Zeeland PZC 'N57 moet om Sint Laurens heen' Tonnentekort voor marinedagen 21 Trouwen op het Badstrand Oponthoud Goese Schans WALCHEREN 30 en 31 27 Middelburg vindt dat nieuwe weg in Veere moet aansluiten. m Gemeente Vlissingen staat garant voor risico van 450.000 euro. BHV Feest van licht en geboorte Woensdag 19 december 2007 Restaurants met het bandenmannetje in de Michelingids Bedrijfsleven wil snel brede Sloeweg Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Nu de N57 in Veere niet wordt aangelegd, lijkt alles mo gelijk. Rijkswaterstaat onderzoekt wat er moet gebeuren als de aan sluiting van de nieuwe weg door Middelburg op de oude weg bij Serooskerke niet kan doorgaan. „We hopen van harte dat we een fatsoenlijke aansluiting binnen Veere kunnen maken", zegt Hans (ager, projectleider van Rijkswater staat. „Maar als dat niet kan, moe ten we onderzoeken wat de terug- valopties zijn." Eén van die opties is de weg laten ophouden bij de aansluiting van de President Rooseveltlaan, zegt Ja ger. De Middelburgse gemeente raad voelde het al aankomen en nam maandag een motie van de WD aan waarin het college wordt opgedragen om ervoor te zorgen dat de aansluiting van de weg in elk geval niet op Middelburgs grondgebied plaats vindt. „We kunnen het naar onze inwo ners niet maken om de weg op te laten houden bij de Roosevelt laan", zegt verkeerswethouder Frank Streng (WD). „De bewo ners van Sint Laurens mogen er van uitgaan dat Middelburg zich aan de afspraken houdt, na twin tig jaar overleg." De weg door Sint Laurens zou na de aanleg van de N57 veel rustiger worden. Er zijn plannen gemaakt om de weg an ders in te richten en een meer dorps karakter te geven. De nieuwe N57 moet om Sint Laurens heen komen te liggen. Middelburg accepteert niet dat de aansluiting bij de President Rooseveltlaan komt. Middelburg heeft zich voor een miljoen euro garant gesteld voor de aanleg van de weg. „We heb ben daarbij als voorwaarde gesteld dat de aansluiting in Veere zou zijn", zegt Streng. „Een meerwaar de van een rondweg is juist dat je rond de stad kan rijden, en niet er dwars doorheen." De Rooseveltlaan, de weg langs Klarenbeek richting de wijk Prooyenspark, is helemaal niet ge schikt om zo veel verkeer te ver werken, zegt Streng. „Het is wel de bedoeling om daar een aansluiting op de N57 te maken, maar dan rijdt er veel minder verkeer dan als de N57 bij de President Roose veltlaan ophoudt." Projectleider Jager begrijpt dat Mid delburg dwars ligt als de aanslui ting niet in Veere komt. „Wij wil len dat ook niet, maar we worden er misschien wel toe gedwongen. Zo'n motie van de gemeenteraad helpt in feite niet zo veel. Ze moe ten aangeven wat de argumenten zijn om het niet te doen. Naar die argumenten ben ik op zoek." Het gemeentebestuur van Veere gaf vorige week aan niet over de aansluiting te willen praten zolang de minister van Verkeer niet met geld over de brug komt. GOES - De samenwerkingsovereen komst voor het woningbouwpro ject Goese Schans laat opnieuw op zich wachten. Projectontwikkelaar Proper Stok heeft meer tijd nodig. De andere partners - gemeente Goes, corpora tie RWS en projectontwikkelaar Van Garderen Dekker - zijn wel klaar voor de start. De Goese Schans wordt een wijk met twee duizend woningen op het om te vormen havenindustriegebied. Het project kost 130 miljoen euro. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De viering van de vierhonderdste geboortedag van haar beroemdste inwoner, Michiel de Ruyter, kost de gemeente Vlis singen vierenhalve ton extra. De gemeente had zich eerder dit jaar in het geheim garant gesteld als de stichting 400 jaar Michiel de Ruy ter geld tekort zou komen. Waar het tonnentekort hem pre cies in zit, is nog niet duidelijk. Voorzitter André Bakker van de stichting was gisteren niet bereik baar voor commentaar. Kennelijk zag hij het tekort wel al op tijd aan komen; nog voor de vlootdagen en de Sail van start gingen. Hij schreef de gemeente aan, waarop pn De Stichting 400 jaar Michiel de Ruyter komt vierenhalve ton te kort. De gemeente Vlissingen had in het geheim beloofd ga rant te staan en doet dat nu ook. het college - ook in het geheim - te rade ging bij de gemeenteraad. Die heeft niet geprotesteerd. De gemeente heeft nog onderhan deld met het provinciebestuur om de garantstelling te delen, maar die trapte daar niet in. Nu uit de begroting blijkt dat de stichting in derdaad met een tekort kampt, vindt het college hun beroep op de garantstelling rechtvaardig. Mor gen besluit de raad of ze 370.000 euro, het bedrag min reeds ver strekte subsidies, uit het potje van de algemene reserve wil halen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Altijd al willen trou wen met je tenen in het zand? Met duizenden mensen publiek en een écht huwelijksbootje? Het kan 08-08-08 op het Badstrand in Vlissingen. Vraag elkaar! Veel mensen vinden vrijdag 8 au gustus 2008 een mooie datum om met elkaar in het huwelijk te tre den. Elf paren hebben zich al ge meld bij de gemeente Vlissingen. Toevallig vindt die dag ook Rescue Vlissingen plaats op en rond de boulevards en het Badstrand. Het stadsbestuur doet eens gek: voor één keer mogen bruidsparen met elkaar trouwen op dat strand. De organisatie van Rescue zorgt dat bruidsparen in een reddings boot, brandweerwagen of welk an der hulpverleningsvoertuig dan ook arriveren op het strand. De gasten worden ontvangen in een grote tent, waar een ambtenaar van de burgerlijke stand de cere monie voltrekt. Trouwen is die dag wel iets duurder dan op regu liere locaties: 950 euro. Rescue is het grootste reddingseve nement dat er is, met continu sche pen en helikopters in actie. ■JJjj Meerinformatie: www.rescuevlissingen.nl OOST-SOUBURG - Kerstmis is het feest van het licht, én van de geboorte van Jezus. Basisschool Het Kompas in Oost-Souburg heeft die betekenis sen gisteren gecombineerd in beeld gebracht. De scholieren vertrokken om half zeven met hun ouders vanaf de locatie Molenweg voor een wan deling langs acht plekken in het dorp waar leer krachten en leerlingen stukken van het kerstver haal naspeelden. De kinderen droegen tijdens hun tocht lichtjes mee. Ook vanavond wordt de lichtjestocht gelopen. Ook die vertrekt om half zeven aan de Molenweg. foto Ruben Oreel ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De oefening zou kort maar he vig zijn, werd het personeel van een Goes' kantoor medegedeeld. En ja hoor, rond half drie klonk een hels gejank door het gebouw. Even later doken collega's in oranje hesjes op. Onder leiding van een specialist in bedrijfshulp verlening, die speciaal voor dit evenement van ver was geko men, werden collega's naar bui ten geschoffeld. Bij een laatste controle bleek dat er nog één collega een dringend telefoontje zat te plegen. Een BHV'er maakt er snel een eind aan. „Naar buiten, via de nood uitgang!" Maar die deur ging niet open. Er stond een auto voor. Van de specialist BHV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23