Met de Afghaanse politie blijft het behelpen Kom sfeer proeven bij GroenRijk Grote keuze aan KERSTGROEN KERSTSTUKJES Minicamping Jezus Cods Zoon Kesler 2 Kesler 3 Kesler 4 Kesler 5 Kerncentrale GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-470400 GroenRijk GoesNieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 www.groenrijk.nl GroenRijk Middelburg is elke avond geopend tot 21.00 uur Probleem blijft dat veel rekruten overlopen naar de taliban. PZC Woensdag 19 december 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Al jaren erger ik me aan mensen die het leven van een ander zuur maken (PZC, 07-12). Het zal je maar gebeuren, je woont al jaren met je gezin in een dorp, hardwer kend en ploeterend probeer je een boterham te verdienen en dan komt er een nieuwe buurman die problemen met je zoekt. We we ten allemaal dat als je in een agrari sche omgeving gaat wonen, je wel eens wat hoort ruikt, ziet. Bij Schiphol gaan wonen en je dan storen aan vliegtuigen en/of lan dingsbanen. U kent het wel. Hier in Grijpskerke woont ook een aan tal van die buurmannen, die als het even kan een advocaat in de arm nemen. Beseffen deze import- lieden wel dat de tegenstanders verschrikkelijk veel geld kwijtra ken aan de verdediging, die ze voor andere doeleinden kunnen gebruiken. Dat er al miljoenen be lastinggeld is verspeeld. Verspilde energie. Maar het allerergste is nog de emotionele kant en de kans dat een van de partijen zo kwaad wordt, dat het op een of andere manier uit de hand kan lopen. P. van Baaien De Keijzerstraat 17, Grijpskerke Een PZC-kop (15-12) citeert Her man van Veen: 'Jezus heeft nooit gezegd dat Hij Gods Zoon is'. Dit kan suggereren, dat Jezus dat dan ook niet is. Vooruitlopend op wat Herman daarmee op tweede kerst dag gaat bedoelen, wil ik alvast op merken, dat 'het Evangelie van Je zus Christus' verzadigd is van ge tuigenissen: dat Jezus de Zoon van God is! Bovendien zei Hij het zelf ook o.a. tegen de Joden: 'Gij las tert, omdat Ik heb gezegd: Ik ben Gods Zoon' (Joh. 10:36) en in zijn hogepriesterlijk gebed tot Zijn Va der: 'Verheerlijk Uw Zoon, opdat Uw Zoon U verheerlijke', (Joh. 17:1), alsook tegen Nikodemus (Joh. 3:16)! Bij de doop van Jezus door Johannes (Mt. 3:17) en bij de verheerlijking op de berg (Mt. 17:5) werd het door Zijn Vader geo penbaard: 'Deze is Mijn Zoon...!' Volgens Lucas (10:22) zei Jezus: 'Niemand weet, wie de Zoon is, dan de Vader'. Ook in menselijk opzicht kan een vader beter weten wie zijn zoon is, dan andersom. Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Wat een gemopper op de politie! Zitten die in overleg met de vak bond over een betere beloning en dan kunnen ze geen bijstand verle nen bij twee 'belangrijke' wedstrij den! Zouden die 'supporters' niet eens de hand in eigen boezem kunnen steken? Zoals vreedzaam naast elkaar op de tribune zitten en hun team aanmoedigen. Bij rug by luisteren spelers naar de scheidsrechter en er is geen politie agent in functie in de buurt. Risi covolle wedstrijden zouden niet mogen bestaan. Ik ben ook een voetbalfan van één van die 4 clubs. Maar als je ziet of leest wat er door de relschoppers wordt aan gericht, springen de tranen je in de ogen. Dan ga je toch niet meer gezellig een wedstrijd in het sta dion bekijken. Als de supporters of relschoppers niets vernielen hebben we ook geen politie nodig om die personen te begeleiden. Joke Vonk Singel 162, Vlissingen Mijnheer Kesler moet wel een plaat voor zijn hoofd hebben als hij stelt dat de afwezigheid van de politie de oorzaak is dat er niet ge voetbald kan worden. Bij andere sportevenementen zijn er bij mijn weten ook niet altijd honderden agenten vereist om narigheid te voorkomen. Kan het mischien zijn dat het spelletje van mijnheer Kesler teveel asociale figuren aan trekt, en is het dan niet zijn taak en die van de KNVB om daar iets tegen te doen? P. Kerkhove Oosterbaan 33, Vlissingen Hoogst verwijtbaar en irritant zijn de uitlatingen van deze KNVB-di- recteur. Als jurist dient hij verder te denken en zaken meer in maat schappelijk verband te zien. Omge- vingsbewustzijn bezit hij kenne lijk in onvoldoende mate. Als een maatschappelijk instituut (o.a. poli tie) een stakingrecht heeft, leiden stakingen altijd tot gevolgschade. Het is dan niet zo dat claims maar even gelegd kunnen worden bij ac tievoerders of bonden. Hij doet het voorkomen alsof er ten aan zien van het voetbal een onrecht matige (overheids)daad is ge pleegd. Er bestaat ook nog zoiets als de openbare orde die in het ge ding is of/en kan komen. Kesler vindt dat voetbal coüte que cöute moet doorgaan. Dit toont aan hoe voetbal feitelijk een maatschappe lijk noodzakelijke 'smeerolie' ge worden is, waar men nog nauwe lijks buiten kan. Voetbal is 'esta blishment' geworden. De arrogan tie ervan leidt tot dit soort be schimpingen. Filosoof Marcuse zag dat al enkele decennia geleden. J. Op het Veld Zwanenlaan 25, Kamperland Hoe is het mogelijk