Zeeland Stichting Belvos wil gedeputeerde Wip wil pr mi op andere gedachten hrengen Plan voor fietspad Schroeweg af yushin Indonesiërs verlaten Vlissingen Harry van Waveren heeft er zelf om gevraagd: tegengeluid. Verbinding centrum Middelburg en Mortiere moet 1,4 miljoen kosten. Oude mijnendepot bij Veere als alternatief voor kunstplein. Korvet Indonesische marine heeft gisteren de thuisreis aanvaard. 22 Woensdag 19 december 2007 PZCW door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Tegengeluid wilde hij horen. Nou, dat kan hij krijgen, voorspelden toehoorders al tijdens het PZC-debat in Vlissingen. Toch heeft zich nog maar één 'iemand' bij gedeputeerde Harry van Wave- ren gemeld: de stichting Belvos. Wie die denkt dat alles al is gezegd over het Scheldekwartier, heeft het mis. Dat bleek wel tijdens het debat dat de PZC 30 november hield in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Even liet panellid gedepu teerde Harry van Waveren de kriti sche overkant slikken: „De men sen met een serieus andere visie die ik de laatste twee jaar tegen over me heb gehad, kan ik op één hand tellen." Daar is nu een vinger bijgekomen. „De stichting Belvos heeft me di rect gebeld. Ik ken ze wel. Maar ik ben benieuwd wat ze me te vertel len hebben. Ik heb heus wel wat te gengeluid gehoord, maar dan voor al over het besluit van het college om de ambtenaren naar huis te sturen, het moment daarvan en de manier daarop. Over het plan zelf heb ik het gevoel dat de gemeente door Emile Calon MIDDELBURG - Rob Bastian stapte gisteravond glunderend het Mid delburgse stadskantoor binnen. In de raadzaal hingen de ontwerpte keningen van het nieuwe fietspad tussen de Schroebrug en Mortiere langs de Schroeweg. Jarenlang streden Bastian en de an dere leden van de verkeerswerk- groep Dauwendaele voor een 'kor te, veilige en comfortabele fiets route' tussen het stadshart en de nieuwe wijk. Zijn ideeën zijn nu uitgewerkt door de technici van de gemeente. Als de gemeenteraad akkoord gaat met de plannen die gisteren wer- heel goed heeft gecommuniceerd met de buitenwereld." De stichting Belvos (belangenbe hartiging in Vlissingen tot (her)ontwikkeling stadsgebieden) bestaat uit twee bestuursleden - Co Paap en Ron Roelse - die zich zorgen maken om sociale woning bouw in Vlissingen. De heren zijn al eens bij Van Waveren geweest. Ron Roelse: „We hebben hem toen verteld ons zorgen te maken over de financiën en volkshuisves ting van Vlissingen. Dat was nog in een tijd dat we in Vlissingen we reldvreemd werden weggekeken. Inmiddels is dat anders. De sociale huurwoningen boven de Open Wijkschool en de omslag van koop naar huur in de appartemen ten aan de Van Dishoeckstraat, dat hebben wij ingegeven. Er wordt se rieuzer naar ons geluisterd." En dus gaan ze nog een keer. „Om uit te leggen dat het Scheldekwar tier andere woningbouwprojecten in de stad kannibaliseert. Dat het plan beter een meer maritieme in steek kan krijgen, en dat de sociale volkshuisvesting beter naar het De stichting Belvos wil met gede puteerde Harry van Waveren in discussie over de - volgens hen - verkeerde insteek van het Schel dekwartier. den getoond, gaat de wens van Bastian in vervulling. Dan kan er eind volgend jaar 'veilig gefietst worden' tussen Mortiere en het centrum. Inclusief de aanpassin gen van andere fietsroutes richting Mortiere gaat dat zo'n 1,4 miljoen euro kosten. Niet iedereen toonde zich echt in genomen met de plannen voor de nieuwe fietsroute. Cor van de Berg, bijvoorbeeld, vreest dat zijn huis langs de Schroeweg een ton minder waard wordt dankzij dat fietspad. Hij vindt zo'n nieuw fiets pad ook onzin, zo liet hij duide lijk weten. Hij is afgelopen zater dag nog bij de winkels