Bedrijfsleven wil snel brede Sloeweg Zeeland Geen voorbereidingen 4e Scheldeverdieping CPA krijgt geldtekort niet weg De uitverkoop hangt in de lucht. Daarom ook in onze nieuwe shop veel toffe aanbiedingen. Rags, RFG, Eager Beaver, Protest, Bad+Mad, etc, 20 tot 50% korting. Sobere uitvoering, zodat er geld voor aanpassing Tractaatweg overblijft. Provincie ziet toe op financiële problemen meldkamer ambulances Jacqueline Kooij wint PZC-titelstrijd 'Beste Leraar/Lerares van Zeeland' PZC Woensdag 19 december 2007 I 2 7 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het Zeeuwse be drijfsleven pleit voor snelle verbre ding van de Sloeweg (N62), zon der dure en ruimtevretende aan sluiting op rijksweg A58. Het geld dat bespaard wordt, kan ingezet worden voor de verbreding van de Tractaatweg (ook N62) in Zeeuws-Vlaanderen. Kamer van Koophandel, de Zeeuw se werkgeversvereniging en mid den- en kleinbedrijf Zeeland schrij ven dat in een reactie op het mi- lieu-effectonderzoek voor de nieu we Sloeweg. Een autoweg van twee maal twee rijstroken achten ze van levensbelang voor het be drijfsleven, omdat zo een goede noord-zuidroute ontstaat, die de bereikbaarheid van de zeehavenge bieden en van de steden verbetert. De organisaties wijzen erop dat het Rijk voor de verbreding van de hele N62 (Sloe- en Tractaatweg) 80 en mogelijk 100 miljoen euro beschiktbaar stelt. Dat kan wel eens te weinig zijn voor de hele route. Voor de Sloeweg is 55-60 miljoen euro begroot, maar hoe veel de bijna twee keer zo lange Tractaatweg gaat kosten, is nog niet bekend. Daarom kiezen de drie organisaties voor een goedko pere aansluiting van de Sloeweg op de A58; geen klaverblad, maar een ongelijkvloerse kruising. Het alternatief zorgt bovendien voor een betere lokale bereikbaar heid en voor een betere opvang in geval van (verkeers)calamiteiten. Dan is het wel nodig dat een goe de aansluiting van de Nieuwe Kamer van Koophandel, werkge- vers, midden- en kleinbedrijf wil len goedkopere verbreding van de Sloeweg, om geld te sparen voor verbreding Tractaatweg. Rijksweg (N664) op zowel de A58 als de Sloeweg behouden blijft. „Niet alleen voor de ontsluiting van de naburige kernen en bedrij venterreinen, maar ook met het oog op de gewenste calamiteiten bestendigheid van het hoofdwe gennet in Zeeland." De organisaties vinden het onjuist dat een erg duur plan is gemaakt om tegelijk een betere ontsluiting van Heinkenszand te krijgen en verkeer door de Poel en over de Nieuwe Rijksweg terug te dringen. Ze hebben daar op zich geen be zwaar tegen, maar niet met geld dat hard nodig is voor de verbre ding van de héle doorgaande N62. Heinkenszand kan ook met een halve aansluiting heel goed uit de voeten, terwijl het probleem van sluipverkeer naar Goes toch groten deels wordt opgelost, 'even effec tief als een volledige aansluiting.' De geplande op- en afritten nabij de A58 kunnen wel wat minder grootschalig worden aangepakt. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Op dit moment is geen sprake van voorbereidingen voor een vierde verdieping van de Westerschelde. Het dagelijks pro vinciebestuur antwoordt dit op vragen van Statenlid Gabriëlle van Dinteren (Groenlinks). Wel onderzoekt Rijkswaterstaat Zeeland of schepen met een grote re diepgang de Westerschelde op kunnen stomen. Dit betekent waarschijnlijk uitdiepen van de toegangsgeulen Wielingen en Scheur. Het onderzoek gebeurt op verzoek van havenschap Zeeland Seaports en het bedrijfsleven in Vlissingen-Oost. Op de uitkomst wil het dagelijks provinciebestuur niet vooruitlopen. Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg van 22 augustus 2007 werd de ondercuratelestelling van Peter Willem van Dommelen, geboren op 5 oktober 1954 te Rotterdam en wonende aan de Sterredreef 50 te 4567 BL Clinge, gemeente Hulst opgeheven. De Rechter Advocaten Mr J.E.S. de Rechter Havenfort 2 4561 GD Hulst MIDDELBURG - De provincie houdt de Centrale Post Ambulancever voer onder financieel toezicht. De CPA, die vorig jaar is samengegaan in de Gemeenschappelijke Meldka mer Zeeland in Middelburg, tobt al jaren met milhjoenentekorten. De begroting voor 2008 vertoont ook een financieel gat. De begro ting 2007 was evenmin sluitend, maar die heeft Gedeputeerde Sta ten inmiddels wel goedgekeurd. Dat had niet gehoeven, aangezien de jaarrekening over 2006 ook nog niet is vastgesteld, mopperen GS in een brief aan het bestuur van de CPA, dat gevormd wordt door de Zeeuwse gemeenten. De aanstu- ringsdienst voor ziekenauto's waar schuwde in 2005 al dat de gemeen ten een miljoenentekort moeten oplossen dat is opgebouwd door ontoereikende ritvergoedingen en vroegpensioenrechten. ZIERIKZEE - En de winnaar is... Jacqueline Kooij! Zij mag zich komend jaar 'Beste Lerares van Zee land' noemen. De docente Nederlands en Engels van het Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee nam gisteren de PZC-bokaal in ontvangst. Totaal ver rast, maar apetrots was ze. „Soms denk je, bak ik er wel wat van? Maar blijkbaar doe ik het toch wel goed", stamelde ze. De grote glimlach was niet meer van haar gezicht te poetsen. Hoe popu lair Kooij is, werd meteen duidelijk: de leerlingen krioelden om haar heen. Allemaal wilden ze haar als eerste feliciteren. Heuse campagnes in de school zorgden ervoor dat Kooij veruit de mees te sms-stemmen van leerlingen kreeg. „We heb ben in de hele school posters opgehangen", ver telt Jeffrey. Lachend: „Geen geklooi, stem op Kooij!, stond erop." De scholieren sloegen mas saal aan het sms'en. Bijna de helft van de 1700 berichten was voor Kooij. De redactie heeft beke ken of mensen meerdere keren sms'jes stuurden, maar ook na correctie won Kooij het van de ande re drie genomineerden. In de PZC- onderwijsbijla- ge, die op 10 januari verschijnt, staat een inter view met de winnares. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47