik mij afin hoe verre de wettelijke opkomsttijd in Westkapelle gehaald wordt. Wel licht kan de wethouder van volks gezondheid van de gemeente Veere daar antwoord op geven. De Wet Ambulancevervoer stelt dat het gemeentebestuur verantwoor delijk is voor het lokale ambulance vervoer. Dolf Kamphuis Sr. Parkweg 18, Westkapelle De commissie straatnaamgeving Middelburg vraagt mee te denken over een naam voor de tunnel on der het kanaal door Walcheren en de N57. Zelf dacht ik: de Eurotun nel en de Steggelweg, want er is al veel belastinggeld in gaan zitten, en lang over gesteggeld. En dan nog de rotonde, daar wordt toch ook nog maar even 125.000 euro aan uitgegeven. Blijkbaar is er geld zat, dus dan maar uitgeven aan on nozele projecten. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Nu de coalitievorming in Vlissin- gen is mislukt, vraag ik mij af of de positie van de formateur, me vrouw Els Kuijper, nog langer houdbaar is. Zij heeft schromelijk gefaald bij de inschatting van het PSR-standpunt. De PSR heeft van meet af aan ge zegd dat ze de heer Croné als wet houder terug wil. De formateur had bij haar uitnodiging aan de PSR om deel te nemen aan het coalitieoverleg nadrukkelijk moe ten informeren naar de houding en opstelling van de PSR. Het was en is haar taak om goed inzicht te verkrijgen in alle wensen en eisen van de partijen. Nu komt zij met de dooddoener dat de PSR nooit had mogen meepraten in de be sprekingen over een nieuw college. Dat is niet de goede volgorde. Zo'n coalitiegesprek kan je vergelijken met een sollicitatiegesprek. Dege ne die dat gesprek aangaat moet beoordelen of de sollicitant voor een vervolggesprek in aanmerking komt. Dat heeft mevrouw Kuijper niet goed gedaan. Om achteraf te zeggen dat de sollicitant nooit had mogen solliciteren omdat hij had kunnen weten niet voldoende te zijn gekwalificeerd, vind ik een on heuse benadering. Er zal gekozen moeten worden voor een nieuwe formateur. L. Markies Marnixplein 23, Vlissingen Ook ik kreeg minder Delta plus punten over 2007. Bij navraag blijkt dat Delta in 2006 het huisa dres als uitgangspunt voor de bere kening hanteerde. Vanaf 2007 neemt Delta echter de naam en voorletters als uitgangspunt. Staan een aantal productgroepen op naam van je echtgenoot of echtge note dan heb je gewoon pech. Del ta neemt zelfs niet de moeite om je als klant hiervan op de hoogte te stellen. Je zou verwachten dat je dan 2 verschillende overzichten zou ontvangen. Helaas, zelfs het toekennen van de productengroe- pen op twee verschillende namen op hetzelfde adres is voor Delta niet aan de orde. Delta neemt zijn klanten niet serieus door deze op stelling. Dit zijn geen pluspunten meer maar minpunten van Delta. C.M. Bruel Scheldestraat 42, Goes In reactie op het schrijven van Floortje Zwigtman het volgende: goed geschoten Floortje! Je zult dan misschien 'nooit iets van voet bal hebben begrepen', je zou zeker niet de minste timmerman/vrouw zijn. In mijn ogen sla je de spijker over Kesler en de KNVB precies op zijn kop. Wie is er nu werkelijk een verwend kereltje? Gezien de ri sico's die onze politiemensen lo pen, ben ik met jou van mening dat deze mensen, evenals de door jou genoemde mensen in de zorg en het onderwijs, slechts matig be taald worden. De KNVB kan des noods zelf nog meer bijdragen aan de veiligheid rond voetbalevene menten. Hiervoor zou men geld kunnen reserveren door de exorbi tante salarissen te matigen. Ben Jansen van Galen Beukenlaan 6, Middelburg In de PZC van 18 december stond dat de armoede in Nederland toe neemt. Dat is volgens mij overi gens geen nieuws, want dit is een proces dat al jaren gaande is en dat al diverse keren door de media naar buiten is gebracht. De rijken worden rijker, de armen armer. Ook onder politiemensen is een toename van de armoede te be speuren. Steeds meer politiemen sen moeten hun toevlucht nemen tot de schuldhulpverlening of een tweede baantje erbij nemen. En dat is dan blijkbaar bittere nood zaak. Is het gek dat politiemensen eindelijk, na jaren van onderbeta ling, ook eens opkomen voor hun belangen? Het zou minister Ter Horst sieren wanneer zij tegemoet komt aan de looneisen van de politiebonden en daarmee recht doet aan het soms zware, moeilijke en gevaarlij ke werk dat de politieagent(e) te gen een hongerloon doet. P.S. Als voetballiefhebber had ik ook graag Ajax-PSV gezien, maar soms gaan andere belangen voor. Peter van Zalen Vlissingsestraat 58, Oost-Souburg Vicieuze cirkels, neerwaartse spira len, vrije vallen gaan waarschijn lijk vooraf aan het traject van ar moede, schuldhulpverlening, uit huiszettingen, enz. Is dat niet een déja vu, die doet denken aan de ja ren '30? Nooit een 'normaal' leven kennen, je nooit eens vrij, relaxed kunnen voelen, het is anno 2007 toch para doxaal, dat dit voor een deel van de bevolking de dagelijkse werke lijkheid is? De een decadent shop pen in de P.C. Hooft, de ander knabbelen en schnabbelen, geen goeie schoenen, geen tandartsbe handelingen, geen warm huis, geen cent te makken. M.i. moeten voedingsdeficiënten in combinatie met stress op langere termijn resul teren in gezondheidsklachten, bij voorbeeld gebits-, skelet- en ande re problemen. Zullen we in onze welvaartsstaat opnieuw de ziekte Rachitis zien? Zouden scholen opnieuw maaltij den moeten verschaffen, en zullen jeugdartsen extra alert moeten zijn op bleekneusjes, die een paar weken per jaar kunnen snuffelen aan een 'normaal' leven, de vakan tiekolonies van destijds? Back to the thirties. Monique Sturm Turkeye 16,Waterlandkerkje CITROEN TOIAALVOORDEEL101

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11