op Mortie re geweest en telde op het drukste moment van de dag 'welgeteld 72 fietsen'. „Daar wordt dus al dat geld voor uitgegeven", zei hij cy nisch. Middengebied kan worden ver plaatst." Kritiek is hun niet vreemd. De om geving van Van Waveren is dat meer. „In mijn werk laten mensen niet zo snel tegengeluid horen. Soms is dat ook wel prima, maar je moet alert zijn dat je niet alleen ja-knikkers om je heen verzamelt. In mijn positie lijkt het wel eens dat mensen je te graag naar de mond praten." Niet dat Van Waveren graag veel kritiek wil krijgen. „Het gaat me niet om het geluid óm het geluid. Maar dat geluid kan bepaalde za ken soms beter in beeld brengen. Dat zien we wel met de hele dis cussie rond de Westerschelde Con tainer Terminal. Actiegroep Bas heeft veel kennis, Vereniging Redt de Kaloot heeft dat. Daar heb ik al veel mijn voordeel mee gedaan. Soms stuit je op zaken die je an ders over het hoofd had gezien." Vandaag bespreekt het stadsbe stuur van Vlissingen het plan van aanpak dat het realisatieteam voor het Scheldekwartier heeft ge maakt. In dat team zit naast wet houder Tineke Verhage ook Van Waveren zelf. „Ik blijf betrokken en ik ga het plan ook niet loslaten. Daar is het te mooi voor. Niet al leen voor Vlissingen, maar voor de hele provincie." Hij verwacht dat de meeste fiet sers de bestaande route via de wijk Veldzigt blijven nemen om dat ze die gewend zijn. Rob Basti an denkt van niet. Hij meent dat fietsers, 'net als water', toch al tijd de snelste route nemen. En de snelste route is volgens hem het toekomstige pad langs de Schroe weg. Ook is niet iedereen gelukkig met de bomen die moeten wijken voor de aanleg van het nieuwe fietspad langs de Schroeweg. Bastian echter is blij dat het idee van een goede comfortabele en vei lige fietsverbinding tussen de bei de stadsdelen er nu komt. Hij verwacht dat de gemeente raad het plan zal steunen. Als dat inderdaad gebeurt, kan er over een jaar gefietst kan over de nieuwe route. door Selma Osman VEERE - Grote leegstaande en ver vallen gebouwen. Dat zijn panden die kunstenaars overal ter wereld inspireren. Er zullen, denkt beel dend kunstenaar Ollo Feenstra, dan ook weinig kunstenaars zijn die in een garagebox willen zitten. Zij reageert daarmee op de bebou wing die de gemeente Veere wil zetten op de plek van de oude kleuterschool in de Kapellestraat: drie woningen met daarachter drie garageboxen eventueel om te bou wen tot kunstenaarsatelier(s). Feenstra, inmiddels uit Veere ver trokken, doet een laatste poging om het nog steeds leegstaande ge bouwtje te mogen gebruiken. Zij constateert dat twee jaar nadat de kunstenaars door de gemeente uit het pand zijn gezet, het gebouw nog steeds leegstaat. „Een gemiste kans", vindt Feenstra. Zij wordt op straat nog regelmatig aangespro ken door Veerenaren die enthou siast gebruik maakten van de crea tieve cursussen die in het school tje werden aangeboden. „Het leek alsof het destijds ging om een paar kunstenaars die atelierruimte zoch ten, maar het ging veel verder. Vijf tig Veerenaren, kinderen én vol wassenen, maakten enthousiast ge bruik van deze voorziening. Dat is tien procent van de bevolking. Mensen uit de buurt kwamen bin nenlopen om een praatje te ma ken en een kopje koffie te drinken. Toeristen keken over het muurtje. Op het plein kwam een jeu de boulesbaantje. Dat gaf een enorme sfeer." Twee jaar en twee maanden staat het schooltje nu leeg. „Al die tijd hadden wij er nog in kunnen zit ten", zegt ze bitter. „We hadden het kunstpleintje kunnen uitbou wen en op zoek kunnen gaan naar een nieuwe ruimte." In plaats daar van werden de kunstenaars door de gemeente gesommeerd om uit de Kapellestraat te vertrekken. Als blijk van