KvK nog lang niet in Vlissingen Druk op Delta Lloyd om woekerpolis neemt toe Schikking ex-topman met Ahold Biogascentrale Rilland mag Plan om voor één euro op Kenniswerf te bouwen is van de baan. Boekhoudschandaal US Foodservice kost Jim Miller 5,5 min euro. Stichting eist op straffe van proces compensatie voor gedupeerden. Northern Rock krijgt meer overheidssteun Opta legt verspreiders van spyware boete op ECB pompt honderden miljarden in geldmarkt Topdrukte bij sorteercentrum TNT 14 Woensdag 19 december 2007 PZC door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De verhuizing van de Kamer van Koophandel naar Vlis singen staat op losse schroeven. Het verwerven van de grond bij de Hogeschool Zeeland is com plexer dan gedacht. De Kamer van Koophandel voor Zeeland is nu nog gevestigd aan de Buitenruststraat in Middelburg. Sa men met ondernemersorganisa ties, zoals MKB Zeeland, Economi MIDDELBURG - Bij het Rillandse kas sencomplex kan wat het dagelijks provinciebestuur betreft een bio gascentrale met ethanolproductie komen. Het gaat om een kleinscha lige centrale die deels wordt ge stookt op plantaardig afval uit de kassen. Restwarmte en koolstofdi oxide kunnen in de kassen wor den teruggevoerd. Centrales horen naar de mening van GS per definitie op een bedrij venterrein, maar in dit geval wil len zij van deze regel afwijken. Re den: het gaat om kleinschalige, duurzame energievoorziening, die nauw verbonden is aan het kassen complex. De centrale en de bijbe horende afvalwaterzuivering ko men op een restperceel ten noor den van de Oude Rijksweg. DEN HAAG - De oud-topman van US Foodservice Jim Miller betaalt ruim vijfenhalf miljoen euro aan Ahold. Miller heeft een schikking getrof fen om een rechtszaak te voorko men, waarin Ahold hem aanspra kelijk houdt voor een schade van 500 miljoen euro. Miller was directeur van Aholds dochterbedrijf US Foodservice waar in 2003 een boekhoudschan daal ontdekt werd, dat het moeder concern aan de rand van de af grond bracht. US Foodservice (in 2000 gekocht door Ahold) had stelselmatig veel te hoge winsten gerapporteerd. Toen Ahold met dat nieuws naar buiten moest, kelderde de beurs koers. Ahold moest een door gedu peerde beleggers aangespannen rechtszaak afkopen voor 1 miljard dollar. Opmerkelijk genoeg was de rechts zaak aangespannen door Miller zelf, die nog 28 miljoen dollar ont slagvergoeding wilde van Ahold. Daarop ontstak de Nederlandse top van het bedrijf in grote woede over zoveel brutaliteit en besloot Miller hard aan te pakken. sche Impuls, Recron en Syntens wil de Kamer een ondernemings huis oprichten. De organisaties zit ten al bij elkaar in het pand van de Kamer van Koophandel dat daar door veel te klein is. Gedacht is aan een nieuwbouw- pand in het Stationsgebied in Mid delburg. Maar de handelskamer moet er alleen al voor de grond zes ton betalen. Te duur oordeelde het bestuur. De PZC meldde begin december dat de Kamer wil uitwijken naar de Kenniswerf in Vlissingen. Het gaat om een stuk grond aan de Prins Hendrikweg, vlak naast de AMSTERDAM - Delta Lloyd moet 'grote tekortkomingen' in een van zijn beleggingsverzekeringen repa reren en gedupeerden compense ren. Gebeurt dat niet, dan volgt een proefproces bij het Klachteninsti tuut Financiële Dienstverlening (Kifid). Dat stelt de Stichting Ver- liespolis, die opkomt voor 80.000 consumenten met klachten over beleggingsverzekeringen. De stich- Hogeschool Zeeland. De Kamer van Koophandel wil zich daar graag vestigen met het oog op sa menwerking met de Hogeschool en het ROC. De Hogeschool ziet de komst van het Ondernemings huis zitten. Ze wil de samenwer king met de instanties nog verder uitbreiden. De HZ wil de grond aan de Kamer van Koophandel ter beschikking FTC In de plannen om de Kamer van Koophandel naar Vlissingen te verhuizen is een kink in de kabel gekomen. Vestiging op de Kennis werf kost meer dan een euro. ting, opgezet door beleggersvereni ging VEB en Vereniging Eigen Huis, geeft Delta Lloyd tot uiterlijk vrijdag de tijd om te reageren. De controverse draait om de beleg gingshypotheek Delta Life. Vol gens Verliespolis rammelt de offer te voor het product, omdat een groot deel van de kosten niet of on juist wordt vermeld. Ook zou de manier waarop de kosten in reke ning worden gebracht de klant extra benadelen. Verliespolis