dat iemand die directeur is van het betaald voetbal zulke uitspraken doet. Dat agenten 1500 tot 1700 euro verdie nen is toch ongelooflijk. Daar kun je als gezin toch niet van leven. En dan vindt de heer Kesler het dood normaal dat deze mensen voortdu rend hun eigen verwende jonge tjes beschermen. Ik ben benieuwd hoe de voetballers hier zelf op rea geren. Vooral als zij zien hoe groot het verschil in salaris is tussen hen en de mensen die hen moeten be schermen. Wat zou het geweldig zijn als zij het voor de politie op zouden nemen en zo de arrogante voetbaldirecteur de mond zouden snoeren. A. van de Berge, Arnelaan 31 Middelburg Er is een rapport verschenen dat aantoont dat mensen rondom een kerncentrale meer bloot staan aan kanker (PZC, 12-12). Nou, daar hoefje geen genie voor te zijn om dat te begrijpen. Greenpeace heeft voor een waarschuwingsactie een buiten proporties hoge boete ge kregen. En mag ook niet meer de monstreren. De waanzin ten top. Eigenlijk zou Greenpeace een sub sidie moeten krijgen voor hun goedbedoelde mensbeschermende acties. Het is toch bekend en dui delijk dat we niet echt raad weten met het nucleaire afval? Dat alleen al rechtvaardigt het dat Green peace ongerust is. Ik zou niet graag onder Borssele leven. Het is en blijft een riskante, ongezonde zaak. Harry MZ Boer Westerzicht 445, Vlissingen door Marloes de Koning DEH RAWOD - Dorpelingen kijken zwijgend naar het konvooi Neder landse pantserwagens en trucks dat in een dikke stofwolk voorbij rijdt richting de basis bij Deh Ra- wod. Armen over elkaar, een af wachtende houding die in deze re gio alles kan betekenen. Langs de onverharde weg staan vier zwarte jeeps met een Afghaans logo. Vanaf een akker vlakbij de moskee wordt enthousiast met wapens ge zwaaid. Door een blik op de wa pens weet wachtmeester 1 en vuur wapeninstructeur Harco zeker dat de zwaaiende mannen van de Af ghaanse hulppolitie (ANAP) zijn. „Want die wapens hebben wij hen gegeven." Waarom dit dorp van daag wordt vereerd met een be zoek van vier jeeps vol hulpagen ten doet er niet toe. Wat telt is dat ze er zijn. In uniform. Een halfjaar geleden was Harco één van de instructeurs die de twaalf dagen durende basistrai ning politieman gaf Van zijn 160 cursisten zijn er nu nog zestig bij de politie. De rest is overgelopen naar de taliban, dood of gewoon verdwenen. Van de twaalf politie posten in het gebied hebben er drie stand gehouden. De onveiligheid in dit deel van Uruzgan is sinds de zomer toege nomen. De taliban zijn rondom Deh Rawod diep geïnfiltreerd. De behoefte aan Afghaanse politie is groot. De lat ligt noodzakelijker wijs laag. Voor aanvoer en selectie zorgen functionarissen van het Af ghaanse ministerie van Binnen landse Zaken in Kaboel. Aan hen de taak om talibanstrijders uit de aanmelders te pikken. Harco: „Dat vertrouwen moet je hen geven." In Tarin Kowt ronden deze week 28 ANAP-mannen de vervolgcur sus af. Na vier weken opleiding 'De taliban komen 's nachts, jullie overdag, wat is het verschil?' krijgen ze een diploma en gaat hun salaris omhoog van zeventig naar honderd dollar per maand. Commandant Pirdad uit Chora is tenger. Hij schat zijn leeftijd hoger dan 44, de gemiddelde levensver wachting. Hij praat energiek, met kleine felle handgebaren. De erva ren commandant strijdt al jaren te gen de taliban en verloor bij de slag om Chora in juni familiele den. De taliban is in Uruzgan mo menteel 'niet zo sterk', oordeelt Pirdad. „Maar ze vertellen de men sen leugens. Tijdens de schietles sen moesten wij op een zwart pa pier mikken. Een paar dagen gele den was ik op een begrafeniscere monie in Chora waar de mullah de mensen vertelde dat wij op Ko ranteksten oefenen. De mensen ke ken naar me en zeiden: 'Ben jij een moslim? Je hebt een grijze baard en toch doe je zoiets?' Ik doe dit niet voor het geld", bena drukt de commandant. Dat komt goed uit, want maandenlang wor den geen salarissen uitbetaald. Ne derland stort jaarlijks tien miljoen euro in het fonds voor politiesala- rissen, maar de regering is zelf ver antwoordelijk voor de besteding daarvan. „De regering is corrupt en zorgt niet voor ons. Niemand heeft het gevoel dat het onze rege ring is, want alles wordt onderling verdeeld." Na druk van Nederland worden volgende week de salaris sen van de afgelopen maanden uit betaald. „De Nederlanders doen echt hun best in Uruzgan", zegt vertaler Khan (niet zijn echte naam). „Maar ze kunnen niets beginnen zolang de politie onderbetaald is." Negentig procent van de bevol king vindt dat er geen verschil is tussen hulppolitie en taliban. „Bei de gebruiken ze hun wapens om schapen af te pakken, zeggen men sen. Ze stellen: de taliban komen 's nachts, jullie overdag, wat is het verschil?" Hyacint Als deze hyacinten in volle bloei staan, geniet u van een geurige, tafeldeco ratie. Verkrijgbaar in wit, roze of blauw. Potmaat 12 cm, 3 bollen per pot. Per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9