waardering werd mede op initiatief van de PvdA/Groen- Links een plan voor atelierwonin gen bedacht. Maar nog geen enke le kunstenaar heeft daarvoor inte resse getoond. Feenstra begrijpt wel waarom. „Niet betaalbaar. Bovendien zijn de ateliers niet in de woningen. Dan wordt het een beetje hob- byen in een garage." Als het aan Feenstra had gelegen, had Veere het kleuterschooltje gehouden. Ze had zelfs aangeboden het te ko pen. „Veere vertrut. Ik had ge hoopt dat er in het stadje een plek zou blijven waar het mysterieus is en een beetje rommelig. Waar kin deren de tuin induiken om er te spelen." De kunstenares doet nu opnieuw een beroep op de politiek om het doodgebloede initiatief nieuw le ven in te blazen. Ze wil weten hoe lang de sloop van de Kapellestraat 9 nog op zich laat wachten en of kunstenaars en Veerenaren er niet nog een seizoen gebruik van zou den kunnen maken. Zo niet, dan hoopt ze dat de gemeente serieus werk wil maken van een culturele voorziening. Het oude munitiede pot bij het sluizencomplex in Veere komt binnenkort in de ver koop. „Je zou er een cultureel blok van kunnen maken met alles erbij: 'Het leek alsof het destijds ging om paar kunstenaars die atelierruimte zochten' horeca, gastateliers waar kunste naars kunnen komen logeren, een jeugdherberg en een ruimte die je kunt verhuren als filmstudio." Die laatste opmerking is niet uit de lucht gegrepen. De makers van de speelfilm Kapitein Rob waren afge lopen zomer zeer te spreken over de 'geweldige filmlocatie' in Veere. „Veere zou kunstenaars uit Middel burg zó naar zich toe kunnen trek ken. Juist als plattelandsgemeente heb je meer mogelijkheden: je hebt ook meer ruimte. Er zou zelfs een kunstcamping bij kunnen ko men", filosofeert Feenstra. Ze vindt dat de gemeente Veere na tien jaar de volwassenenheid moet tonen om dit soort mogelijkheden te initiëren. Een levendig Veere is, daar is Feenstra van overtuigd, be ter dan 'een openluchtmuseum met nog maar een paar winkel tjes'. „De gemeente moet Vee renaren niet steeds wegzetten als lastige burgers. Er moet iets ko men wat de mensen weer samen bindt, waar we dingen kunnen or ganiseren met een positieve uitstra ling. Het zou zelfs voor heel Zee land iets moois kunnen zijn." Geven wordt een feest met een CADEAUBON voor een compleet make-over-arrangement van HAIR CARE *Een stralend wit gebit met het 100% veilige Beyond WhiteSpa *SHISEIDO verwenbehandeling en een mooie winter make-up JL Haarkleuren en modelknippen/stylen 36<r 295,- VLISSINGEN - De Hasanuddin heeft Vlissingen gisteren voorgoed verla ten. Vanaf de wal is het Indonesi sche korvet, gebouwd door de Ko ninklijke Schelde Groep, uitge zwaaid. En de bemanning, die een paar jaar in Vlissingen op de Mari nekazerne verbleef, zwaaide terug. De Hasanuddin is één van vier kor vetten die De Schelde voor de In donesische marine heeft gebouwd. De eerste order voor twee schepen kwam half 2004. Het andere schip van die order is de Diponegoro. In november van dit jaar is het derde korvet, de Sultan Iskandar Muda, gedoopt. foto Izaak Verkeste Op 12-12-2007 is ten laste van Michiel van Bremen, thans zijn de zonder bekende woon- of ver blijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t. k. -gerechtsdeurwaarder. Middels voormeld exploot wordt betrokkene gedagvaard om op maandag 17 maart 2008 's mor gens om 10.00 uur in persoon of bij gemachtigde te verschijnen ter terechtzitting van de rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg. In voormeld exploot wordt ondermeer gevorderd ver oordeling van M. van Bremen tot betaling van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarders kantoor. Buys Partners B. V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24