Bib Gourmand-adresjes Ruime steun in Tweede Kamer voor Scheldeverdragen Burger klaagt nooit over Staten ZEVEN VRAGEN Voorbehoud tegen dwang bij ontpoldering haalt het niet. Oude klachtenregeling uit 1999 vervalt; er komt geen nieuwe procedure. 'Een Michelin-ster is heel iets anders. Daar moet je soms je hele zaak voor aanpassen' 30 j Woensdag 19 december 2007 PZC De ANWB heeft in Zeeland vier partnerbe- drijven, die bij pechmeldingen hun mon teurs op pad sturen. Autobedrijf Van Halst in Kamperland is er één van. Naam: Chiel van Halst Leeftijd: 39 Woonplaats: Kamperland Beroep: eigenaar autobedrijf Van Halst, tevens partnerbedrijf van ANWB door Ondine van der Vleuten Het was vanmorgen zeker druk, met die kou. Inderdaad. De pechmeldingen stroomden binnen. Een auto is toch voor buitengebruikDie moet toch tegen kou kunnen? Nou, oudere auto's kunnen er toch niet goed tegen. Of eigenlijk, de accu erin. Een accu die niet meer zo nieuw is, verliest bij koude kracht. Of hij werkt helemaal niet meer. Nog meer typische winterellende? Bevroren sloten, deuren waarvan de rubbers vastgevroren zitten aan de carrosserie, en startproblemen door vocht. Dat gaat niet goed samen met elektrische ontsteking. Kun je dat nou niet een beetje voorkomen? Jazeker. Zodra de temperatuur onder het vriespunt komt, moet je je voorbereidingen treffen. Voor die rubbers is een siliconenspray in de handel, die het vastvriezen tegengaat. Voor bevroren sloten is er een spe ciale slotontdooier. Verder raad ik aan de ruitersproeiervloeistof bij te vullen met wintervulling. Die kun je rustig bij de zomervulling gooien. Ik wist niet dat er verschillende soorten waren. ]a, je hebt een zomervulling die extra goed tegen vliegjes en dat soort vuil werkt. En de wintervulling ontdooit en ontvet je ramen. Dus ik hoef niet naar de garage voor een winterbeurt? Er blijven toch dingen waarvoor je echt naar de garage moet. Je accu bij voorbeeld kunt je zelf niet testen. In het algemeen is een speciale winter beurt in oktober, november aan te raden. Dan testen ze de accu voor je, je ruitensproeiervloeistof en het koelsysteem. Het koelsysteem? Als mensen 's zomers op vakantie zijn geweest naar Zuid-Frankrijk en in de file hebben gestaan, raakt de motor nog al eens oververhit. Dan gooit die z'n water eruit en mensen willen dan bij wijze van noodgreep nog wel eens even afvullen met water. Ja, en dan komt de winter en dan denken ze er niet meer aan dat er gewoon water in zit in plaats van koel vloeistof. Waardoor slangen, of zelfs de motor kapotvriezen. Niet fijn. door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren de Scheldeverdragen goedgekeurd. Dat betekent dat de derde verdieping van de Wester- schelde kan beginnen. Voor de ont poldering van de Hedwigepolder en 't Zwin is nog geen oplossing gevonden. Een ruime Kamermeer derheid stemde wel voor de motie van CDA-Kamerlid Koppejan. Dat betekent dat een commissie nog volgend jaar alternatieven moet presenteren om gedwongen ont poldering te voorkomen. Alleen SP, GroenLinks en D66 stemden tegen deze motie. Vorige week werd al duidelijk dat in ieder geval de coalitiepartijen CDA, PvdA en CU - een meerder heid - de Scheldeverdragen zou den goedkeuren. Gisteren bleek dat een persoonlijke oproep van de Zeeuws-Vlaamse CDA-afdelin- De Tweede Kamer heeft gisteren de Scheldeverdragen goedge keurd. Een commissie gaat kijken of gedwongen ontpoldering kan worden voorkomen. gen aan alle Kamerleden daarin geen verandering had gebracht. De verdragen over het nautisch be heer van het Scheldegebied, de ontkoppeling van de loodsgeld tarieven in Vlaanderen en Neder land en de Scheepvaartverkeers wet werden met algemene stem men aangenomen. Het verdrag over de ontwikkelingsschets voor de Schelde - waarin zowel de ver dieping als de ontpoldering zijn af gesproken - kreeg niet de steun van SP, WD, SGP en PW. Samen met Verdonk en D66 steunden de ze partijen het amendement van SGP-Kamerlid Van der Staaij om een voorbehoud te maken op de Scheldeverdragen, waardoor ge dwongen ontpoldering onmoge lijk zou zijn. Toen dat het niet haal de, kwam Van der Staaij met een tweede amendement om de Ka mer vetorecht te geven, mocht het kabinet ooit toch tot ontpoldering willen overgaan. Ook dat haalde het niet. Opvallend was het grote aantal partijen (SP, D66, WD, SGP, Verdonk en PW) dat de mo tie steunde waarmee WD-Kamer- lid De Krom probeerde te berei ken dat premier Balkenende een toespraak zou komen houden, mocht ooit de dijk van de Hedwi gepolder worden doorgestoken. De gebroeders Melis willen af van het dure imago van hun restaurant. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Statenleden doen het alleen maar goed. Of het inter- resseert de burger matig wat ze in de Middelburgse Abdij uitspoken. Hoe het ook zij, afgelopen jaren zijn er nooit klachten ingediend te gen Provinciale Staten, een Staten lid of ambtenaren van de Staten- griffie. Daarom voelt het dagelijks provin ciebestuur er weinig voor om een 'klachtenadviesprocedure' voor Provinciale Staten in het leven te roepen. Mocht het in de toekomst plotsklaps klachten regenen, dan kan dat altijd nog, aldus het dage lijks provinciebestuur. In het onverhoopte geval dat toch een klacht wordt ingediend, kan die prima worden afgehandeld door het presidium, de vergade ring van fractievoorzitters. De be staande verouderde klachtenrege ling uit 1999 kan worden ingetrok ken, in het kader van het schrap pen van overbodige regels. Overigens komen wel klachten bij de provincie binnen. Die gaan praktisch alle over de gedragingen van leden van het dagelijks provin ciebestuur en/of hun ambtenaren. Voor de behandeling van deze klachten komt er wel een speciale procedure. Bedoeling is hiervoor een (onafhankelijke) commissie in het leven te roepen. Een klacht over de commissaris van de konin gin wordt in beginsel door haar zelf afgedaan. Ze doen niet mee in de dans om de Michelinsterren. Het zijn de adresjes die je aan je vrienden doorgeeft. De restaurants met een Bib Gourmand. door René Schrier Als je geen Michelin sterren hebt, maar een zogenaamde Bib Gourmand, waar zit je dan met je restaurant? „Iets boven het gemiddelde", zegt Bart Melis van restaurant De Gespleten Arent uit Middelburg. Het restaurant dat hij samen met zijn broer Paul runt, is in de editie 2008 van de Michelingids voorzien van een zo genaamde Bib Gourmand. Dat wil zeggen dat bij de naam van het restaurant in de gids een pictogram is afgebeeld dat het Mi- chelinmannetje voor moet stellen. Deze restaurants serveren een vol ledig menu (voorgerecht, hoofd gerecht en nagerecht) voor een pri ma prijs/kwaliteitverhouding. In Nederland mogen die menu's niet duurder zijn dan 34 euro; in Am sterdam 36 euro. Michelin heeft nog enkele voor waarden aan de Bib Gourmand verbonden. Zo moet het restau rant dagelijks geopend zijn, maar De broers Paul en Bart Melis van restaurant De Gespleten Arent. kennelijk wordt aan die voorwaar de niet strikt de hand gehouden. De Gespleten Arent is op maan dag en dinsdag dicht. Paul (28) en Bart (25) Melis wisten wel dat er wat aan zat te komen. Want de inspecteur van de Miche lingids wilde, nadat hij in hun res taurant de maaltijd had genoten, even met chef Bart spreken. Toen wisten de broers al dat ze in de be- Bart: „Een ster is heel iets anders. Daar moet je soms je hele zaak voor aanpassen. Mensen verwach ten toch iets van een restaurant met een Michelinster." Bart en Paul willen een restaurant waar iedereen zich thuis voelt en binnen kan komen. Ze moeten nogal opboksen tegen het imago dat De Gespleten Arent duur zou zijn. Daarom zijn ze blij met de langstelling bij Michelin stonden. Het is natuurlijk geen Michelin ster, maar de broers waren toch blij met hun Bib Gourmand toen eenmaal bekend werd dat ze er een kregen. toekenning van de Bib Gourmand, waaruit blijkt dat ze wel degelijk op de prijs/kwaliteitverhouding letten. Bart: „Je kunt het natuur lijk zo duur maken als je zelf wilt, bijvoorbeeld met heel dure wijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56