Zeeland Waterschap kapt en plant bomen young STYLE Pen s STYLE Weinig animo voor Romeins forum In totaal 287 populieren gerooid en 195 nieuwe bomen geplant. Aardenburgers hebben veel kritiek op plannen inrichting Marktplein. Voedselbank zamelt kerstpakketten in Automobiliste gewond bij ongeval Zandstraat Meedenken over de naam van de tunnel Z PZC Woensdag 19 december 2007 25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen kapt de ko mende drie maanden 287 populie ren langs de Reuzenhoeksedijk in Reuzenhoek, de Kwakkelsedijk, de Pouckedijk en de Oude Zeedijk bij Zaamslag en de Tweede Verkor ting bij Axel. In die periode wor den tevens 195 nieuwe bomen ge plant langs de Dijkeputten bij Hoofdplaat, de Frederik Hendrik straat in Lamswaarde, de Zuid dorpseweg bij Overslag en de St. Pietersdijk bij Sluis. De meeste te kappen populieren, 176 stuks, staan op de Oude Zee dijk. Zes rijen dik over nog geen honderd meter, met een plantaf- stand van rond de vijf meter. Door die korte afstand zijn de bomen vooral in de hoogte gegroeid, waar door ze lang en dun zijn. Omdat ze weinig licht krijgen is er al veel hout afgebroken, wat gevaar ople vert voor de omgeving. Volgend seizoen worden er waarschijnlijk eiken aangeplant. De 65 populieren langs de Tweede Verkorting, ten noorden van de bussluis, worden gerooid op ver zoek van Delta. Onder de bomen ligt een waterleiding die bij storm regelmatig wordt vernield door het bewegen van de wortels. Voor dat er nieuwe bomen worden ge plant zal Delta eerst een wortelbe- stendige waterleiding aanleggen. De overige 46 populieren, langs de Reuzenhoeksedijk, de Kwakkelse dijk en de Pouckedijk, zijn gezien hun leeftijd kaprijp en kunnen ge vaar opleveren voor de verkeersvei ligheid. De bomen die op verschillende lo caties worden geplant, zijn voorna melijk populieren, esdoorns, eiken en lindes. De bomen bij de Dijke putten dienen ter compensatie van de populieren die daar vorig jaar zijn gerooid. Aan de Frederik Hendrikstraat moeten de kastanjes die lijden aan de kastanjebloed ziekte eerst worden gerooid voor dat herplant kan worden. Langs de Zuiddorpseweg dient de aanplant als compensatie voor de bij de weg- reconstructie gekapte populieren en op de St. Pieterdijk gaat het om nieuwe aanplant. Naast het aan planten worden ook bomen die vo rig plantseizoen niet zijn aangesla gen, vervangen door nieuwe. Het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren rooit tot en met half maart een flink aantal populieren en plant op verschillende plaatsen nieuwe bomen aan. door René Hoonhorst AARDENBURC - De meeste van de circa vijftig aanwezigen liepen gis teravond niet warm voor de om vorming van de Aardenburgse Markt tot een plein met een Ro meins forum. Veel bezoekers van de informatieavond in de Sint Baafskerk vonden het forum te veel op een Disneyattractie lijken. De Markt wordt weinig recht ge daan door er een met de haren bij gesleepte fantasie van een architec tenbureau op los te laten, stelde een Marktbewoner. Een ander vond het door de stedenbouwkun dige, met de gemeente en een klankbordgroep uitgedachte con cept 'walgelijk'. TERNEUZEN - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen zamelt van daag kerstpakketten in. De Voed selbank aan de Van der Peijlstraat 1 in Terneuzen is daarvoor geo pend tussen 18.00 en 19.00 uur. In leveren van kerstpakketten kan ook bij sportcentrum Bodyline tot 22 december, dagelijks tussen 9.00 en 21.30 uur. De pakketten worden voor de feestdagen verdeeld onder gezinnen in de gehele regio. Wethouder Maria le Roy en de door de gemeente ingeschakelde stedenbouwkundige Ans Meer- ding presenteerden even eerder juist met enige trots het plan voor de opwaardering van de Markt. Met een in Romeinse stijl opge trokken bushokje en een markt plaats met strakke marktgebou- wen moet de Markt weer toeristen én eigen inwoners naar het ont moetingscentrum brengen. Een Romeins looppad en diverse be- stratingsvlakken op verschillende niveaus en in diverse kleuren, maakt de nieuwe Markt tot een fleurig geheel. Om het gerenoveer de plein goed tot zijn recht te la- Wethouder Le Roy belooft dat het college bekijkt of het plein in Aardenburg ook is te renoveren met behoud van muziekkiosk en zonder nieuwe bebouwing. ZANDSTRAAT - De brandweer heeft dinsdagmiddag een 66-jarige auto mobiliste uit de gemeente Sluis na een eenzijdig ongeval in Zand straat uit haar auto moeten bevrij den. Zij is met onder meer een beenbreuk overgebracht naar het ziekenhuis. De vrouw raakte bekneld toen zij met haar auto rond 14.15 uur van de weg raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. ten komen, moet de muziekkiosk verdwijnen, maar als de inwoners de tent niet kwijt willen, is er een mouw aan te passen. De meeste aanwezigen kozen voor de muziekkiosk en zien het plein graag zonder verdere bebouwing. Le Roy toonde zich bereid dat idee in het college te bespreken. Ze meldde wel dat de gemeente Sluis snel een besluit moet nemen, om dat de gerenoveerde Markt 1 juli volgend jaar klaar moet zijn om in aanmerking te komen voor Euro pese subsidie voor het samen met Belgische gemeenten opgezette Ro- maproject. Eén klankbordlid riep de wethouder op zich niet al te veel van de kritiek aan te trekken. „Alle mooie dingen zijn bedacht door architecten en kunstenaars. Ook de mooie pleinen elders zijn niet aangelegd op draagvlak, maar op kennis en visie." MIDDELBURG - Wie een naam weet voor de nieuwe N57 of de tunnel onder het Kanaal door Walcheren, kan die suggestie nog tot eind dit jaar opsturen naar de commissie straatnaamgeving van de gemeen te Middelburg. Die commissie beoordeelt vervol gens de inzending. Het college van burgemeester en wethouders be slist uiteindelijk welke naam de tunnel en de weg krijgen - Markt 4 I 4531 EP Terneuzen j Tel. 0115 614845 OPRUIMING Havenstraat 10 I 4531 EK Terneuzen I Tel. 01 15 610204

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37