Zeeland kunst maken in een garagebox? Gesloten. Rechter in kerstsfeer Minder snel over de kering Wethouder: 'Geen discussie meer over de Kapellestraat' Vrouw gewond bij ongeval op rotonde Meedenken over naam van tunnel Storing spoorbomen in Vlissingen Janvier danst voor bijdrage stichting Kika Nieuwjaarsfeestje voor de Veerse jeugd Oosterscheldekering vannacht afgesloten voor werkzaamheden. Voorwaardelijke ontzegging rijbewijs na vierde overtreding. Beauté Op maandag 24 december is ons kantoor Plezierige Kerstdagen toegewenst! Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Janse de jonge a Van VSiauwe Netwerk Notarissen i Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118} 65 96 00 E middelburg@jmwnotartssen.com www.jmwnotarissen.com MIDDELBURG - Een 23-jarige vrouw uit Middelburg is gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op de ro tonde bij de Torenweg en de Roozenburglaan in Middelburg. De vrouw reed op de fiets. Ze werd aangereden door een 63-jari- ge automobilist uit Goes, die haar geen voorrang gaf De vrouw is met de ambulance naar het zieken huis gebracht. MIDDELBURG - Wie een naam weet voor de nieuwe N57 of de tunnel onder het Kanaal door Walcheren, kan die suggestie nog tot eind dit jaar opsturen naar de commissie straatnaamgeving van de gemeen te Middelburg. Die commissie beoordeelt vervol gens de inzending. Het college van B en W beslist uiteindelijk welke naam de tunnel en de weg krijgen. VLISSINGEN - Een storing van de spoorbomen van de overweg bij de Sloebrug in Vlissingen heeft gis teravond ruim een half uur tot ver- keershinder geleid. De storing deed zich voor tussen 21.06 en 21.40 uur. Een monteur moest er aan te pas komen om de onwillige spoorbomen weer te laten werken. De politie regelde tijdens de sto ring her verkeer bij de overgang. GOES - Dansschool Janvier uit Goes houdt zondag 23 december een twaalfurige dansmarathon voor de stichting Kika (Kinderen Kankervrij). Van negen tot negen zijn dansers in de weer om geld in te zamelen voor het goede doel. Aan het eind van de dag wordt het bij elkaar ver zamelde bedrag door de stichting in ontvangst genomen. DOMBURG - Met workshops en een disco voor de jeugd luiden jonge renwerkers van de Stichting Wel zijn Veere 2008 in. Op 4 januari houden zij samen met de start- groep jeugdraad Veere en Kunst educatie Walcheren in Domburg een dag vol workshops (toneel, te kenen, street/breakdance, knutse len en muziek mixen) die wordt af gesloten met een dj. Opgeven vóór 28 december via 0118-583687. W PZC Woensdag 19 december 2007 23 BURGH-HAAMSTEDE - De Ooster- scheldekering is de komende nacht afgesloten voor het verkeer wegens werkzaamheden op het wegdeel Roompot. De rijbanen over de Roompot worden verlegd van de Oosterscheldezijde naar de Noordzeezijde. Afgezien van de afsluiting heeft de ze wijziging over langere tijd extra oponthoud voor het verkeer tot ge volg. De snelheid zal ter plaatse van het werkvak verder worden terugge bracht van zeventig naar vijftig ki lometer per uur. De maatregel is noodzakelijk omdat aan het begin en het einde van de omleiding kor te bochten ontstaan. Deze situatie zal naar verwachting tot april 2008 duren. MIDDELBURG - Politierechter I. Wol- tring was gisteren al een beetje in kerstsfeer, zo zei hij tegen een 33-jarige Vlissinger. Want hij von niste aanmerkelijk lichter dan offi cier van justitie E. Bethlehem had gevraagd. Wat de officier betreft had de Vlissinger voor lange tijd zijn rijbewijs moeten inleveren. De man werd op 6 oktober in Mid delburg betrapt met bijna zes maal de maximale hoeveelheid alcohol in zijn bloed. Ook wees de officier op de drie eerdere veroordelingen wegens dronken rijden. Daarnaast had hij in Oost-Souburg ook nog eens agenten beledigd. Bethlehem eiste een boete van 950 euro tegen hem en tien maanden ontzegging van het rijbewijs, waarvan vier voorwaardelijk. Daarnaast vroeg ze ook om een eerdere voorwaar delijke ontzegging van het rijbe wijs van zes maanden om te zet ten in een onvoorwaardelijke straf Dat betekende volgens de man dat hij zijn baan zou verliezen en dat hij anderen ook niet meer naar hun werk zou kunnen brengen. Woltring bleek gevoelig voor dat argument. Hij legde de Vlissinger een boete op van 1950 euro. Daar naast veroordeelde hij hem tot een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs van in totaal veertien maanden. Bethlehem toonde zich niet gelukkig met die veroordeling. Ze wilde dan ook nog niet direct afzien van een hoger beroep. Interieur van het munitiedepot. Kunstenares Ollo Feenstra uit Middelburg: „Dit zijn panden die inspireren. Kunstenaars zoeken een ruimte om vrij te kun nen denken: groot, mysterieus en een beetje rommelig." foto's Ruben Oreel door Selma Osman DOMBURG - De Veerse wethouder Jan Bostelaar heeft weinig behoef te om te reageren op het pleidooi om het Veerse 'kunstpleintje' nieuw leven in te blazen. „We we ten van de behoefte", zei hij tij dens de laatste gemeenteraadsver gadering, „maar er is geen discus sie meer over de Kapellestraat." Binnenkort tekent hij een exploita tieovereenkomst met projectont wikkelaar Marsaki. „De zaak is vrij wel rond. Er komen drie wonin gen met daarachter een ateliervoor ziening." Makelaar Jan-Kees Du- vekot uit Middelburg heeft een aankondiging van de nieuwbouw in hartje Veere op zijn website staan. „Dat is met name om te kij ken of er behoefte is aan atelierwo ningen: is het een stille wens van de gemeente of is er helemaal geen markt voor?" Tot nu toe heb ben zich voor de woningen tien belangstellenden gemeld. Er is nog geen interesse getoond voor een atelier. „Kunstenaars zoeken toch vaak naar een bestaande ruimte." De prijs voor de huizen ligt rond de 350.000 euro. Een garagebox Het mijnendepot aan de stille kant van het sluizencomplex van Veere heeft komt op ongeveer 40.000 euro. zijn functie verloren. Het wordt te koop aangeboden. MiDNiCHT POISON Nu verkrijgbaar Midnight Poison van Dior Mi d delburg DA Beauté Lange Delft 64 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49