Goese politie trakteert arrestant op plakje hasj cake Walviswervels 40 miljoen jaar oud 02° Voor elk goed doel is wel een BN'er te vinden 10 en 11 Jacqueline Kooij 'Beste Lerares va Zeeland 2007' Verdachte krijgt per ongeluk verkeerd voedselpakket] e. 'controleurs esten bijna feestie Marleen Veldhuis Drie verdachten in zaak-Holloway niet verder vervolgd. Zeeuws-Vlaamse vondst werpt nieuw licht op geschiedenis zoogdier. Kabinet ruziet over commissie ontslag Politie pakt verdachte van branden 't Zand Word ook abonnee! HET WEER: '<N Zonnig Woensdag 19 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 299 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Emile Calon GOES - Een arrestant die als lunch een hasjcake krijgt. Menig scenario schrijver van politieseries zal zo'n idee afwijzen als te bizar. Toch ge beurde het, afgelopen zondag op het Goese politiebureau. Een 41-ja- rige arrestant uit Zierikzee kreeg die middag van de politie een heu se hasjcake bij de koffie. Plaatsvervangend korpschef M. Si- derius bekende gisteren enigszins beschaamd het voorval. Volgens hem is er sprake van een menselij ke fout. In de vriezer, tussen de lunchpak- ketjes, had een agent een in beslag genomen hasjcake gelegd om te be waren voor nader onderzoek. Niet alle agenten waren op de hoogte van de bijzondere inhoud van dat pakketje. Zeker niet de agenten die zondag voor de lunches van de ar restanten moesten zorgen. Zij gaven de inwoner van Zierik zee, die op dat moment vast zat in verband met de vondst van een hennepplantage, 'per vergissing' geen boterhammen maar het pak ketje met de hasjcake. Toen de agenten korte tijd later de arrestan ten langsgingen, vertelde de inwo ner van Zierikzee dat er waar schijnlijk iets mis was gegaan bij het uitdelen van de voedselpakket ten. Hij had enkele happen geno men en toen zelf maar besloten dat het niet het juiste moment was voor zo'n cakeje. Volgens Siderius heeft de man niets overgehouden 'aan die paar happen'. Voor de zekerheid heeft een arts hem onderzocht. „Die kon ook niets bijzonders constate ren." ORANJESTAD - Het Openbaar Minis terie op Aruba heeft de zaak tegen de verdachten in de zaak van de verdwenen Natalee Holloway ge sloten wegens gebrek aan bewijs. Dat meldde het OM gisteren. Justitie heeft de drie verdachten, [oran van der Sloot en de broers Deepak en Satish Kalpoe op de hoogte gebracht. De advocaat van de ouders van de Amerikaanse tie ner zijn per fax geïnformeerd. De drie verdachten werden in no vember weer aangehouden, omdat er nieuw bewijs was gevonden door het team van Nederlandse re chercheurs dat eerder dit jaar op Aruba was. De rechter vond dat zelfs zwaarwegend genoeg om Jo- ran van der Sloot die in Arnhem woont, uit te leveren aan Aruba. Bij confrontatie met het materiaal op Aruba, bleven de drie echter tot teleurstelling van de aanklagers zwijgen. De rechter vond toen geen reden meer om hen langer vast te houden en liet hen vrij. In de beroepszaak tegen de vrijlating gaf het gerechtshof al aan dat het strafdossier verder onvoldoende bewijzen bevatte dat Natalee Hol loway door een geweldsmisdrijf om het leven kwam. De verdach ten werden daarvan beschuldigd. Ook voor een eventueel zedende lict is er te weinig bewijs. Een ob stakel voor reconstructie vormt volgens het OM het feit dat haar lichaam nooit is gevonden. Justitie meent dat zij met het on derzoek 'tot de bodem van het strafvorderlijk instrumentarium' is gegaan en alles in het werk heeft gesteld om de verdwijning van de Amerikaanse tiener op te lossen. agina 6: onbegrip over sluiten zaak-Holloway Het Openbaar Ministerie op Aru- ba staakt de vervolging van de drie verdachten in de zaak van de verdwenen tiener Natalee Hol loway wegens gebrek aan bewijs. AMSTERDAM - Het wereldantidopingbureau heeft giste ren bijna het feestje van zwemster Marleen Veldhuis verpest. In haar galajurk moest de wereldrecordhoud ster op de 50 meter vrij spoorslags het sportgala in Am sterdam verlaten omdat de controleurs zich voor een onaangekondigde dopingtest in Eindhoven meldden. Dankzij de Nederlandse dopingautoriteit en het NOC/NSF kon ze terugkeren om de prijs van sportster van het jaar in ontvangst te nemen, foto Olaf Kraak/ANP pagina 33: verwende kereltjes horen erbij door Yolanda Sjoukes BRESKENS - Drie voor de Zeeuws- Vlaamse kust opgeviste walviswer vels blijken veertig miljoen jaar oud. Met die ontdekking wordt de geschiedenis van grote zoogdieren in het Nederlandse deel van de Noordzee herschreven. Tot nu toe was de theorie dat deze dieren niet langer dan tien mil joen jaar hebben bestaan in 'ons' deel van de zee. „Een unieke vondst", zegt conser vator Kees Moeliker van het Na tuurhistorisch Museum in Rotter dam. De ontdekking werd gedaan toen de opgeslagen collectie van honorair collectiebeheerder Klaas Vos werd onderzocht. Ineens ble ken drie walviswervels wel érg af te wijken. Vos in het specialisti sche tijdschrift Cranium: „We kun nen niet anders dan concluderen dat wè wervels van één of meer mysterieuze oertandwalvissen in DEN HAAG - In het kabinet is ruzie ontstaan over de samenstelling van de commissie ontslagrecht. Over alle vijf posities in de beoog de commissie bestaat grondig ver schil van mening in de driehoek Sociale Zaken, Algemene Zaken en Financiën. Vicepremier Wouter Bos (PvdA, Fi nanciën) accepteert geen commis sieleden die voor versoepeling van het ontslagrecht zijn, terwijl minis ter Piet Hein Donner (CDA, Socia le Zaken en Werkgelegenheid) geen deskundigen aanvaardt die te gen hervorming van het ontslag stelsel zijn. GRONINGEN - -De Groningse poli tie heeft een verdachte aangehou den voor de reeks branden in het 't Zandt. Sinds augustus is in het dorpje een pyromaan actief die achttien branden zou hebben ge sticht. De politie speurde met man en macht naar de pyromaan. Een echt goed doel heeft geen BN'er nodig reageer op www.pzc.nl Op afbetaling kopen gaat te gemakkelijk eens y 92% WÊÊÊÊÊHÊÊ joneens 8% aantal reacties: 473 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27, 31 en 32; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 10; Beurs: 12; Eco nomie: 14; Weer:18; Strips: 19; Agenda: 28: Cultuur: 29; Sport:33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. handen hebben. Geen kleintjes, maar uit de kluiten gewassen mon sters met wellicht enorme angst aanjagende tanden." Qua lengte denkt hij aan walvissen van tussen de tien en vijftien meter. Moeliker: „De grootste is 33 centi meter breed erv ongeveer zestien centimeter lang." Saillant detail: een visser uit Breskens gebruikte de wervel jarenlang als bijzettafel. De wervels werden in de afgelo pen tien jaar gevonden aan de Zeeuws-Vlaamse kust bij de mon ding van de Westerschelde. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1 1 m 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1