Red de wereld met kaas en v";j; koteletten izNi Heroes-actrice stapt in het huwelijksbootje 'Diana en Dodi wilden niet gaan trouwen' Wolter Kroes wordt opnieuw vader Scheidingsperikelen Pamela Anderson PZC Woensdag 19 december 2007 17 fwiVifo; vCWW. 'tbti/i/ni .V/A/-/ ^■J&ïrAw. - r.Fr* u ydhI Al» Wt'ttry Af/'ti'if/ VnTriïf-ftort /)<■-/ tnauu' illustratie Judith Hofmann KOOPWAAR door Wouter Klootwijk Beter schapenkaas dan een bord bonen. Eet je scha penkaas, dan ben je een goed mens. Dat is het laat ste nieuws. Iets eerder luidde het dat een bonenman de wereld min der kwaad doet dan de mens die beest eet. Dat wezen berekeningen uit. Over hoeveel landbouwgrond nodig is om een dier te voeden dat daarna de mensen tot voedsel dient als gebraad of in plakjes op brood. En over het oppervlak aan grond dat een vegetariër gebruikt om van te eten. De vegetariër ge bruikt minder vierkante meters grond voor zijn voedsel, eist dus minder voor zichzelf op van wat de wereld te bieden heeft. \Toen ik m'n goede voornemens voor het volgend jaar aan het her schikken was - voortaan bonen zonder koteletten - kwam er een nieuw bericht. Het ging over het zelfde, maar er was een fout ge maakt. Bij de eerdere rekensom was de kwaliteit van de grond bui ten beschouwing gelaten. Nieuwe wetenschappelijke berekeningen, nieuwe uitkomsten. Wie af en toe kaas eet en vlees, doet de wereld minder kwaad dan vegetariërs. Omdat voor plantaar dig voedsel de beste grond nodig is en veel dieren kunnen overle ven op schrale grond. Zelfs in de woestijn waar geen sperzieboon of suikerbiet kan groeien, alleen wat ;j melk. En ze krijgen lammeren. Van buurmans melk wordt kaas ge maakt. Van Delfzijl tot voorbij Maastricht geroemd door kenners. Zo zijn er meer schapenkazen. Er zijn maar zo weinig kenners. De beste Nederlandse schapenkazen gaan naar buitenlanden. Daar win nen ze prijzen. Een medaille win nen in een buitenland is in Neder land geen groot nieuws als het voor een kaas is. Een klein bericht je mischien in een krant of vak blad, maar geen enkel televisie praatprogramma haalde Henri Willig over de vloer om het eens uitvoerig met hem te hebben over de medailles die hij in het voorjaar won in Londen. Had ie maar top- zwemster moeten worden. Henri Willig maakt kaas van de melk van mijn buurman. In zijn fa briek in Katwoude onder Volen- dam en in Heerenveen. De fabriek in Heerenveen maakt grote scha penkazen die alsmaar internationa le prijzen winnen, dit jaar op nieuw, brons in Londen. Ie zou willen weten waarom zo'n kaas het wint van duizend andere. Hoe hij smaakt. Maar deze 'harde' schapenkaas van het type Gouda is moeilijk te vinden. Wie puike schapenkaas van arme grond wil eten in plaats van bonen van vette klei zoekt zich suf Jong belegen schapenkaas uit de Heerenveense fabriek heet Polder Brun. De langzaam gerijpte, meer dan een jaar oude wordt Polder Gold genoemd. Er zijn twee moge lijkheden om de kaas te bemachti gen. De plaatselijke kaasboer en kruidenier de kop gek zeuren dat ze deze kazen bestellen. Of Henri Willig zelf per e-mail naar ver koopadressen vragen. Hij vergat ze op zijn website te zetten, zo help je de wereld ook geen stap verder. Nog iets. Van alle lammeren die over een maand geboren worden zijn de helft rammen. Ze geven geen melk later, maar eten wel van ons kostelijke gras. Beter eten we ze op. Bakken of braden. Kan met een gerust hart volgens de jongste berekeningen. ■m www.henriwillig.nl www.hooidammer.nl harde planten, grazen schapen en geiten hun kostje bijeen. Daarom is het beter om af en toe geen bo nen te eten maar een kotelet of kaas, dat spaart vruchtbare grond. Helemaal als het kaas is van scha penmelk. Mijn buurman houdt schapen. Voor de melk. Topmelk, met eko-keur. Schapen van een bijna vergeten Nederlands melkras ge ven verrassend veel melk. Het is nat grasland in veengebied. Er wil niks anders groeien dan gras en een keur aan wilde kruiden, maar geen bonen, geen aardappelen en geen tarwe. Om toch iets van dit land te kunnen eten, moet je scha pen nemen. Ze eten gras en krui den en zetten het om in wol en in ALLEMENSEN Actrice Ali Larter gaat trouwen met acteur Hayes MacArthur. Ze hebben zich het afgelopen week einde verloofd, aldus het Ameri kaanse showbizztijdschrift Peop le. De 31-jarige Larter is bekend van de tv-serie Heroes en van films als Final Destination en Le gally Blonde. Haar aanstaande is binnenkort te zien in de film The Game Plan. Het wordt het eerste huwelijk voor beiden. Er is nog geen trouwdatum geprikt Prinses Diana had geen trouw plannen met Dodi Fayed ten tij de van haar auto-ongeluk. Dat heeft Lady Annabel Goldsmith, een goede vriendin van Diana, verklaard in het kader van het onderzoek naar het ongeluk. Vol gens Goldsmith zou Diana een week voor het ongeluk nog ge zegd hebben dat ze een tweede huwelijk net zo hard nodig had als 'uitslag op haar gezicht'. Gold smith zegt dat ze zich de woor den goed kan herinneren omdat het de laatste keer is dat ze Dia na sprak. De familie van Dodi houdt nog steeds vol dat de twee op het punt stonden om hun verloving wereldkundig te maken. Diana vertelde Gold smith wel dat ze met Dodi een 'geweldige' vakantie op de Mid dellandse Zee had gehad en dat ze 'nog nooit zo was verwend'. Zanger Wolter Kroes wordt op nieuw vader. Zijn vrouw Tessa is tien weken zwanger, aldus de manager van Kroes. De artiest ontmoette zijn vrouw bij een van zijn optredens. De twee zijn ruim twee jaar samen en stapten op 1 juni dit jaar in het huwe lijksbootje. Met hun vier kinde ren (uit eerdere relaties van bei den) vormen ze een gezin. De ge zinsuitbreiding komt onver wachts, maar is zeer welkom. Voormalig Baywatch-ster en Hans Klok-assistente Pamela An derson (40) verkeert in huwe lijkscrisis. Ze diende maandag een verzoek in tot scheiding van haar derde man Rick Salomon, na ruim twee maanden hu welijk. Het is echter nog maar de vraag of de schei ding doorgaat. De gooche laarsassistente meldt op haar website dat ze 'zaken aan het oplossen zijn'. 1\vee maanden geleden gaf de 40-jarige blondine in Las Vegas haar jawoord aan Salo mon. De 39-jarige pokerspeler is vooral bekend van de seksfilm die hij in 2003 met zijn toenmali ge liefje Paris Hilton maakte, en onder de titel One night in Paris uit bracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17