heeft Delta Lloyd van deze bevindingen op de hoogte gesteld en een voor stel gedaan voor reparatie van lo pende polissen en compensatie stellen voor een symbolisch be drag van één euro. Maar in dat plan is een kink in de kabel geko men. Het gebouw dat de Kamer van Koophandel voor ogen heeft past bij lange na niet op het stuk grond dat de Hogeschool voorhan den heeft. Zoals de plannen nu zijn, zou het zelfs voor twee derde op een aangrenzend perceel van de gemeente Vlissingen komen. Gestudeerd wordt op twee mogelij ke oplossingen. Of de Hogeschool verkoopt de grond'aan de gemeen te en de Kamer sluit een overeen komst met Vlissingen. Of de Hoge school verwerft de grond van de van al beëindigde verzekeringen. Delta Lloyd is tot nog toe echter niet bereid de kwestie te bespre ken, aldus Gilles Hooft Graafland van de Stichting Verliespolis. Del ta Lloyd reageert verbaasd. „Het is onzin dat we niet met Verliespolis in gesprek willen. Sterker nog, we hebben steeds netjes antwoord ge geven op hun vragen", aldus woordvoerder David Brilleslijper. I** Delta Lloyd is verbaasd over het verwijt van Stichting Verliespolis dat het concern niet in gesprek wil over vermeende gebreken van de hypotheek Delta Life. gemeente op basis van erfpacht. Hoewel de mogelijkheden worden onderzocht, staat de komst van de Kamer van Koophandel naar Vlis singen op losse schroeven. Te allen tijde betekent het dat de Kamer van Koophandel niet de grond voor één euro zal kunnen verwer ven. In beide oplossingen zal een 'marktconforme prijs' voor de grond moeten worden betaald. Niet voor niets zitten Middelburg en Goes nog als kapers op de kust om de Kamer van Koophandel voor hun stad te verwerven. Een afspraak met het Goese gemeente bestuur is gemaakt. LONDEN - De Britse centrale bank verstrekt meer garanties aan de noodlijdende Britse hypotheek bank Northern Rock. De Bank of England staat nu ook garant voor schuldpapieren van de bank en de tegoeden van bedrij ven. In september gaf de centrale bank Northern Rock een noodkrediei omdat de hypotheekverstrekkei door de kredietcrisis onvoldoende geld had om door te gaan. DEN HAAG - Opta heeft drie Neder landse bedrijven een boete van ir totaal een miljoen euro opgelegc wegens illegale verspreiding van re clamesoftware via internet. Het i: de eerste boete voor verspreider: van ongevraagde en ongewenst! software. De bedrijven werkten onder d< naam DollarRevenue. Met de ille gale plaatsing van ad- en spywarf verspreidden ze reclamebood schappen en verschaften zich onge merkt toegang tot de gegevens vai de internetgebruikers. FRANKFURT - De Europese Centra le Bank (ECB) heeft gisteren eei recordbedrag van 350 miljard euri in de geldmarkt gepompt. De kapi taaiinjectie moet ervoor zorgei dat banken voldoende middelei hebben om de periode rond kers en nieuwjaar door te komen. D ECB wil de spanningen op de geld markt verzachten. Aardappelen: frites geschikt 8,75-9,35;e) port9,50-10,00; uien: Zaaiuien 30% grc droog uit de schuur: 8,25-9,00; zaaiuien 60 grof droog uit de schuur: 9,00-9,25; zaaiuie klasse 1 droog uit de schuur: 9,50-10,00; gr; nen, zaden en peulvruchten: tarwe maa 235,- per ton; tarwe voer: 220,- per toi brouwgerst: 250,- per ton; voergerst: 220 per ton; blauw maanzaad: 2500,- per ton; ka wijzaad: 1200,- per ton; kapucijners: 650,- p< ton; bruine bonen: 700,- per ton; fouragi veldbeemd uit de schuur: 65,-tot 75,- per toi roodzwenk uit de schuur: 70,- tot 80,- p< ton; Engels raaigras goede kwaliteit uit c schuur: 85,-tot 95,- per ton; tarwestro grol pakken uit de schuur: 100,- tot 120,- per to tarwestro kleine pakken uit de schuur: 12C tot 140,- per ton; gerstestro grote pakken u de schuur: 85,- tot 105,- per ton; gerstesti kleine pakken uit de schuur: 105,- tot 12C per ton. Noteringen worden ook gepubliceerd op c website van de ZLTO: www.zlto.nl NIEUWEGEIN - Bij het postsorteercentrum van TNT in het sorteercentrum. Het postbedrijf verwacht dat er dit Nieuwegein wordt hard gewerkt om de enorme hoeveel- jaar ruim 190 miljoen kerstwensen per post worden ver heid kerstpost te verwerken. Iedere dag leveren 120 stuurd. Per huishouden gaan ongeveer dertig kaarten vrachtwagens ongeveer drie miljoen kerstkaarten af bij de deur uit. foto Lex van Lieshout/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14